Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Zámky
Právě je čtv 28. bře 2024 11:22:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zámky
PříspěvekNapsal: pon 21. lis 2016 18:40:20 
Offline

Registrován: ned 17. led 2010 0:29:49
Příspěvky: 83
Chtěl bych se podělit o zkušenost se zámky, možná někdo přidá postřehy a rady. Rodiče sice mají Berlingo 2007 od nova a najeto nějakých 55000 km, ale jezdí s tím i do lesa po nezpevněných cestách a to auto dostává na prdel. Tak jsem jím po dohodě pořídil auto do lesa, je to nakonec Partner 1,8 1999. Mouchy má, ale cena a užití, proč ne. Jenže jak jsem jím zatím Berlu opravoval (antikoroze, opravy laku ... ) tak se s tím Partnerem rozjezdili a nakonec bude Berlingo spinkat do jara, protože ho je škoda mazat :D . Tím mi nastaly komplikace, jako že to auto mělo jen jeden klíč, funkční spínačku, nádrž a blbě fungující zámek u řidiče, bez dálky, tehdy ještě funkční centrál. Mezi tím se mi dostal do ruky kompletní vrak Berlinga ze stejného roku/barvy/motoru, tak postupně kuchám použitelná věci (berlingo má o 120tis míň najeto). Z Berlinga jsem rozchodil zadní zámek (totálně zarezlý, ale podařilo se mi to rozdělat až do stavítek a rozchodit - trvalo mi to teda celý den), ostatní vše funkční a 2x klíč. Vše jsem vyměnil a po poslední akci - spínačka nastal problém. Po přehození spínačky, kroužku na spínačce + čipu auto odmítlo nastartovat, že vada immobilizéru (blikalo na palubce + řvalo). Tak jsem to vrátil zpět, zůstalo nehybné (sobota). No nic. Dnes ráno jsem se domluvil v mém servisu, že to tam odtáhneme na laně. Ejhle, ač jsem v sobotu odpojoval baterku, pak ji nechal připojenou, nic nepomohlo, od té doby byla připojená, ale dopoledne, jako by se nechumelilo, vše funguje na původní klíč. Četl jsem o tom samém na Xantiích, ale výsledku se nedočetl.
Tedy otázka: co ještě vyměnit/naprogramovat/spárovat? Nebo vyměnit i ŘJ celého motoru? Tohle auto ještě naštěstí nemá BSI. Nechci znova riskovat nefunkčnost auta... .
Pokud někomu po prodeji/ likvidaci starého Berlinga do 2002 zbyla příručka, rád ji koupím (na novější samozřejmě mám vše). Knihu na opravy - "Jak na to" mám, ale ta je až na pár věcí úplně k ničemu. Honza

_________________
Berlingo 1.6LPG


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz