Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Př.náprava - automat 2.7HDI - 2006
Právě je čtv 28. bře 2024 23:52:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Př.náprava - automat 2.7HDI - 2006
PříspěvekNapsal: ned 22. úno 2015 13:42:59 
Offline

Registrován: ned 22. úno 2015 11:53:52
Příspěvky: 1
Ahoj bratři.
Chtěl bych vás tady požádat o nějaké vaše zkušenosti a rady, protože na koho jiného, než na ty, co tyto auta mají a mají s nimi denní zkušenosti.
Pozorně jsem si četl vaše příspěvky,abych Vás nezdržoval, ale vyloženě co jsem potřeboval jsem nenašel, takže...
Mám pár dnů C6, 2.7HDI Exclusive, výroba 2006, prodej 2/2008 a poslední 2 roky stála ve stodole, najeto 74000km

První potíže, které jsem objevil
1. PŘEDNÍ NÁPRAVA - LP strana (kolo) při přejetí nerovnosti, nebo při zhoupnutí se ozve vcelku děsivé bouchnutí, (je to dost slyšet) jako když do sebe narazí dva plechy. V servisu řekli, že to bude čep řízení, nebo ramene, ale zajímavé je, že když dělali STK, tak nic neobjevili. Jsem přesvědčený, že takové zvuky čep nikdy vydávat nemůže, kdyby jo, tak už je z pouzdra venku. Nejde o kovové zvuky, spíš jako když jde plech na plech. Místo čepu bych typoval kryt nebo jakoby něco narazilo do podběhu. V rámci možností jsem spodní části části ohmatal, ale nikde nic co by mohlo do něčeho narážet nebo bylo volného. A teď lahůdka. Jsou výmoly a zhoupnutí kdy to udělá, a jsou výmoly a zhoupnutí, v podstatě ty samé jako ty první a to zrovna neudělá. A teď třešnička, rovinka, klídek, vcelku dobrá silnice, 80km, a BUF (plech o plech) ... Auto jede rovně, žádné vibrace, v řízení žádná vůle. Teď mluv... :-D :-D

2. AUTOMAT - řekl bych, že není úplně OK. Nevím jak to přesně popsat, budu se snažit ať je to pochopitelné. Jednak mi přijde, že je občas zmatený a šoupne tam rychlost, která neodpovídá otáčkám, hlavně mezi 2 a 3 a někdy 5 a 6 stupněm,ale to mi občas dělala i A8, takže to bych moc neřešil. Mám dojem že ne vždy řadí plynule, jsou chvíle, kdy to jako mírně kopne. Asi by bylo dobré vyměnit olej v převodovce jak to 18 měsíců stálo. Nevim... Ale další věc, vypozoroval jsem, že když jedu na ruční i automatické řazení, a držím rychlost a otáčky např.na 1600 a mam zařazenou 3 nebo 4 tak otáčky začnou "lítat" např.mezi 1600 až 1800 a motor jako by začne škubat a vlastně i celé auto, jako by neměl dost paliva, tak tam cvaknu 4, otáčky se sníží a občas se to opakuje. Tak přidám při tom zařazeném stupni plyn například na 2000, (ty otáčky berte s rezervou, teď nevím přesně) opět držím konstantní rychlost a tohle většinou pomůže, ale i přesto to někdy udělá znovu, cvaknu 5 a to už neudělá. Dělá to většinou při stupni 3 a 4, ale taky, nedělá to pravidelně. Nebo jak se to vezme. Najezdím kolem 8 až 10tis měs. Teď z C6 za 7 dnu 4200km, takže to udělalo asi 2x nebo 3x.Co jsem dále vypozoroval, že tohle dělá při ručním i automatickém řazení, ale při automatickém to není tak znát, protože to nějak koriguje a vidím to jen na otáčkoměru. ALE NIKDY to neudělá,nebo zatím neudělalo, když místo plynu používám tempomat, dělá to jen při používání plynového pedálu.

3. HI-FI - čekal jsem lepší projev od JBL,ale když se ručně nastaví korekce, tak je to mnohem lepší.
Otázka 1) Má to HDD 10GB, ale jak na něho nahraji "něco" když jsem nikde neobjevil USB a přes cinče to nepůjde.
Otázka 2) Umí to přehrávat i video? Pokud bych ho tedy ovšem dostal na ten HDD...
Otázka 3) typuji dle vašich příspěvků a roku výroby, že mám rádio RT3 bez USB, pokud bych koupil rádio RT4 nebo novější, např.z modelu z roku 2010, bude vše fungovat a získám i lepší parametry radia, navigace a atd? U některých prodávaných aut jsem viděl v popisu TV tuner a přehrávaní DVD.

4. Tím, že to dva roky stálo, tak se občas nezasouvá křídlo. Bude stačit promazat?

To je zatím vše co mě nejvíce tíži. Moc Vám děkuji za čas i za případné rady.
Jo a ještě jedna. Poradíte servis, nebo mechanika, který tyto auta dělá, protože je chce dělat, a ne proto, že je musí dělat?

Díky
Pavel


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10. bře 2015 11:16:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. čer 2011 14:30:53
Příspěvky: 159
Na přední nápravě bude problém na těhlici, buď vlisovaný kovový silentblok dole nebo jehlové ložisko na horní části těhlice, náprava je to vcelku složitá a tím i finančně náročná chce to zvednout a pořádně projít, jinak pokud máš v rádiu HDD tak nemáš RT3 ale RT4 a když nemáš USB tak mp3 tam zkopíruješ přes CDčka, dvd to neumí ale video lze pouštět přes cinche v kastlíku ale normál to jde jen při zastaveném vozidle, pro spuštění video módu je to nutné odblokovat.

_________________
Citroen C5 Aircross 2,0BHDi 130kw
Peugeot 308 GTi 1,6THP 200kw
Citroen C4Pic B78 2,0BHDi 110kw - EX
Citroen C5 X7 2,2HDi 125kw - EX
Citroen C3 A51 1,4i 54kw - EX
Citroen C4 VTS 130kw - EX
Citroen Saxo VTS 88kw - EX


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10. bře 2015 18:33:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
na RT4/RT5 jde USB dodelat
odblokovani videa za jizdy taky

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz