Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Cactus Feel edition 1,2
Právě je čtv 28. bře 2024 12:50:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Pravidla fóra


Prosím, klikněte pro zobrazení pravidel fóra



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: pon 27. dub 2015 15:50:45 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
Tak nas uz je doma. Isli sme z Brna po dialnici, trosku cez dediny a vcera natankovat do Rakuska, spotreba zatial 6.3. Auticko si pekne rochni, nevadi mi to, motor je o dost tichsi ako na Fluence.
Mam trosku problem so spojkou pri rozjazde, asi len sila zvyku. Auto taha slusne, niekedy vystrelim na jednotke aj na 30km/h plus a rovno radim trojku. 5tku to potom pyta az na 70tke, co je dobre - na Fluence ju pyta uz na 50tke a potom ideme na 130tke na 4000 otackach a huci to nenormalne. Do 140tky este ok, potom to uz moc na rovinke nejde, na Fluence sa dalo roznehnut aj 170-180, ale ta maximalka ma proste netrapi :)
Soferuje sa vyborne, na tych 17tkach to sem tam zahadze na hrboloch, ale nic hrozne. Narychlo sme skusili aj parkovacieho asistenta, je to celkom sranda, musime este potestovat do akej minimalnej medzeri medzi autami sa cca vojde. Hudbu prehrava obstojne, navigacia tiez ujde, i ked na mobile sa ovlada o nieco lepsie.
Interier pekny, exterier - len stolicku postavit do garaze a kochat sa :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: úte 28. dub 2015 5:35:19 
Offline

Registrován: čtv 02. dub 2015 18:59:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Topoľčany
eriqq1 píše:
Tak nas uz je doma. Isli sme z Brna po dialnici, trosku cez dediny a vcera natankovat do Rakuska, spotreba zatial 6.3. Auticko si pekne rochni, nevadi mi to, motor je o dost tichsi ako na Fluence.
Mam trosku problem so spojkou pri rozjazde, asi len sila zvyku. Auto taha slusne, niekedy vystrelim na jednotke aj na 30km/h plus a rovno radim trojku. 5tku to potom pyta az na 70tke, co je dobre - na Fluence ju pyta uz na 50tke a potom ideme na 130tke na 4000 otackach a huci to nenormalne. Do 140tky este ok, potom to uz moc na rovinke nejde, na Fluence sa dalo roznehnut aj 170-180, ale ta maximalka ma proste netrapi :)
Soferuje sa vyborne, na tych 17tkach to sem tam zahadze na hrboloch, ale nic hrozne. Narychlo sme skusili aj parkovacieho asistenta, je to celkom sranda, musime este potestovat do akej minimalnej medzeri medzi autami sa cca vojde. Hudbu prehrava obstojne, navigacia tiez ujde, i ked na mobile sa ovlada o nieco lepsie.
Interier pekny, exterier - len stolicku postavit do garaze a kochat sa :D



Tak ste sa dočkali. Bolo by dobré napísať aký máte motor a či benzín, alebo diesel :-)
Čo sa týka tej maximálky, nemyslím si že ju budeš niekedy potrebovať. Ak budete mať "Citrusíka" ako my......náš "maznáčik". Hlavne aby sa moc neunavil...ha ha ha. Dúfam že vieš ako to myslím.....nieje to autíčko na pretekanie sa, ale na relax a aby spoľahlivo odviezlo. Dúfam že počas víkendu sa konečne dostanem k mojej recenzii a postrehom o Cactuse. Tak Vám prajem veľa a veľa kilometrov bez závad.

_________________
Citroen C4 CACTUS PureTech 82 Feel Edition


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: úte 28. dub 2015 8:59:34 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
Na tu recenziu cakam ;) Ako som uz spominal vyssie, tiez je to zakladna 1.2, 80hp, benzin. Nacre + hnede airbumpy, je to demo vozidlo, predvadzacie, takze je ako z obalky katalogu :) Nie som ziadny zavodnik, nepotrebujem si na ceste nahant ego ani nic dokazovat, takze sa bude mat aj ta 1.2jka u mna dobre :D

I


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: úte 16. čer 2015 5:38:43 
Offline

Registrován: čtv 02. dub 2015 18:59:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Topoľčany
V úvode sa chcem ospravedlniť za meškanie recenzie......stále sa na ňu chystám a naozaj ju aj napíšem. Ale pravda je že som si do teraz jazdu v Cactuse proste užíval a v podstate zisťoval čo mi na aute vyhovuje a na čo si proste zvyknem :-). S potreba sa ustálila na 5,7 l/100 km, ale jazdíme hlavne v meste. Tankujem Shell V-pover, ten silnejší a myslím že aj keď nieje najlacnejší, tak sa oplatí. Zatiaľ pozdravujem Cactusákov a teším sa na Vaše ohlasy na moju recenziu :-).....už čoskoro.

_________________
Citroen C4 CACTUS PureTech 82 Feel Edition


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: stř 17. čer 2015 10:06:37 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
Denne refreshujem a cakam, takze.. :) Kedze nas Cactus je stale len druhe auto (od septembra primarne), moc nejazdime, len nieco cez 3000km, mesto, dialnica, okresne moc nie, na 2300km je priemerna 5.9l. Cestu Ruzomberok - ZA, 3ja v aute, 4.4l, potom na dialnicu a v BA sme skoncili s 5.3l (120kmh po dialnici). Ta ista cesta, 4ludia v aute, plny kufor, spotreba 6l - kludna jazda.

Mimo BA sa ludia po tom aute hodne obzeraju, svietia, pridu a opytaju sa, no celebrita - alebo idem pomaly a brzdime premavku?. V LM v Trnovci bol nejaky zraz seat, my sme prisli na parkovisko a na seat zrazu ludia zabudli :)

Inak sme mali uz v aute aj 5 ludi, nikto si nestazoval na nedostatok miesta vzadu, spotreba o nieco vyssia ale inak ok, sem tam bolo treba uz podradovat, cez Donovaly v takej osadke radsej nie, zbytocne navysovat spotrebu :) Auto sa na slnku prehreje (mame stresne okno), ale stale menej ako cierny Fluence. Klima funguje zvlastne - v predu na nas dost fuka, v zadu to chvilu trva kym sa ochladi.

Jazdi sa mi ale paradne, pre moje ucho je motor tichucky, na 120 skor aero zvuk ako motor. Pri dlhsej jazde ma niekedy bolia krize, neviem ci je to nastavenim sedacky/volantu, pripadne materialom/tvarom. Pri zlozenej laktovej opierke je radenie obtiazne, sklapam ju radsej aj na dialnici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: pát 10. črc 2015 9:48:51 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
Nazdar, pisal si, ze ste si doplatili este tu predlzenu zaruku, podla ceny to bude ta essetial drive. Co vam k tomu povedali, co vsetko to zahrna? Lustrujem strankou, maju 4 rozne varianty, tato je najlacnejsia a javi sa mi, ze v podstate opravia vaznejsie veci (elektro, moto..) v ramci zaruky. Je nutne navstevovat po celu dobu autorizovany servis aby platili podmienky predlzenej zaruky, nevies?

V 10tom mesiaci pojdem na prvu prehliadku po jednom roku. Uz som zistoval ako je to so servisom, odporucili mi prvy krat navstivit autorizovany servis (odporucenie prislo z neautor.), kedze sami niekedy v autorizovanom pracovali, vedia ako to chodi - udajne ak su zistene nejake seriove chyby, nieco ako zvolavacia akcia, tak oni to daju na tej prvej prehliadke potichu doporiadku. Ceny v autor. su podobne, cca 140e, chcu mi menit aj pelovy filter, i ked mam v papieroch napisane, ze 25k KM alebo 2 roky. Nasiel som aj jeden autor. servis, kde ked si donesiem vlastny olej+filter, bude to za 40e :)

Nejake rady, nazory, pripomienky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: pát 17. črc 2015 16:54:57 
Offline

Registrován: čtv 02. dub 2015 18:59:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Topoľčany
Ahoj, áno máme tú najlacnejšiu verziu predĺženej záruky (4 roky, alebo 50000 Km), ale vtedy pri kúpe bola nejaká akcia a ešte aj tam sme mali zľavu. V podstate zahŕňa to čo si písal...bol som to pozrieť, ale mám od toho papiere v aute....takže neskôr pozriem. Brali sme to preto aby sme mali 4 roky v podstate pokoj....a je jedno že tam sú "len" základné záruky. Servisnú prehliadku si zaplatím a inak je auto stále v záruke, takže ak sa niečo mechanicky pokazí musia to opraviť. A čo sa týka servisovania? Ja sa chystám ísť prvýkrát do servisu tam kde sme Cactusíka kúpili a podľa spokojnosti a ceny potom uvidím, ale niekde som čítal že auto môžeš servisovať aj v iných servisoch a nie len v Citroene, ale musia dávať predpísané náplne...tak neviem.

Inak s autom sme maximálne spokojný...jasné že na nejaké veci si človek musí zvyknúť ale inak...jazda a spotreba....paráda. Je až prekvapujúce ako 1,2 motor vládze do kopca.
Jediné čo mi zatiaľ vadí je klíma....zatiaľ sa mi ju nepodarilo nastaviť k mojej spokojnosti. Buď je zima, alebo inak slabo fúka....ale ako som povedal, treba prijímať aj nejaké kompromisy. V audi A8 som tento problém nemal.....zasa tam bola 4 násobná spotreba :-)

Inak automatické stieranie a automatické svetlá...naprostá spokojnosť.

A ešte niečo..recenzia nebude! Nechcem aby mal Citroen C4 Cactus aj niekto iný a to by po prečítaní mojej recenzie rapidne nastal nárast kupujúcich tohoto auta. :-)

_________________
Citroen C4 CACTUS PureTech 82 Feel Edition


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: pon 20. črc 2015 20:32:52 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
Ahoj, dakujem za odpoved. Ja som bol nakoniec dnes v autorizovanom servise, auto malo 8.5tis KM a 10 mesiacov. Na inom fore mi poradili, nech s vymenou oleja necakam, motor sa zabieha, jednotlive casti sa museli zosuladit a urcite v oleji boli rozne "piliny". Nasiel som autorizovany servis, kde som si mohol doniest svoj material - olej, filter, uhlikovy pelovy filter (50e), robota 40e. Vsetko pozreli, skontrolovali, nic nenasli, je to ok. Normalne citim s novym olejom rozdiel, auto pri nizkych otacka tak netrasie, ked pridavam, auto ide makksie, ako stupat do masla :D

Rovnako som si nechal vytlacit podmienky tej predlzenej zaruky, urcite do toho pojdeme, ta cena pri programe ako mas aj ty stoji za tie roky proti zavaznejsim porucham naviac.

S autom som aj ja velmi spokojny, ludia nan stale hodne cumia, viaceri sa uz zastavili, naposledy v podzemnej garazi nejaky australcan a pytal sa ma na auto asi 15 minut :) Sem tam sa mi display zapne po dlhsej dobre, servis to pozeral ale zatial nic, ak to bude horsie, mam prist a pozru sa na to dokladnejsie - budem ho tam musiet nechat. Proste, kym sa to zapne, radsej si vycuvam bez kamery ako cakat, kym nabehne. Druhy problem vidim tiez v tej klime. Bude to tym, ze tie vyduchy su pomerne blizko osob a vyfukovany vzduch je pocitovo o dost studensi ako na Renault Fluence. Na zaciatku to dame na strende silne fukanie, potom to dame na najslabsie. Treba sa s tym neustale hrat, ale tak co uz :)

Na tu recenziu som cakal, a teraz taketo sklamanie? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: pon 31. srp 2015 15:42:56 
Offline

Registrován: pon 31. srp 2015 15:31:40
Příspěvky: 7
eriqq1 píše:
... Mam trosku problem so spojkou pri rozjazde, asi len sila zvyku. ...

Jak to máš teď se spojkou? Já jezdím necelý měsíc a stále je to při řazení trhané. Nějak jsem se do toho nedostal. Dost je to znát při řazení z jedničky na dvojku.

_________________
Citroen C4 CACTUS PureTech 82 SHINE Edition, letní 17", zimní 15"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: pon 31. srp 2015 21:56:16 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
áno, pohnúť sa z miesta a z jednotky do dvojky to hodne klepe.. keď dám hodne plynu, je to trošku menej cítiť, ale nie vždy sa tak dá a chce.. spojka zaberá trošku vyššie ako na Renaulte.. každopádne, nemyslím že sa toto dá nejako naučiť, bude to tým trojvalcom.. pri nízkych otáčkach to klepe

niekedy sa cítim ako šofér začiatočník a môžem sa snažiť ako len chcem :-)

trojvalec má na vyrovnanie nepravidelných otrasov nejaký systém ozubených koliesok na tlmenie vibrácií a pod.. nízke otáčky tomu škodia.. no som zvedavý či to niečo vydrží


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: stř 07. říj 2015 11:09:02 
Offline

Registrován: pon 31. srp 2015 15:31:40
Příspěvky: 7
Blíží se zima. Máte už někdo zkušenost se zimními koly?
Mám 17" kola a když jsem auto kupoval, tak mi na zimu radili 15". Já myslel, že 16" by vypadaly lépe, ale aby s nimi nebyl problém, když se na blatníky nalepí sníh.

_________________
Citroen C4 CACTUS PureTech 82 SHINE Edition, letní 17", zimní 15"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: stř 07. říj 2015 11:20:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Dosti důležité je,zda budeš jezdit hodně do hor a používat sněhové řetězy,s těmi 16" koly by mohl být problém.Já řetězy nepoužívám,takže mám na svém C4P 16" a zatím jsem vyjel bez problémů všude.Na druhou stranu 15" pneumatiky vyjdou levněji a stále platí,že užší guma se na sněhu chová lépe.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: sob 10. říj 2015 16:32:57 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
ja som už kúpil disky 15tky. chcel som ku tomu barum Polaris 3 ale idem skúsiť kúpiť sezónu jazdené Goodyear grip 8.
kopce žiadne neplánujem a 15tky sú lacnejšie :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: sob 10. říj 2015 16:47:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Nechci tě zrazovat,ale myslíš si,že je dobrý nápad použít pneumatiky o kterých nevíš jak byly ježděné.Myslím,že 15 " pneumatiky se dají koupit za slušný peníz i nové,tedy pokud nelpíš na nějaké světoznámé značce,kde vyšší cena je jenom za tu značku a zpravidla nemá nic společného s kvalitou.Pokud neplánuješ sjíždět Tatry nebo Alpské velikány,tak velmi dobrá pneu je třeba tohle.
http://www.adac-pneu.cz/pneumatiky/1206 ... 41510.html

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: sob 10. říj 2015 21:33:33 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
ďakujem za radu. za cenu Polaris 3 majú o triedu lepšie vlastnosti.
asi sa naozaj priklonim ku kúpe nových nech mám kľud.
ešte raz ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz