Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Cactus Feel edition 1,2
Právě je pát 29. bře 2024 1:29:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Pravidla fóra


Prosím, klikněte pro zobrazení pravidel fóra



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: pon 25. pro 2017 22:29:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. pro 2017 22:25:52
Příspěvky: 14
Zdravím kaktusáci

Toereticky sme majitelom kaktusu 2017 (papiere lizing a pod sa ešte čaka kvolis sviatkom)

Mám len pár otázok
V kaktuse sme sa odviezlui 1,2ka 60kw celkom pohoda čakal som horšie.
Zaujíma ma že auto ktore máme vybrane nemá navigáciu predpokladám že sa to asi nedá už dorobiť ? či áno ?
Nemá vyhrievane preden sedačky a tiež by som ich chcel vie to citoren servis dorobit ? alebo to ostane na iny servis ?
áno a prečo sme si nevybrali presne takuto vybavu bohužial už sa nedá konfigurovat kaktus a daju sa kupit už len skladove vozidla.

Jedna vec ma teraz ešte takto napadla že vlastne motor nemá indikátor alebo ukazovák teploty ? Prečo ?

Ďakujem za odpovede


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: úte 26. pro 2017 9:47:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Napíši to asi takhle.Jestli se dá dodělat origo navigace a vyhřívané přední sedačky netuším,ale pokud ano,tak to bude stát pěkný peníz. ;) Ony samy sedáky do Citroenu stojí docela majlant a ty bys chtěl navíc vyhřívané.Jinak ona ta navigace není žádná hitparáda,v práci běžně používám mapy google ve svém mobilu a fungují na úplně jiné úrovni než ta vestavěná,ta mi třeba ani po roce a 2 aktualizacích neukáže úsek dálnice otevřený před rokem.Vyhřívání sedaček jsem za rok a 17.000 km,co auto máme zapnul snad 3x.
Co se týče teploměru,tak tam výrobce usoudil,že je jaksi nadbytečný(stejně jako otáčkoměr) a má v podstatě pravdu,protože i ty auta,která teploměr mají stejně neukazují přesnou teplotu,ale jakousi pseudohotnotu upravenou elektronikou a otáčkoměr lidi používají zřídka,leda tak aby náhodou nepřekročili hranici 2000 ot/min a dosáhly tak nesmyslně uvedené spotřebě výrobcem a těm stačí bohatě symbol nabádající k včasnému přeřazení na vyšší rychlostní stupeň. :lol: Jednu chvíli jsem zvažoval koupit OBD a instalovat apku do mobilu,ale nakonec jsem se na to vybodnul a po pravdě mi ani jedno z výše uvedeného nechybí.Pokud by nastal nějaký problém z přehřátím motoru,tak se rozsvítí příslušná varování a otáčkoměr (pokud není majitel hluchotěsný) :D není potřeba taky,protože 3-válec dá v případě podtočení hóódně najevo,že tudy tedy soudruzi nee. :twisted:
P.S.Pokud bych se na něco po koupi vozu zaměřil,tak to je záběh motoru,který je pro další kondici motoru důležitý a ne že ne,jak se snaží již několik let výrobci zákazníky přesvědčit.Odměnou ti bude nižší spotřeba,bezproblémový provoz s téměř nulovou spotřebou oleje a docela živý motor. ;)

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: úte 26. pro 2017 13:53:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. pro 2017 22:25:52
Příspěvky: 14
Dakujem za odpoved
Takže ešte celkom dobre ze neni tam tá navigácvia použivam tiež v telefone a spokojnosť 400€ mi prišlo celkom dosť za navigáciu na ktoru evidentne neni alebo je problém aktualitzácia.

Ohladne sedačiek som borowsowal po nete našiel som sadi na vyhrievanie montuje to BOSCH a stoji to okolo 150€ na 2 sedačky tak to zvazim... i ked materiál sedačik je taky semiš možno ani nebude treba

ešte ma napada otýzka poruchy a podobne ako je na tom ten kaktus ? nikdy sme nevlastnili citorena tak neviem vobec mali sme klasiku vw golf a pod ....
A na čo si konkretne dávať pozor pri zabiehani toho motoru ? Vytáčať ho alebo radšej kludne ? Kolko ho zabiehať ? aky olej dávate ? nechávate to na servis ?

Ďakujem

PS: všimol som si USB port a nejaku sekciu multimedia, dokaže to prehrať nejaky AVI? alebo niečo podobne kvoli detom v aute ?alebo čislo len MP3
PS2: A má to ukazovatel dojazdu ? alebo iba ten meter čo je na rychlomery?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: úte 26. pro 2017 23:22:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Co se týče záběhu, tak se obecně doporučuje netahat motor prvních 500 km přes 3000 ot,což je při absenci otáčkoměru drobet problém,ale pokud se budeš držet toho,že 1 stupeň 30 km/h 2 50 km/h 3 70 km/h atd tak to bude v pohodě.Stejně tak neakcelerovat z nízkých otáček,pokud nejsi hluchotěsný a něco jsi najezdil,tak slyšíš,kdy se motor trápí a kdy běží lehce. ;) Po 1. pětistovce občas poslat motor do vyšších otáček, ve 2.500 km jsem udělal 1 výměnu,v 5.500 km druhou a v 15.000)po roce) jsem byl na prvním předepsaném servisu.
V záběhu olej pouze předepsaný výrobcem,jen jsem si na ty první 2 po domluvě přinesl svůj vlastní a servis dodal filtr a práci.Jinak po první výměně jsem se s ním už nemazlil a jezdil své tempo.Já mám předepsanou BA 98-100,1.2 PureTech má snad normální BA 95,takže určitě aditivovat při každém tankování,nestojí to majlant a eliminuje negativa babišovky.USB vstup přehraje muziku,případně zvládne export fotek,video jsem nezkoušel,ale návod mlčí,takže asi nikoliv.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: stř 27. pro 2017 19:15:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. pro 2017 22:25:52
Příspěvky: 14
Super dakujem za odpoved

Takze moment do 15000km je ideal vymenit olej 3x ?
Vymena oleja sa može doma menit alebo asi kvoli záruke je potreba v servise....?
Aku značku odporučate ? Osobne som zatial vzdy daval Liqui Moly... neviem čo je dobre pre citoren.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: stř 27. pro 2017 22:26:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Nevím zde je to ideální,ale já to tak udělal a na škodu to určitě není. ;) Vždyť kdo jezdí s autem tak,že má vždy prohřátý olej při každé jízdě.Při městském provozu nebo dojíždění do práce je to téměř nemožné a tyhle krátké jízdy a časté starty jsou pro olej nejhorší.Jak jsem psal,koupil jsem oleje zde http://www.citroeny.eu/oleje-total/tota ... ugeot.html zajel do servisu a nechal vyměnit,protože to před panelákem dělat nebudu. Dával jsem ten,který předepisuje výrobce,protože v záběhu se nedoporučuje s olejem experimentovat a teprve na jaře dám něco "hutnějšího" nejspíše tenhle od Millerse.
http://www.millersoils.cz/ee-longlife-5w40?c=65
Jaký olej předepisuje výrobce pro 1.2 PureTech netuším,to budeš mít v předávacím protokolu,ale nejspíš ten samý,co mám já.Také je třeba zohlednit,jak se z autem jezdí.Pokud někdo jezdí vláhu max kolem středních otáček,tak může klidně vesele jezdit i s předepsanou řidinou,ale já jezdím poněkud svižněji dávám mu dost za uši,takže chci něco teplotně odolnějšího.Takže na zimu předepsaný,kdy by to měl vládnout a navíc je zima a jezdím spíše krátké trasy,na léto pak ten lepší.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: stř 17. led 2018 18:35:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. pro 2017 22:25:52
Příspěvky: 14
Zdravím
Takže som oficialne majitelom cactusu c4 vo farbe olive brown ....

Dá sa nejako domontovať cuvacia kamera ?


Přílohy:
IMG_2569.JPG
IMG_2569.JPG [ 207.63 KiB | Zobrazeno 20011 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: stř 17. led 2018 18:53:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Stejně je to pěkné auto,že? :D A no co potřebuješ kameru?

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: čtv 18. led 2018 15:48:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. pro 2017 22:25:52
Příspěvky: 14
No je to najkrajšie auto :D :D :D

Neviem len tak či sa to da domontovať ?

Autičko je nove takže sa o neho bojíme nejaky alarm do neho ? zeder vam nejake gps ? neni to dnes take drahe nejake skusenosti?
Celkom ma stve v zimnych mesiacoch pokamienkovana cesta uvažoval som o nejakej folii na ochranu laku má niekto niečo ? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: čtv 18. led 2018 17:42:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Když mi v létě na dálnici poslal jeden k...t do boku jeho pikslu,tak by mi byla nějaké kamera stejně prd platná.Můžeš si koupit za baťoh kameru se snímáním přední i zadní části vozu a otřesovým čidlem. :D Já koupil paní do C1 jednoduchou kamerku ve výprodeji v Globusu,kdyby se něco událo někde na křižovatce.V noci to žádná hitparáda není,ale značky jsou rozeznat,takže v poho. ;) Jel jsem na přelomu roku do Jeseníků po silnici ošetřené posypem a nic na autě nemám,stejně jako minulo zimu.Ale pokud plánuješ něco takového https://youtu.be/SbYx0gOCpj0?t=47 tak bys možná o nějaké ochraně uvažovat měl. :lol:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: sob 20. led 2018 13:35:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. pro 2017 22:25:52
Příspěvky: 14
Dakujem za ideu :D :D

A čo to zabezpečenie ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: sob 20. led 2018 16:37:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Já bych se nějakým zabezpečením typu alarm fakt nezabýval,protože je to k prdu,stejně jako zámek řazení.Pak existují různé lokátory přes GPS různých výrobců,ale ty stojí baťoh a pokud bude chtít auto ukrást profík,tak to ho stejně šlohne.A jen tak mezi námi,opravdu si myslíš,že se profíci,kteří se živí krádežemi aut na kšeft budou zajímat o Citroena,potažmo Cactuse?Jsme mimo hledáček těchto lidí,bo to není DAS AUTO nebo Maserati apod. :D A pokud by se snad chtěl někdo jen svézt,tak je naprosto dostačující imobilizér z výroby.Schválně se tady na fóru poptej,zda někdo někdy někomu zde ukradl Citroena. ;) Vybodl bych se na to a ušetřené peníze bych spíše investoval do oleje v době záběhu.
Udělej si pojistku,není to zase takový ranec a máš klid.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: sob 20. led 2018 21:35:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. pro 2017 22:25:52
Příspěvky: 14
Dakujem za informácie trošku som kludnejší ale predsa je to nove auto to asi zato ..... :roll:
Poistka je udajne havarijna proti kradezi zivlom a nehode samozrejme i ked neviem ako to presne funguje

Plánujem okolo 5000km dať vymenit olej v servise kde som auto kupil tvrdili že to stojí 180€ tak uvidím... nepytal soms a ešte či si možem vlastny olej priniesť.... uvidíme


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: ned 21. led 2018 0:04:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Já dělal první výměnu ve 2.500 km,druhou v 5.5000 a třetí v 15.000 km.Na první 2 jsem si přinesl svůj,výrobcem schválený,3 byl olej ze servisu,pro klid duše. JInak je jasné,že máš obavy,ale neřekl bych,že se Citroeny nějak masově,pokud vůbec kradou.Spíš je důležitá havárka,vandalismus apod,tedy věci které nemůžeš ovlivnit a viník se hledá těžko.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: pon 22. led 2018 22:25:36 
Offline

Registrován: úte 24. lis 2009 21:20:05
Příspěvky: 185
Mám ten istý motor, ale turbo... výmena oleja v servise má stála cca 75€, ale dostal som nejakú zľavu. 1 liter oleja v citroene stojí cca 20€ a ide cca 3,5 litra. Keď chceš vlastný olej tak si pozistuj, lebo mne v MI, PO a KE to nepovolili.

_________________
Citroen c3 picasso 1.2 110 puretech


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz