Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Plech.disky Cactus
Právě je čtv 28. bře 2024 14:48:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Pravidla fóra


Prosím, klikněte pro zobrazení pravidel fóra



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Plech.disky Cactus
PříspěvekNapsal: úte 28. lis 2017 18:49:06 
Offline

Registrován: úte 28. lis 2017 18:30:10
Příspěvky: 20
Jako nove prichozi nejprve zdravim vsechny cleny fora ;) mam objednaneho noveho Cactuse, motor 1.2 puretech 60kW a nepodarilo se mi najit presnou odpoved na netu, tak pozadam zde zaregistrovane majitele vozu Cactus. Mam zanovní orig.plechove disky z PSA, maji na sobe vyraženo 6J15H2S, ET 23, stred.dira 65,4mm, roztec 4x108. Pujdou bez problemu pouzit na Cactuse (zimni pneu), prosim? Diky za reakce s odpovedi.

_________________
Citroen Cactus 1.2 puretech 60kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plech.disky Cactus
PříspěvekNapsal: stř 29. lis 2017 20:29:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Vítej Cactusáři! :D V TP je uvedeno 6.50J15 E=20,ale jak je to z roztečemi a středovou dírou netuším.Nicméně ET nesouhlasí,takže v případě nehody se v tom může pojišťovna vrtat a ty pak ostrouhat. ;) Ty to budeš mít z výroby na litých kolech nebo na plechu?Pokud bys to měl na plecháčích,tak bych použil je a na jaře třeba dosadil litá kola nebo bych zvážil použití celoročních pneumatik a nové letní prodal. ;) A jak jinak bude vypadat krasavec,barva,výbava..... :P

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plech.disky Cactus
PříspěvekNapsal: stř 29. lis 2017 20:34:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
pokud ma cactus 4 diru coz mam tucha ze zrovna nema tak je nenasadis
jinac stredovka sedet bude

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plech.disky Cactus
PříspěvekNapsal: stř 29. lis 2017 20:38:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
4 díru má,ale nesedí ET.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plech.disky Cactus
PříspěvekNapsal: stř 29. lis 2017 20:48:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
3mm neni snad takovy problem to je v toleranci

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plech.disky Cactus
PříspěvekNapsal: stř 29. lis 2017 20:54:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Jak pro koho. ;) Pojišťovna,potažmo cajti neřeší 3 mm,ale to,zda jsou na autě disky schválené výrobcem. :?

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plech.disky Cactus
PříspěvekNapsal: stř 29. lis 2017 21:04:43 
Offline

Registrován: úte 28. lis 2017 18:30:10
Příspěvky: 20
Zdravim a diky za reakce,dneska se mi podarilo zjistit,ze je schvaleno na tohle auto ET v rozmezi 20-23,takze snad klid.Auto bude z vyroby na litych kolech Square s letnimi pneu,proto akutne resim ty plechy.Prece jen tady v Jnc byva fakt hodne snehu a na celorocnich pneu bych se nemusel dostat treba domu,tady jsou fakt potreba solidni zimaky ;-) Vybava Feel edition, navic s paketem Techno, barva Šeda Titanium (tusim ze se takhle jmenuje). Puvodne jsem chtel silnejsi verzi motoru 81kW,lec jako zaprisahly odpurce start-stop systemu jsem nakonec kvuli tomu zvolil slabsi verzi 60kW,protože ten tuhle zbesilost nema. Trochu budu nejspis bojovat s absenci otáčkoměru a hlavne teplomeru vody,to mi proste hlava nebere,proc aspon ten teplomer tam neni.Nebo aspon kontrolka,ze uz je zahraty.Ta data tam jsou,jen je sw zobrazit na jednom z displeju.No uvidim,jaxe s tim sziju.Nejakou predstavu mam,jak to pripadne vyresim,uvidím,co prinese realita.

_________________
Citroen Cactus 1.2 puretech 60kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plech.disky Cactus
PříspěvekNapsal: stř 29. lis 2017 21:21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Kde jsi zjistil,že je schválené ET 20-23?Já mám v TP jen to co jsem napsal,respektive pod čarou u větších kol uvedené ET 19-20.Je možné,že to předělali,ale pro jistotu bych si počkal na TP k autu.Jinak já mám na autě celoročky již z výroby,na sněhu jsem se s nimi loňskou zimu něco najezdil(a ne zrovna pomalu) :D a v pohodě. ;) Teď jsem je nechal dát i manželce na novou C1,ale každý podle svého samozřejmě.Stop/start problém není,prostě ho po vyjetí deaktivuješ a zároveň ho můžeš použít i jako teploměr,protože pokud není auto ohřáté,tak se mu do vypnutí S/S nechce.Mně nijak zvlášť nechybí,neměl jsem ho ano na C4P,ne XP zase nebyl otáčkoměr.Jednu chvíli jsem zvažoval koupi OBD,že bych to viděl na mobilu,ale nakonec jsem se na to vyprdl.On se totiž přeplňovaný motor umí ozvat,když mu nízké otáčky nevyhovují a to tak,že velmi.Ovšem já se v nízkých otáčkách moc nepohybuji,takže je motor spokojen. :lol: Pokud jsi klidná síla a dobře motor zajedeš,tak budeš spokojen i PureTechem,auto váží tunu,ale holt to není na žádné bláznění a musíš dávat bacha při předjíždění.A kdypak bude,pod stromečkem? :lol:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plech.disky Cactus
PříspěvekNapsal: stř 29. lis 2017 21:39:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
ja v databazi nasel zase 6,5J15 E20

kdyz to hodim do kalkulacky
tak vyleze ven o 3 mm

to by opravdu vadit nemuselo - ono i pojistovna bere nejakou toleranci
dokazete si prestavit ze tam date originalni kola z jineho modelu ktery ma ET o 1 mm jine ??

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plech.disky Cactus
PříspěvekNapsal: stř 29. lis 2017 21:40:51 
Offline

Registrován: úte 28. lis 2017 18:30:10
Příspěvky: 20
Zjistil jsem to na nejakem GB foru pro Cactusy, tak predpokladam, ze to bude stejne i u nas. //// Me by prave neskutecne iritovalo to porad po kazdem nastartovani vypinat, ten start-stop, a jezdit s timhle fakt odmitam. Mel jsem to vesluzebnim aute, malem mi z toho siblo. Nechal jsem to trvale vypnout a je klid. A tady to trvale udajne vypnout nejde, co jsem zjistoval. Jel jsem parkrat tim slabsim motorem, kdyz jsem zmenil nazor a pujde to. Tricet let jsem jezdil jen naftakama, takze zmena bude radikalni :-) Jsem uz preci jen "pan v letech", nemam potrebu si neco na silnici dokazovat, chci se jen premistovat, a to pokud mozno netuctovym autem :-) Ja nemuzu cekat, az auto prijde-melo by to byt v prvni pulce ledna-potrebuju je mit pripravene uz na prevzeti auta, ja bych se fakt nedostal domu, kdyz by byl snih, tady to fakt byva sileny s tim snehem. No a ty plechace mam doma, jsou rok jety, origo PSA, je mi lito je nepouzit.kdyz tu jsou.

_________________
Citroen Cactus 1.2 puretech 60kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plech.disky Cactus
PříspěvekNapsal: stř 29. lis 2017 21:42:49 
Offline

Registrován: úte 28. lis 2017 18:30:10
Příspěvky: 20
Mne ani nejde o ty tri milimetry, ale spis o to, aby se tam vesly a nedrhlo to o brzdic nebo neco jineho. Ponevadz mam za to, ze cim vetsi ET, tim vice je kolo vnoreno do karoserie a mohlo by to pripadne o neco drhnout.

_________________
Citroen Cactus 1.2 puretech 60kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plech.disky Cactus
PříspěvekNapsal: čtv 30. lis 2017 5:47:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Havlicek.Lukas píše:
ja v databazi nasel zase 6,5J15 E20

kdyz to hodim do kalkulacky
tak vyleze ven o 3 mm

to by opravdu vadit nemuselo - ono i pojistovna bere nejakou toleranci
dokazete si prestavit ze tam date originalni kola z jineho modelu ktery ma ET o 1 mm jine ??

Lukáši,a jaký rozměr jsem uvedl v prvním příspěvku? :D Hele,před 2 lety jsem se pídil po druhých litých discích na C4P a v servisu mi jednoznačně řekli,že pouze ty,co jsou uvedené v databázi(chtěl jsem použít z jiného modelu),jinak mohu mít problém.
sommoni: Lámat v kole nikoho nebudu,my máme dnes tenhle systém v každém autě a prostě po nastartování zmáčknu tlačítko,stejně jako třeba zapnu světla a je to. :D Ono tady to jde "vypnout" taky,jen ti to nikdo oficiálně neudělá,protože v ten moment porušíš homologační protokol.Já jsem sice také pán v letech,nicméně jezdit na hudlana mě zase ještě moc nebere,Puretech určitě není špatný motor,ale když to nakopne turbo,tak to je pak jízda. :lol: A že je Cactus netuctovým autem,tak o tom žádná.Tedy spíše byl,bo z něj tuctovku úspěšně udělali a ohlasy na tom GB fóru sis jistě přečetl.No v každém případě ať ti to jezdí a až bodlina dorazí,tak se pochlub. ;)

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plech.disky Cactus
PříspěvekNapsal: čtv 30. lis 2017 7:32:35 
Offline

Registrován: úte 28. lis 2017 18:30:10
Příspěvky: 20
nevim,jak to myslis s tou tuctovosti,ze z nej uspesne udelali...ano, treba v NL jich jezdi docela dost...ale u nas? Rocne pracovne najedu cca 80tkm,ale ze bych tohle auto potkaval denne,to teda ani omylem....trikrat do tydne,to maximalne. Ono to je v tyhle fazi fuk,ten motor tam bude,pac je auto uz měsíc zadany do vy roby a nezmenim to. S-S system je jednoznacne obtezujici system bez prokazatelne ulitby ekoteroristum. A ja jsem nerad obtezovan pitomostmi a ekoteroristy nenavidim z principu,proto tento motor. A kdyz uz budu mit potrebu se nechat "zamacknout" do sedacky,na to mam sluzebaka ;-) samozrejme az auto prevezmu,tak "poslusne nahlasim" :-)))

_________________
Citroen Cactus 1.2 puretech 60kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plech.disky Cactus
PříspěvekNapsal: čtv 30. lis 2017 9:42:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tou tuctovostí jsem měl na mysli nového Cactuse,který vyjede na jaře,nikoliv našeho.A tím služebákem myslíš konkrétně co,že by nějaký koncernový stroj s mocným motorem TDI? :lol: Jinak co se týče té ekologie,tak než stop/start mě daleko víc s..e pleťovka v motoru místo oleje. :twisted:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plech.disky Cactus
PříspěvekNapsal: čtv 30. lis 2017 10:25:21 
Offline

Registrován: úte 28. lis 2017 18:30:10
Příspěvky: 20
aha,tak to uz chapu s tou tuctovosti....ja prave cekal na facelift,s cim se vytasi...no a kdxz jsem videl ten odskok zpatky,k tuctovosti jak rikas,taxem hned bezel objednat jeste toho staryho cactuse. Co se oleju tyce,mne spis nez olej vadi snaha tlacit to LL terminu vymen.

_________________
Citroen Cactus 1.2 puretech 60kW


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz