Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - kontrolka motoru
Právě je čtv 28. bře 2024 14:41:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: kontrolka motoru
PříspěvekNapsal: čtv 31. říj 2019 21:23:28 
Offline

Registrován: čtv 31. říj 2019 21:11:43
Příspěvky: 1
ahoj všem majitelům hi-tech citroena C6. Po několika XM, Xantiích, C5 jsem přesedlal na francouzký TGV 2.7 bi-turbo C6. Zlobí mě však několik závad. Podotýkám, že jsem ho koupil za cca. 70 tis. se serviskou a 300 tis. km. takže s opravami počítám.

Jedno mě však trápí hodně. Je to oranžová kontrolka motoru, která mi svítí téměř pořád. Když ale například vezmu plnou, zhasne a auto jede o poznání lépe, míň žere a není celkové na plynu "gumové" Jenže z ničehonic se zase rozvítí a je po tom. Mechanik mi říkal, že mu diag. hlásí vadné čidlo atmosférického tlaku. Ale proč to píšu. Hledám opravdu mechanika se specializací na citroeny, resp. C6. Protože tohle auto si chci nějaký čas nechat a klidné do něj nějaké větší šušně dát. Přeci jen, 25 tis. vyrobených aut se jednou projeví jejich cenou. Jsem od Mělníka, čili všude kousek.

Taky mě ze začátku trápilo přehřívání, z ničeho nic vyletěla voda a hláška "přehřátý motor byla na světě" Vyřešeno, tím, že se okruh odzvdušnil, dala se funkční sahara ale bojím se léta..

Poraď te mi, prosím.


Díky a ať to houpe :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kontrolka motoru
PříspěvekNapsal: úte 19. lis 2019 17:38:52 
Offline

Registrován: čtv 29. říj 2009 9:32:33
Příspěvky: 28
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Ahoj.
Myslím že nepotrebuješ citroeňáckeho supermana. Potrebuješ Diagbox (orig. diagnostika PSA) a chlapíka ktorý s tým naozaj vie...(rozumej tým asi to, že nie len spustiť diagnostiku chýb , prečítať a potom vymazať...medzitým meniť diely jeden po druhom to viem aj ja :lol: :lol: :lol: .) V tvojom prípade určite v počítači zostanú údaje, ktoré sposobili rozsvietenie kontrolky motora, skúsený mechanik vie kde ich v diagnostike treba hľadať. Takže: Diagbox a skúsený mechanik. Ale aby som len nemudroval, pozri c5club.cz - napr jumep, autodiag.... myslím že títo dvaja fakt vedia. Tie 2,7 motory sú hodne v aj v C5.

_________________
Citroen C6 2,2 HDI
Citroen XM 2,1 TD


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz