Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - volant a páčky blinkrů
Právě je ned 19. kvě 2024 22:41:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: volant a páčky blinkrů
PříspěvekNapsal: stř 05. čer 2013 11:04:26 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 1:03:55
Příspěvky: 320
Zdravím mám C. Berlingo 2005 2.0 HDi. a nejdříve jen sem tam vynechal klakson po zmačknutí že vůbec netroubil ted začal být problém navíc takový, že když jedu jen na denní svícení dám blinkr do prava a začnu zatáčet volantem vypne se blinkr a rožnou se potkávací světla a podvícení palubky. jak dotočím volant zpět a jakoby se vyply páčky tak zase vše zhasne a jede jak má. když dám blinkr do leva a zatočím do leva tak je vše ok.

Jak sundat volant a rozebrat páčky at to vše zkontroluji a vyčistím popř promažu. řešil někdo stejný problém? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: volant a páčky blinkrů
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer 2013 9:51:00 
Offline

Registrován: ned 17. led 2010 0:29:49
Příspěvky: 83
Mám obavu, že toto promazat nepůjde, neb je to celek včetně compu a bude se muset vyměnit celý modul. Mě se zase sami zapínaly stírače. Z vrakoviště nebrat!!!

_________________
Berlingo 1.6LPG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: volant a páčky blinkrů
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer 2013 12:21:46 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 1:03:55
Příspěvky: 320
jak to popř rozebrat a na co si dát při rozebírání pozor. volant je s airbakem tak bych nerad aby mi střelil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: volant a páčky blinkrů
PříspěvekNapsal: čtv 25. črc 2013 22:46:22 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 1:03:55
Příspěvky: 320
kompet jsem to rozebral očistil kontakty a popřihýbal plíšky / kontakty ale dělá to pořád. dokonce jsem rozebral i samotné páčky, tu část kde se to otáčí. a ta levá kde jsou blinkry tak vevnitř je plochý vodič, takový pásek a mám dojem že je nalomený a nejde ve všech polohách. ale někde jsem četl že problém by mohl být v BSI, má sní někdo zkušenosti ji vyndat rozebrat a proměřit či propájet? zkusím ještě někde půjčit stejné páčky z jiného auta a jen na zkoušku je tam dát a otestovat. popř půjčit nové pokud to pude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: volant a páčky blinkrů
PříspěvekNapsal: pát 26. črc 2013 20:09:57 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
V BSI to nebude, problém je z 95% v tom modulu páček. Z vrakárny bych to vzal pouze pokud by to bylo z o dost mladšího auta než máš Ty.

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: volant a páčky blinkrů
PříspěvekNapsal: pát 26. črc 2013 22:35:03 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 1:03:55
Příspěvky: 320
Tak jsem packy cvicne rozebiral promeroval. V leve pacce je nalomeny plochy vodic a trosku vydrene plosky v otocnem mechanismu. Nakonec jsem to poresil z vrakace. Mel jich vic jedny naprosto stejne jak moje za 2000 kc ale blinkry preleteli z jedne polohy do druhe cili nepouzitelne. A druhe co tam pasuji a jsou plne vybavene vcetne ovladani pocitace a automatickeho rozsviceni. Chodi ok. Nejsou vybehane tak jsem je vzal byly za 2500 kc. Mel i uplne nove ty by byly za 3500 kc. Kdyz nebudou chodit tak doplatim a vymenim za nove.

Navic mi odesel zadni sterac ale podarilo se ho opravit. Odvrtat nyty komplet rozebrat vycistit promazat slozit a chodi jako novy.

A kdyz jsem byl uz v tom rozebirani tak jsem vymontoval a komplet rozebral vycistil a slozil zamek na patych dveri a zase zamek chodi ok. Tem mi nechodil nikdy i kdyz jsem ho koupil jako 2 roky stare. Jen zapadka aby tam nesel bordel tak nelze pouzit. Jinak ok.

Jeste vaham zda nezapnoout v BSI predni mlhovky a pocitac ci co vse se da zapnout kdyz to ty packy umi. Taky jsem se dozvedel ze kdyz packy nemaji malovane predni a zadni mlhovky. Tak to staci jen zapnout v BSI a packy to umi kazde kdyz se to zapne 2x tak se zapnou zadni a pak pred.

Nyni berla opet vporadku snad uz dlouho zadna dalsi porucha nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: volant a páčky blinkrů
PříspěvekNapsal: sob 27. črc 2013 8:47:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7358
Bydliště: Kolín
ty mlhy mas pravdu, ja to tak mel na C4

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz