Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Vestavěný telefon
Právě je pát 19. dub 2024 7:35:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vestavěný telefon
PříspěvekNapsal: úte 02. bře 2010 19:08:57 
Offline

Registrován: ned 20. pro 2009 11:55:08
Příspěvky: 21
Používáte někdo vestavěný telefon, který je v C6? Mám jen vestavěný telefon bez Bluetooth, takže potřebuji ještě duplikát SIM karty, kterou zasunu do slotu v palubní desce. Jak se potom určuje, který telefon (mobil nebo auto) použiju? Musím vždy jedno zařízení deaktivovat? Tzn. vypnout mobil pokaždé když nastoupím do auta, nebo lze nějak nastavit priority připojení? Tenhle systém mají i jiné modely koncernu, jak to tedy řešíte? Nechce se mi montovat další HF zařízení, když je tam origo telefon.

_________________
XM 2.2D, C5 Break 2.2HDI Exclusive, C6 2.7HDI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vestavěný telefon
PříspěvekNapsal: úte 02. bře 2010 22:32:22 
Offline

Registrován: úte 05. led 2010 17:18:02
Příspěvky: 13
no já mohu jen zkušenost z nové C6. Mam ji teprve od pátku. Pravděpodobně máš starší navigaci. Já mohu použít buď SIM kartu duplikovanou nebo mam v navigaci volbu BLUETHOOTH a tam funguje jak standrtní hands free. SIM kartu mam i duplikovanou, jelikož sem nevěděl možnost připojení standrtním způsobem.( nepoužívám tu kartu, ale - kartu mam u T mobile nastavenou tu v autě jako hlavní a po zapnutí klíčku se mě automaticky odhlásil telefon a nenašel síť a auto bylo aktivní. Kontakty musíš mít asi na SIM kartě (což je u mě problém..mam tam 800 lidí). Když tím pojede moje žena musí to povytáhnout, aby mě nesebrala hovory. Nevím, jak se to zachová u probíhajícího hovoru, když zapneš klíček. Já mam naštěstí tu verzi s navigací. Jinak jediný rozdíl je ještě v probíraném zde motoru 3 litry a rozeznat se dá nová C6 ještě podle kol. Jsou tam nové hliníkové disky ( a asi neviditelné úpravy pro spolehlivost, ale i když jsem ho přebíral tak tam byla zrovna na údržbe C6 co měla najeto 170 000 km a pán s to měl jako nové a žadný problém, tak mě potěšil).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vestavěný telefon
PříspěvekNapsal: stř 03. bře 2010 17:47:59 
Offline

Registrován: ned 20. pro 2009 11:55:08
Příspěvky: 21
2CZECHcz:
Díky za odpověď.
Jako operátora používám taky T-mobile a na jejich info lince mi sdělili, že druhou kartu (tzv. Twin) můžu dostat, ale že nejde nijak nastavit, která je hlavní a která vedlejší. Resp. že při zapojení telefonu v autě musím mobil ručně vypnout!? Ty píšeš, že máš kartu v autě nastavenou jako hlavní a telefon se ti automaticky odhlásí-kde a jak jsi to tedy nastavoval?

_________________
XM 2.2D, C5 Break 2.2HDI Exclusive, C6 2.7HDI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vestavěný telefon
PříspěvekNapsal: stř 03. bře 2010 21:48:00 
Offline

Registrován: úte 05. led 2010 17:18:02
Příspěvky: 13
dovezena byl k nam na firmu a kartu objednala kolegyně. Zkoušel jsem to teď znovu v autě a jak sem zapnul klíček tak se telefon odpojil. není to náhodou, že operátor i reaguje na nové přihlášení ? Prostě to tak reaguje a na Citroenu mě řekli, že mam objednat kartu dual s předností nové sim a tak ji i T mobile dodal. Zkusím vyhrabat objednávku...mam pocit, že se u nás zaznamenávají co se objedná u T mob. No ještě ted tak nad tím laboruji, jestli to nějak není nastaveno v tom autě od Citroena. Mam N 97 a tam je take nějaka kolonka na dualni kartu, jestli se nepletu... já zas nejsem takový odborník přes mobil.... zeptám se u nás v práci i zítra technika přes auta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vestavěný telefon
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře 2010 17:25:42 
Offline

Registrován: ned 20. pro 2009 11:55:08
Příspěvky: 21
Tak jsem pochytal nějaké nové informace. Aktivní je prý ta karta, která se připojí (resp. komunikuje s operátorem) jako poslední. Tzn. že otočením klíčku dojde k aktivaci karty v autě. Problém prý může nastat v okmažiku, kdy si telefon-mobil samovolně znovuvyhledává síť, pak může autotelefon samovolně zdeaktivovat a hovory opět přijímá mobil. A pak mi není jasné, kam jdou příchozí hovory poté, co jako poslední aktivní byla karta v autě (poslední přijatý hovor) a já vypnu klíček a odejdu. Nemůže se stát, že já budu z auta,ale hovory mi budou chodit na autotelefon? Mohl by to případně CZECHcz vyzkoušet?
Chtěl jsem si vzít druhou kartu taky, že to vyzkouším a příp. po týdnu vrátím, ale kromě 100Kč platby/měsíc po mě chtěli 400,- Kč za zřízení a následně dalších 400,- za příp. zrušení druhé karty. Proto se snažím nejdřív získat info od zkušenějších.

_________________
XM 2.2D, C5 Break 2.2HDI Exclusive, C6 2.7HDI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vestavěný telefon
PříspěvekNapsal: pát 05. bře 2010 0:43:20 
Offline

Registrován: úte 05. led 2010 17:18:02
Příspěvky: 13
tak tak dlouho jsem to zapnute neměl. potvrzuje to to vypnutí mobilu co jsem zapnul klíček. Zítra mam auto na zatmavení zadních skel (origo to nešlo objednat) tak to potom vyzkouším delší dobu zapnuté v autě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vestavěný telefon
PříspěvekNapsal: pát 05. bře 2010 10:31:56 
Offline

Registrován: ned 20. pro 2009 11:55:08
Příspěvky: 21
Díky, dej mi potom vědět. Na zatmavení skel se chystám taky, na C5 jsem to měl a tady si teď připadám jako ve výloze :-)

_________________
XM 2.2D, C5 Break 2.2HDI Exclusive, C6 2.7HDI


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz