Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - C-Crosser
Právě je pát 19. dub 2024 1:57:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě 2012 18:06:50 
Offline

Registrován: pon 30. dub 2012 17:03:48
Příspěvky: 49
Zdravím, pokud jde o ty ledky vpředu, tak do toho jdu určitě. Už je mám koupené a teď jenom se domluvit v servise, kdy elektrikář bude volný a já nebudu muset něco táhnout sebou a tak si vezmu C5. V servise říkali, že tak 3-4 hodiny, protože se musí trochu rozebrat předek, aby se mohla ta horní mřížka vyndat. Fakt, jak jsem to viděl, tak jsem se chytil. Opravdu to měl ten člověk dobře udělaný. Elektrikář to opsal, protože ten Crosser tam byl asi tři dny (výměna dvouhmoťáku v záruce) tak jistě přidá nějaké vylepšení. Jakmile to bude hotový vyfotím a pošlu. Jo, jinak ten zbyňa, co jsi s ním diskutoval na začátku to je můj mladej, ten si tu C5 užívá jen pro sebe. Co se týká Citroenů zatím mám se všemi třemi co jsem měl a mám velmi dobré zkušenosti. Vystřídal jsem několik značek i renomované, ale i s přístupem v servise a při prodeji to nemělo chybu. Nejlepší zážitky jsem měl s Audi A6 a hlavně s jejich přístupem k reklamaci. Teď už mám klid. Auto musí jezdit a pracovat, na to je, na parádu jsem si zatím nevydělal, ale jestli se zadaří tak C6 nebo DS9. :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: stř 16. kvě 2012 22:20:59 
Offline

Registrován: stř 26. led 2011 22:59:35
Příspěvky: 50
Ahoj,podivej se prosím tě na sedadlo řidiče pod levým kolenem vodorovného sedáku dolů kde končí kůže/ta je tam tak zahnutá a drží ji plastové přípínáky nacvaklé na kovovém drátu o průměru asi 4 mm,máš to pěkně v celé šířce sedáku nacvaklé? Mě to hned z levého kraje spíš nedrží. :( A jakou máš s automatem spotřebu? Já když se ptal při koupi auta kolik stojí přídavné dení ledky tak chtěli asi něco přes 7,5tis a s tím,že to musí být dle zákona pouze určitou výšku od cesty (spodní mřížka)a určitou míru od kreje auta,takže dva důvody proč jsem to pustil z hlavy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě 2012 16:22:29 
Offline

Registrován: pon 30. dub 2012 17:03:48
Příspěvky: 49
Ahoj, hned jsem se šel podívat. Je to pěkně napnuté a drží to. Nikde se kůže neuvolňuje. Pokud jde o spotřebu, tak mám dlouhodobý průměr 8,4. Protože píšu knihu jízd a zapisuji i nakoupené palivo, tak se to docela dobře dá spočítat. A to mnohdy jezdím po polňačkách a lesních cestách protože to vyžaduje moje činnost. Moc jsem se rozhodoval co koupit. Můj partner má BMW X5 a hrozně se prsil jak s ní všechno projede. No v jistém okamžiku výhoda možnosti uzavření mezinápravového ho přesvědčila, že úplná elektronizace ovládání vždy není výhodou. Zůstal v terénu hodně pozadu a ještě si odřel dveře o sloup protože ho to táhlo na stranu. Crossřík vyjel a ani se nezafuněl. A to on má třílitr. Jinak s automatem jsem velmi spokojen chová se mravně, řadí rychle a citlivě, prostě zlenošíš. Ještě k těm ledkám. V té horní mřížce úplně na krajích, co nejblíže reflektorům to je na správném místě co se týká umístnění. Rámcově umístnění horní hrana min. 250 - max 1500 mm od vozovky a min. vzdálenost mezi nimi 600 mm. Koupil jsem je za 1600, jsou to se čtyřmi diodami a mají vnější rozměry 120 mm x 35 mm do hloubky 38 mm. No kolik bude stát montáž se dá jen odhadnout, ale rozhodně se nedostanu na 7,5 tis. Přepnu si světla do automatu a opět budu více lenošit. Kdyby uměl ještě kroutit volantem to by bylo. :|


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě 2012 19:27:26 
Offline

Registrován: stř 26. led 2011 22:59:35
Příspěvky: 50
Ahoj,dík za info o sedáku a na ty ledky jsem zvědav,mám sice citroen servis za zadkem,ale počkám na tvé foto.
Mluvil jsem s jedním majitelem co má 2,4benzin automat a jezdí kolem 7,5l jezdí pouze na předokolku a v zimě dle stavu cesty,což já tak jezdím taky (manuál) a mám spotřebu 8,4 v zimě a 8,2 to klesne v létě,viz pal.počítač.Rychlou Prahu jedu za 9,4 (jednorázově)
a okrsky v okruhu cca 50km i pod 7l ale jen taková lehtačka pedálu. :D
Máš nějaké info o močovině? kvůli euro 5.? kolik km ta náplň vydrží? FAP filtr by měl prý fungovat cca 160tis,km pak výměna za nemalý peníz jako u všech značek,vůbec nevím proč to tam cpou,když druhá 1/2 světa na emise ..... :lol: jo prý emise.
Než jsem Crosse koupil,tak byl dlouho favorit Forestr od Subaru,prodejce mě vzal do terénu a klobouk dolů. :shock:
Ještě ke světlům,hned po koupi jsem si vyměnil dálkové H7 za H7 silver + 50% ty klasické nic moc,škoda jen že při automatickém vyrovnání světel se srovnají jen xenony,dálkové pří plném obsazení svítí dost vysoko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: sob 19. kvě 2012 7:22:50 
Offline

Registrován: pon 30. dub 2012 17:03:48
Příspěvky: 49
Ahoj, já mám také svůj servis kam chodím už leta, tedy za lidmi, které znám, protože servis kde pracovali šel do kytek a po roce inicioval můj příbuzný založení nového značkového servisu v Brně a všechny dobré mechaniky a techniky stáhl a ještě ho mám prakticky za barákem. Je to hrozně fajn když viš kdo ti na tom dělá. Už jsem se včera dohodl, že to provedou 31 5. nebo 1 6. Původně jsem chtěl co nejdříve, ale nějak mně přibylo práce a cestování. Jinak ještě ke spotřebě. Včera jsem absolvoval cestu po dálnici do Ostravy a zpět nějaké popojíždění mezi Paskovem a Vratimovem a potom domů. Do Ostravy jsem jel proti větru a fučelo docela dost a moc jsem to nehnal, stále kolem 120 a podle počítače ukazoval 9,3. Zpátky jsem jel po větru a bylo to 8,7 a stejně rychle. Je vidět, že aerodynamika má rezervy, ale koupil jsem to auto protože ho potřebuji a že se mně líbilo a líbí pořád. Je fakt, že po ujetí 40 tisíc začal jezdit zřetelně lépe a motor je pružnější, opravdu je to citelné. Ty žárovky v dálkových taky vyměním. je to bída to co tam dávají. Když to člověk v noci přepne, tak vedle těch xenonů to je jak rezavý plot. Jinak pro informaci já jsem z Brna. To je ta obydlená zatáčka před Vídní. K močovině. Informaci mám stejnou 160 000. Kdyby to tam nebylo, bral by o něco méně. Těch pár čmoudíků ze sazí nic neprovede. Každá Tatra to stihne doplnit za nás co máme FAP.:lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: sob 19. kvě 2012 16:42:45 
Offline

Registrován: stř 26. led 2011 22:59:35
Příspěvky: 50
Ahoj,takže spotřebu máme skoro stejnou,mají ten automat OK,čekal bych,že pojede za trochu víc. Se servisem to máš super,já jezdil do Zlína už když měli Mitsubishi a jak přidali Citroen, tak spokojenost se servisem zůstala,pak jsem potkal známého co pracuje v Citroenu ve Val.Meziříčí tedy kde bydlím a ten mě zkrátka přetáhl k sobě a zatím OK,ale auto jsem koupil v Olomouci. :o cena!
Čím ošetřuješ kůži? Já 2-3x ročně přípravkem od želvy a auto myju zásadně ručně šamponem SONAX - žádné myčky,jen v zimě bezkontaktní mytí a vax vapkou.Lešťenku používám opět od želvy na met.Nevlastním jen jedno auto a tak bedna s kosmetikou je větší než bouda pro psa :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě 2012 7:43:15 
Offline

Registrován: pon 30. dub 2012 17:03:48
Příspěvky: 49
Ahoj po ránu, pokud jde o ošetřování interieru, tak to nechávám na servise. Já to auto mám od 26.1.2011 a kupoval jsem ho v Kroměříži. Tak jako ty. Cena. V té době byl v Brně jen jeden prodejce Citroenů a tam jsem se nedohodl na ceně. To co mně nabídli a jak jednali se mně vůbec nelíbilo. Takže jsem udělal etudu nevrlého staříka a šel jinam. Servis Citroen s mým příbuzným ještě nebyl oficálně schválen výrobcem, otevřeli ho asi za půl roku, takže jsem u nich registroval oba Citroeny po prázdninách. Ovšem, protože v tom servise je Toyota, Lexus, Hyunday a Subaru, je to poměrně velký komplex a úplně nový s dobrým vybavením. Je to akciovka a evidentně jim to dobře jde. Jak jsem psal lidi, kteří tam byli přijatí na Citroeny znám už léta a vím, že jsou dobří. Takže využívám služeb tohoto servisu, protože tam vždy měli ruční mytí. Stojí to nějakou korunu, ale výsledek je dobrý, no žádná myčka. Na kůži je vidět, že to něčím natírali a docela příjemně to voní. Musím se zeptat co používají. Chci se zeptat, zimní gumy máš na 16, nebo na 18. Já mám na 18. Dostal jsem zimní gumy jako všimné při koupi, byly nazuté a letní originál byly v kufru. Takže mám 18 i zimní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě 2012 16:05:07 
Offline

Registrován: stř 26. led 2011 22:59:35
Příspěvky: 50
Ahoj,když jsem auto kupoval v 6/2010 tak žádné všimné se nekonalo, kompletní zimní elektrony koupené ve dvorním pneuservisu mám 16 s pneu Michelin Alpin a kdyz kola nechám vyměnit,tak konfort jízdy je o poznání lepší,spotřeba stejná jak s letními Michelin Latitude 18 se sníženým valivým odporem co tam máme zřejmě stejné. Když je u vás 5cm sněhu,tak v této oblasti je už po kolena,made in Valachia :lol: idealní stav pro 4x4.Bydlím v táhlém 14' stoupání a s řídkou zimní ůdržbou místní cesty,všíchni sousedi tu už mají 4kolky, já jako poslední jim ukazoval jak se tu do toho hrbu vyjíždí se zadokolkou bez řetězů M.B.Vito až v zimě v 09 tu bylo skoro 0,8m sněhu a 2 měsíce jsem každý návrat domů nahazoval řetězy,jsem si řekl už dost,chci taky 4x4 ...a bylo rozhodnuto.
Nezajímal ses o to,jestli jde nějak napojit do radia USB kabel? Zkusil bys příležitostně se zeptat toho elektrikáře u vás? Nechci obtěžovat,ale víc hlav víc ví, u Outlendru je rádio stejné a tam vstup vyvedený standartně je,u nás to neví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě 2012 18:40:56 
Offline

Registrován: pon 30. dub 2012 17:03:48
Příspěvky: 49
Zdravím, omlouvám se za odmlku, ale spadl jsem do mlýnku na maso. Večer jsem kvůli únavě nenašel postel. No dnes to není o moc lepší, ale jsem dříve doma. Já sice na kopci nebydlím, ale máš pravdu tady se sníh dlouho nekoná. Já mám čtyřkolku proto, že jezdím po vodojemech, které většnou bývají na kopcích a cesty k nim nic moc. Zatím vše absolvoval bez problémů. No, v každém případě si ho musíme chválit, protože nám nic jiného nezbývá. Už je doma na dvoře. Zatím se zdá, že kvalita zpracování docela dobrá nic nevrže, pokud v kufru nechrastí vercajk. Mám teď jediný problém nicotného řádu a to, pořád se mně vynulovává počítadlo servisu. Chlapi říkali, že se s tím setkali u jiných citrónů, ale pokud prý mně to nevadí, že to při startu cinkne, tak ať na to nekoukám. Prý to pokaždé spravilo přehrání software, ale prý je lepší to nedělat pokud to není nutné k záchraně života. Tak start, cink a hotovo vše je opět v normálu. Děláto pár dní, ale už to fakticky nevnímám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě 2012 21:50:45 
Offline

Registrován: stř 26. led 2011 22:59:35
Příspěvky: 50
Ahoj,spousta lidí má 4kolky a nevjede ani na polňačku jako např.já. Tu chybku ukazatele intervalu servisu pozoruj,aby se to časem nerozšiřovalo na ostatní funkce,máš auto v záruce a něco je tam evidentně špatně,dle mého názoru naprogramování z výroby musí držet a pozdější výmluva,že tě interval o výměně oleje mohl mylně informovat by mohla být tobě na škodu.V servisní knížce se píše,že majitel,zjistí-li vadu, pokud platí záruka tak musí co nejdříve informovat servis.Po záruce se vždy hrnou do opravy. Jinak jsem se informoval na prodloužení záruky po té standartní a není tak plná jako ta 2letá,hlavně je na elektroniku,takže do toho nejdu jelikož teď dávájí na nové Crosse 5let/90 000km a snad vědí, že to můžou garantovat.Info o ceně za dodání a montáž deního svícení je 5-5500 kč,ledky homologované PHILIPS, ale nevím design a do kterého místa,možná do toho nejméně složitého,no počkám stím na tvoje info a foto. V interieru mi taky nic nevrže,neklepe a nevydává pazvuky,jen 3 kulaté ovladače ventilace,klimy....mi pří hrubším doteku do strany tiše vrznou,ale tvoje auto je víc zatěžované a jsou na něj kladeny větší nároky,než na mé,takže než tobě něco v interieru vrzne,tak já už ho mít nebudu :P s kvalitou jsem taky spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě 2012 15:36:53 
Offline

Registrován: pon 30. dub 2012 17:03:48
Příspěvky: 49
Ahoj, tak ledky budou v pátek namontované, pokud nebudu muset někam odjet. No, pokud by to nebylo do divočiny, tak si vezmu předokolku silniční. Olej měním maximálně po 15 tisících, raději dříve protože jezdím fakticky po polňačkách kde se děsně práší. Máš vidět vzducháč po 10 tis. Takže nějaké intervaly, které jsou stanovené silně zkracuji. Chci, aby auto vydrželo aspoň 3-4 roky v dobré kondici. Právě teď řeším dilema jestli vyměnit přední brzdy před dovolenou či ne. Ale asi jo. Taky olej. Teď jsem musel jezdit na jedno místo asi 10 km po polňačce a vždy když jsem vyjel na asfalt, tak jsem viděl v zrcátku, jak se za mnou ještě chvilku práší.Zvlášť když je nyní tak sucho. Ledky vyfotím a musím nastudovat, jak sem umistit fotky. :? Jestli víš jak, poraď prosím. :). Jak jsi psal jezdíš asi do Hrvatske. Já už více než 20 let, z toho na Hvar na jedno místo asi 5 let. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě 2012 17:30:26 
Offline

Registrován: stř 26. led 2011 22:59:35
Příspěvky: 50
Ahoj,vložení fotek bych musel nastudovat jako ty,ale mohl bys to dát za ůkol synovi :D dnešní mlaďoši to mají v malíčku, pokud chceš,aby to tu viděla i široká veřejnost,jinak bys mi to mohl poslat na e-mail,ale uvidíš.Viděl jsem na e-shopu světla (ledky)s homogenní svítící plochou,tzn.(pro ty méně informované) že nevidíš samotné svítící body,ale svítící plochu,kamaráde-pecka,sice cena vyšší,ale revoluce v ledkách na dodělávku.Chceš-li tohle zvážit a ty své odložit do skříně,tak můžu napsat odkaz.No možná překvapíš a už je máš :o Rozhasila se ti někdy zbíhavost když jezdíš mimo asfaltky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě 2012 18:18:51 
Offline

Registrován: pon 30. dub 2012 17:03:48
Příspěvky: 49
Zdarec, zatím nerozhasila. Neprovádím skoky a pokud jsou velké výmoly, tak je projíždím zvolna. Je samozřejmě cítit, že perování maká, ale při poslední prohlídce po 40 tis. neříkali nic. Požadoval jsem kontrolu geometrie a opravdu ji dělali, viděl na vlastní oči. Vše OK. Dneska jsem zkoušel aircrossera, Menší, lehčí, ale jinak totéž. Včera jim ho dovezli na salon a dneska už byl uveden do provozu a k předvádění. Ten už ledky má. Pěkně svislé a myslím na blbém místě. Blízko blatníku, ale hezké. Jistěže by mně zajímaly dotyčné ledky s homogenní plochou, ale asi bych do toho nešel, protože jsem již koupil přesně na rozměr a za druhé jsem lakotný stařík, takže bych z toho měl výčitky :lol: svědomí. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě 2012 21:23:00 
Offline

Registrován: stř 26. led 2011 22:59:35
Příspěvky: 50
Ahoj,taky jsem už Aircrosse viděl,ale ne v reálu jen na youtub,už tam jsou nahraná videa a taky v dnešním čísle autohitu.Pohání jej motor 1,8 DI-D se 110kw od Mitsubishi,moc mně z toho co jsem viděl neoslovuje(design). Homogenní ledky najdeš na http://www.autodoplnky.cz zadáš značku vozu pak vybereš model vozu a sekce:denní svícení a stránka č.6 značka OSRAM .Jelikož jsem taky lakotný a snad ne ještě stařík :lol: tak jsem teď asi hodku spekuloval u Crossera jak tam ty ledky do mřížky nad spz dostat svépomocí a el.zapojení nechat na odborníky z Citroenu,zkrátka ušetřit za montáž,ale je to takové místo,že jak si psal,musí nějaká část nárazníku dolů,mají to tak perfektně i ze spod zakrytované,že by to bylo zřejmě nad mé síly,takže jestli se pro ně rozhodnu,budu muset rozbít prasátko :cry: a něco si vymyslet pro ženu,proč se čuníkovi otevřelo samo břicho :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě 2012 7:30:56 
Offline

Registrován: pon 30. dub 2012 17:03:48
Příspěvky: 49
Ahoj, co se týká aircrossra máš plně pravdu, není to nic vyjímečného. Z mého hlediska malý kufr. Já tahám spoustu věcí a do něj bych to nedostal. Jinak podvozek asi stejný i stejné ovládání pohonů. Zadní lampy nemají ledky. No prostě menší brácha, možná ještě vyroste?! Na pěti kilometrech co jsem se s tím svezl a studeným motorem toho moc nepoznáš, akorát, že to jede. :? A nové auto, takže poněkud tupé. :roll: Neměli ještě vyhozenou cenu, tak možná v pátek už bude. :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz