Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Spotřeba u C6
Právě je čtv 28. bře 2024 12:22:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spotřeba u C6
PříspěvekNapsal: pát 19. říj 2012 19:01:21 
Offline

Registrován: ned 30. zář 2012 20:37:46
Příspěvky: 3
Zdravím všechny příznivce C6. Přečetl jse si Vaše recenze a někteří píšete, že jezdíte s C6 za 8, 9 l. To by mě docela zajímalo, jak to děláte , protože já se se spotřebou nedostanu pod 10l?! A to se tedy snažím jezdit velice opatrně, otáčky kolem 1500. Takže můžete poradit?(myslím jízdu po městě)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba u C6
PříspěvekNapsal: úte 15. led 2013 14:47:19 
Offline

Registrován: sob 12. kvě 2012 22:31:20
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Ahoj PUPUS, já jezdím C6 2.7 HDi za 6, 2 venku, za 11 až 12 ve městě, takže v průměru se dostanu na slušných 7,1. ALE pozor, počítačové hodnoty, které jsem uvedl lžou. Ve skutečnosti (počítám si spotřebu plná/prázdná) to žere o 0.6 až 0.8 ltr víc. V každém případě, jezdím po dálnici na tempomat, ca kolem 115 km/hod, ale když potřebuji, tak to klidně osolím i na víc (na D1 to ale nemá efekt než při předjíždění). Ve měste to chce hodně využívat dojezdů (auto je těžké), nebrzdit, když to není nutné a zvolna to rozjíždět. Když vyřadím automat, tak se dokážu po městě plížit i za 7,5 ... ale nebaví mě to hlídat, kdy řadit, tak to mám jen odzkoušené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba u C6
PříspěvekNapsal: ned 31. bře 2013 17:13:23 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 17:43:13
Příspěvky: 17
Ahoj,

ono strašně záleží, kde a jak se s tím jezdí. Při více-méně předpisové jízdě po hlavních tazích mimo město včetně dálnic na větší vzdálebnosti se dá bez problémů jezdit kolem 7 litrů, ale v režimech, které jsou pro spotřebu všeobecně nepříznivé (krátké pojíždění, okresky, město) letí spotřeba hodně prudce nahoru.

Jinak mohu potvrdit uvedenou chybu palubního počítače - u mne to vychází tak na 0.5 až 0.7 litru.

Mám 2.7 HDi 2006, za necelý rok jsem s ním najel kolem 30 tisíc km, jezdím spíše větší vzdálenosti (na pojíždění kolem chalupy mám jiné auto), tankuji vždy z prázdné do plné a dlouhodobou spotřebu (skutečnou - dle tankování) mám kolem 7.4 l. (Palubní počítač v režimu 2, který nenuluji, se mi ustálil na hodnotě 6.8 a už tak půl roku neukázal nic jiného. ;) ) Ještě jsem se nikdy nedostal výrazněji pod 7 litrů, ale ani nad 8 litrů (s jednou výjimkou, kdy nějaká nafta utekla v servisu).

Myslím ovšem, že jezdím dost předvídavě a hodně na tempomat. Pokud bude člověk jezdit víc plyn-brzda, tak určitě spotřeba přes 8 litrů nebude výjimečná. Přes deset litrů mi ale připadá reálné jen při převaze městského provozu, jinak je něco špatně.

Míra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba u C6
PříspěvekNapsal: ned 31. bře 2013 18:50:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Mám dojem, že pal. poč. v režimu 2 počítá jen do 10.000km. Potom už se musí vynulovat. Jinak se statistika nehýbe.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba u C6
PříspěvekNapsal: sob 06. dub 2013 8:29:56 
Offline

Registrován: úte 26. čer 2012 8:20:50
Příspěvky: 3
C6 3.0 HDi trasa Praha, jízda po Praze, zpět do Brna; spotřeba 7,9 průměrná, celá D1 145 km/h. Najeto mám 3.000 km; průměrná spotřeba píše 8,5 l/100km. :geek:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spotřeba u C6
PříspěvekNapsal: sob 15. srp 2015 13:36:58 
Offline

Registrován: sob 07. kvě 2011 23:35:54
Příspěvky: 3
Zdar pánové, taky jsem řešil spotřebu ze svým miláčkem, město 8,5l dálnice a dálkové 7,4l průměrně), dlouho jsem zvažoval čipnout nebo nečipnout. A protože zkusit se má všechno nechal jsem zvýšit výkon o cca 20 procent. Při jízdě na automat řadí převodovka už při 1800 otáčkách (místo původních 2200), auto jede velmi lehce nyní má téměř 250 koní. Ale hlavně spotřeba šla dolů město 7,2 - 7,4l, mimo a dálkové6,3 - 6,6l. To samozřejmě neplatí když jedu větší rychlostí 150km a více. Zatím jsem spokojen, auto i lépe (rychleji) startuje. Jediný problém byl při čipování jednotka (protože je Siemens) musela z auta na přečipování ven.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz