Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - C-Crosser
Právě je čtv 28. bře 2024 10:39:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 21:51:23 
Offline

Registrován: stř 26. led 2011 22:59:35
Příspěvky: 50
Ahoj,tak jak tvůj služebník zvládá první zimní čásek a ledovku? U nás je sněhu tak akorát na blbnutí se 4x4 LOCK. Dnes se mi stalo,že mi motor jakoby na sekundu vynechal,teda spíše citelně poklesl výkon jakoby vynechala tryska vstřiku.Stalo se ti něco takového? :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: úte 18. pro 2012 18:30:15 
Offline

Registrován: pon 30. dub 2012 17:03:48
Příspěvky: 49
Buď zdráv a vesel :) , zatím dobrý, první zimní zážitky jsem měl již na konci října v jižním Tyrolsku. Museli jsme honem na jednu vodárnu na kontrolu, protože po celou zimu se tam nikdo nedostane. Jedině na sněžnicích. Bylo to veselé a kluzké, ale snažil se. To co popisuješ se mně stalo na C5, potom, se intervaly ztráty výkonu zkracovaly a pak jsme měnili trysky, tedy dvě nové a dvě dali na repasi. Ovšem na C5 není FAP, takže se to hlásilo dosti dopředu, když jsi přidal tak z toho lítaly saze jak vrabci. :P. Ovšem už na ní bylo ujeto 209 000, takže měly trysky již nárok. Ale i tak to byl balík. Už jsi z garance venku? :shock: Jestli jo, tak je to blbý, kdyby to byly trysky. :( Ale jistě diagnostika řekne co to bylo. Pokud to bude v paměti chyb. :|


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: úte 18. pro 2012 21:25:33 
Offline

Registrován: stř 26. led 2011 22:59:35
Příspěvky: 50
Ahoj a též buď zdráv,jo záruka už padla :cry: , ale matně si vzpomínám,že se mi to už asi stalo a možná jsem se tě už na to ptal,ale nebudu zkoumat naše dlouhé vlákno. :roll: Ovšem nehodlám vyměňovat nějaké nekvalitní trysky za ještě nekvalitnější šméčka to raději dám vozítko protiůčtem,vždyť má najeto 33 tkm a je jako fungláček,jen se naučit přezouvat papuče :lol: Jestli to nebude změnou nafty - v poslední době tam liju tu dražší,když se tedy cena snížila,no uvidíme co bude časem.
A co to máš za fajn :P prácičku,že si tak odskočíš do hor mrknout na nějaký hydrant či co a ještě si tam zalyžuješ - nechceš mě za parťáka? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: stř 19. pro 2012 10:45:08 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 23:44:07
Příspěvky: 278
Tak všeobecne je dobré si naftu aditivovať, ja už niekoľko dorkov používam VIF a stará Xantia (300 tkm) a C5 (36 tkm) si pradú ako mačičky ;)
Holt, dnes už moc nevidno kvalitne vyrobené auto, cost cutting sa používa všade a východná nafta sa nedá porovnávať s tou západnou...
@zdenec tiež by ma zaujímalo, čo za adrenalínovú robotu máš ;)

BTW, ak som si dobre všimol, tak Crosser akosi vypadol z ponuky Citroenu, hoci de facto to bol aj tak Outlander... škoda...

_________________
Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINE Obrázek
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive Obrázek - predané
C3 1.4i 54kW 2002 Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: stř 19. pro 2012 13:31:34 
Offline

Registrován: pon 30. dub 2012 17:03:48
Příspěvky: 49
:D Zdravím a odpovídám na dotaz o mojí práci. Zabýváme se vodárenskými technologiemi a to specializovanou metodou odstraňování radionuklidů na cílených anexech. Iontová výměna.Metodu má můj společník patentovanou a tak mnoho konkurence není. Spíš není. Aplikace jsou roztroušeny po celé Evropě od severu Švédska až po Itálii a Čechy nevyjímaje. Dál na východ nic, tam ještě je odpovědným orgánům jedno jestli se lidé pomalu tráví nebo ne. Kontroly musí být prováděny v pravidelných intervalech - vychází ze zákonů jednotlivých zemí a pod dohledem úřadů ochrany před zářením. Takže jezdíme sem tam, i na nové aplikace s montéry, takže stále na cestách. Gunther jezdí okolo 100t ročně, já o něco méně, kolem 50t. Nevím jestli je to tím, že auto je stále a denně v pohybu, žádné závažné problémy se nekonají. Pokud jde o naftu, tak kupuji u OMV maxmoution a nebo na Benzině Vervu. Nic jiného jsem zatím do toho nenalil až na jednu vyjímku, kdy jsem natankoval benzín. To dopadlo velmi dobře, protože jsem to zjistil u stojanu a nenatočil. Nakonec jsem Ti to někde epicky popisoval. Když se jede do Švédska, tak letadlem a tam nějakou šunku z půjčovny a dojezd k jezeru. :) Takže si se svým parťákem užívám veselí ve sklenici od zelí, ale díky tomu život nějak moc rychle utíká. :x


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: stř 19. pro 2012 22:40:20 
Offline

Registrován: stř 26. led 2011 22:59:35
Příspěvky: 50
Ahoj,tak není nad práci která tě nejenže žíví ale i baví a taky vidíš světakraj.
Zdravím nového člena vlákna,ano Crosser už se nevyrábí a v krátké budoucnosti se s výrobou nepočítá,pokud se mistři od citronu s někým nedomluví na nějaké spolupráci a nebo nevymyslí svůj vlastní vůz.Mám však pocit že citroen razí spíše střední proud,tedy kategorii lidovek s jízdou na design.....co si o tom myslíte vy? 8-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: čtv 20. pro 2012 13:18:26 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 23:44:07
Příspěvky: 278
Pokus PSA o štvorkolku bol celkom fajn. Keďže nemali žiadnu v ponuke, namiesto vývoja sa dali do kooperácie s Mitsubishi a vznikli SUV trojčatá Outlander/4007/C-Crosser. PSA získalo štvorkolku, Mitsubishi kvalitné naftové motory HDi. A keďže Citroen vie robiť dizajn, C-Crosser bol z nich najkrajší ;) Škoda, že PSA zobrala komplet hotové auto a zmenila len kapotu a prednú/zadnú masku. Keby zobrali len dobrý podvozok, tak verím že C-Crosser by bolo famózne auto aj v interiéri - hoci netvrdím že C-Crosser má zlý interiér, len myslím že Citroen by ho vedel spraviť krajší ;-)

_________________
Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINE Obrázek
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive Obrázek - predané
C3 1.4i 54kW 2002 Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: pát 21. pro 2012 12:18:46 
Offline

Registrován: pon 30. dub 2012 17:03:48
Příspěvky: 49
Ahoj vespolek, no myslím, že v interiéru neměli brát japonské řešení. Je pravdou, že by francouzi udělali mnohem elegantnější interiér. Teprve po nějakém čase používání člověk najde to co mu chybí a co bylo použito u této značky již dříve. Je mnohé co se dá interiéru vytknout. Počínaje nastavením volantu jen v jedné rovině, historický display rádia (ze začátku 90 let) nevzhledné ovládací prvky klimatizace a co hlavně, ovládání počítače je opravdu famózně vymyšleno. S tím si asi dali opravdu práci :lol: Jinak je auto velmi fajn pracuje dobře, lépe než by člověk čekal a myslím, že dobré jízdní vlastnosti mu dává podvozek, který je opravdu zdařilý :D . Mám velmi častou možnost srovnání s Gutherovou X5. Člověk by si myslel, že bavorák je bůhví co, ale ne. Jen ten třílitrový šestivál tak mít v citrónu. To by bylo!!! :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: sob 16. bře 2013 14:11:22 
Offline

Registrován: stř 26. led 2011 22:59:35
Příspěvky: 50
Ahoj Zdenec,tak co je nového s tvým vozem,najezdíš z nás nejvíc a tak není na škodu se u tebe informovat co nás ostatní čeká. :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: ned 17. bře 2013 17:09:41 
Offline

Registrován: pon 30. dub 2012 17:03:48
Příspěvky: 49
Zdravím po delší odmlce. Asi ano, najezdím dost. Za 25 měsíců mám na tachometru 77650. Co se poruch týká tak nemohu sloužit. Bohudík zatím nic. Jo, měnil jsem zárovku obrysovou v levém světle. Jinak mimo běžné údržby vůbec nic. Při 50 tis. měnily desky vpředu a nyní jak půjdu na kontrolu po 80 tis. tak to budou asi kotouče a desky. Jinak spokojenost. Zatím jsem všude dojel. Neměl bych se rouhat, nebo mně vzápětí vytrestá. :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: pát 05. dub 2013 14:02:39 
Offline

Registrován: stř 26. led 2011 22:59:35
Příspěvky: 50
Ahoj...tak můj sluha taky šlape jako hodinky :)
A jdeš se podívat na autosalon u vás v Brně? Já tam jedu zítra,tedy v sobotu...omrknout co je nového a doufám,že tam bude co k vidění narozdíl od předchozích dvou autosalonech,které se podle mého názoru moc nepodařily..dost se značky stáhly v ůleku před krizí a vysokého nájmu za plochu.
No uvidíme.. :o :o :geek: :geek: :shock: :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: ned 07. dub 2013 13:35:33 
Offline

Registrován: pon 30. dub 2012 17:03:48
Příspěvky: 49
:) Ahoj, já jsem tam nešel, ale synátor si to nenechal ujít. Nijak zvlášť nekomentoval co viděl, jen se zmiňoval o Outlandru, že nijaký velký pokrok není vidět. :o Jaké máš Ty pocity po návštěvě? Jinak, asi už budeme moci přezout, možná. A jak se správně říká o průběhu roku, blíží se nejlepší mílník roku a to je dovolená!! :lol: :lol: Už 79 tisíc na tachometru, výměny olejů, čištění klímy a podobné útoky na peněženku. :shock: Tak se zase ozvi. Ať je vidět, že milovníci Crosserů ještě žijí! :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: ned 07. dub 2013 23:27:37 
Offline

Registrován: stř 26. led 2011 22:59:35
Příspěvky: 50
Ahoj,tak na autosalon Brno 2013 jsem vyrazil časně ráno s kámošem plni očekávání.....ale nic se k lepšímu nezměnilo,byl to těžký propadák,ale fakt těžký,neůčast tzv lidových značek Opel,Citroen,Kia,Nisan,VW a spoustu dalších posunulo tuto událost hluboce dolů z čehož samozřejmě těží ti zůčastnění Škoda,Hyundai,Ford,Suzuki,BMV,Land Rover....a další. Naopak výrobců potahů pro všechny druhy značek a sedadel tam bylo asi šest a taky tradičně prodejce se zázračným lepidlem na všechno :lol:. Prezentace pořadu Autosalon a ůčast moderátorů p.Meruňky a Pepy....tak ty tam okupovali stále lidé co se chtěli vyfotit. Obsazení celé akce pouze ve dvou pavilonech a z toho ještě polovina jednoho pavilonu obsazená sportovními vozy z roku 1969 :lol: A řada na langoše v té kose nás nechala hladnými celý den.Lidí teda dost,ale po hodině už odjížděli domů.Neůčast Besipu,dopravní policie s diskuzními tématy a drobných stánkařů se vším možným mi na této akci chyběla.Kdo to teda dost vychytal byl člověk který vlastní autovrakoviště a ten tam postavil kočku co rozdávala zdarma hrací karty s reklamou svého vrakáče (za sto bodou) :D ať všichni víme kam svého miláčka odložit :D.
Tak není co víc dodat,zbývá se těšit na teplý čas,umýt, naleštit, přezout Crossera a sešlápnout plyn na podlahu :P :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: sob 20. dub 2013 14:28:13 
Offline

Registrován: pon 30. dub 2012 17:03:48
Příspěvky: 49
Zdravím!! Takže je jasné, že onen "autosalon" je jen trapný pokus o cosi. Všem výrobcům je jasné, že náš trh je malý a zdá se, že i nasycený, nebo se k tomu blíží. :o A správně díš" umyto, naleštěno, vyměněny oleje v zadní rozvodovce a rozdělovací převodovce, všechny filtry a stěrace. To už byly patlátka. Překvapila mně cena za ty stírátka. :shock: Nyní se musím soustředit na letní gumy. Asi do podzimu nevydrží. No co naplat. Na zadní desky říkali, že ještě 10 tis. a přední taky. Takže před dovolenou. :D Přehráli také software převodovky za nový. Docela to pomohlo. Lépe reaguje na plyn a dovolí víc vytočit jednotlivé kvalty a měkčeji řadí. :D Ozvi se co u tebe nového! :) :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C-Crosser
PříspěvekNapsal: ned 05. kvě 2013 23:49:42 
Offline

Registrován: stř 26. led 2011 22:59:35
Příspěvky: 50
Zdravím tě...tak cosi nového se událo a to jistá porucha :cry: Nastartuji a motor naskočil s trochu delším startem a po cca 2 sek.se objevila hláška a to rozsvícení symbolů:porucha systému 4x4/porucha systému ASC/porucha systému aut.nastavení xenonů....vše se střídalo jak barevná hudba Michalova discopříběhu,vyvalím na tu rošádu bulvy :shock: :shock: :shock: a v ůžasu na ten kolotoč střídání symbolů chvíly nic nechápu... zařvu"kura maňo!!! :o co teď!!! " Blesklo mi hlavou,že jsem pokakal systém 4x4 při potlačení auta cca 3m abych jej umyl na místě obvyklém svého dvorku a teď budu za tu skrblost natočit vždy motor tvrdě solit servis :evil: a co ty xenony :o ááááá do prdelky kura drahé motorky jsou tááák drahé :evil: sahám do přihrádky pro chytrou knížku a čtu že vše je ve vážné poruše a ihned se obraťte na servis....motor mi stále běží svou obvyklou rychlostí volnoběhu,přídám plyn a po poskočení otáčkoměru nahoru..výš a ještě výš motor zdechne,napadlo mě...tak to je konečná pane :( rozbij prasátko a dej se na modlení :o Druhý den po odvozu do servisu mi volá technik a oznamuje mi"odešel egr ventil pane...cena včetně všeho i s DPH 11612,- kaček...jsem zdrcen a zklamán :( ...autko sotva 38 tkm a tohle?
Rozbil jsem čuníka a se smíšenými pocity a svěšenou hlavou :( se odploužil do servisu pro vůz. Už mi pookřálo....koupil jsem si v hračkárně u vietnamce nového a hlavně většího čuníka :lol: Měj se brzy napisanou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz