Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - C4 cactus problém s riadením
Právě je čtv 28. bře 2024 14:09:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Pravidla fóra


Prosím, klikněte pro zobrazení pravidel fóra



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: C4 cactus problém s riadením
PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2019 18:09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. pro 2017 22:25:52
Příspěvky: 14
Zdravím
Kedže som nikdy nenašiel vlákno s mojím problémom tak zakladám nové .
Asi v novembri 2018 som si všimol že na aute začalo niečo vrzgat pri prejazde nerovnostou.
Následne som si všimol , sice neviem či je tam suvisť, že auto taha do lavej strany.
Tak či onak po ročnej prohliadne vymienali tyčky riadenia ale problém nadalej pretrváva
Pustím volat a auto ide do lavej strany, na to aby som išiel rovno volat musím trošku vytočit do prava.
Takže som auto zobral do servisu zase nastavili geometriu 2x a problém pretrváva.
Obávam sa že ani servis nevie čo s tym niekto nejake nápady ?
Pneumatiky su zimne čo boli minuly rok (problem nebol) tlak je spravne v predu 2,3 v zadu 2,2 . Smer pneumatik tiež spravne...
Nejaky rady ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 cactus problém s riadením
PříspěvekNapsal: pát 01. úno 2019 16:13:22 
Offline

Registrován: pát 20. úno 2015 12:45:17
Příspěvky: 44
No nastastie ziadne vazne problemi. Teraz som uspesne absolvoval prvu technicku po 4 rokoch bez zavad a problemov.

Jedine co som mal bolo piskanie brzd tak som nechal zbrusit kotuce.

_________________
Citroen C4 Cactus 1.6 e-HDi 92 ETG6 (SHINE)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 cactus problém s riadením
PříspěvekNapsal: pát 01. úno 2019 19:47:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. pro 2017 22:25:52
Příspěvky: 14
Super to ma tesi :D
Ale moj problem stále pretrvava čital som na anglickom citoren fore že treba znovu skalibrovať elektreicke servo počul o tom niekto niečo ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 cactus problém s riadením
PříspěvekNapsal: pát 08. úno 2019 16:25:08 
Offline

Registrován: úte 28. lis 2017 18:30:10
Příspěvky: 20
Zdar, mam ten samy problem, rok stary Cactus, byl jsem na prvni garancce, ten samy postup, geometrie a problem trva. Jen u me je to narazova zalezitost, tyden to dela, dalsi tyden zas ne. Nenasel jsem zadnou souvislost - zimni letni pneu, prohazovani kol, dohustovani, zima, teplo.....proste to nejspis bude tim zmatkovanim elektroposilovace.....kdyz jsem v servisu rekl, ze jsem se na GB foru docetl tuto moznost, nejdriv koukali jak z jara, pak ze "tohle mame radi, tyhle chytrosti z ruznych stranek", ve finale ze je to blbost. Odjel jsem nevyresen proto, ze na slova typu "na vyreseni reklamace-zavady mame ze zakona 30 dnu a nechte auto tady" fakt nemam naladu ani cas. Auto jsem si koupil, abych s nim jezdil, potrebuji ho denne. Ale drazdi me to jednoznacne.

_________________
Citroen Cactus 1.2 puretech 60kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 cactus problém s riadením
PříspěvekNapsal: úte 12. úno 2019 8:51:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
V jakém servisu jsi byl? Oni bývají v některých servisech odborníci,kteří se drží lajny,že když o tom neslyšeli,tak to prostě neexistuje. :evil:
Jinak já mám najeto 36.000 km a žádné tahání kamkoliv se nekoná a to už jsem nějakých pár děr vymetl. :D O hrabání do kopce s Gripcontrolem při sněhové kalamitě a rozsvícení celé přístrojovky jako vánoční strom ani nezmiňuji. :lol: Stačilo odpojit baterku na 10 min a bylo opraveno.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 cactus problém s riadením
PříspěvekNapsal: úte 12. úno 2019 22:23:39 
Offline

Registrován: úte 28. lis 2017 18:30:10
Příspěvky: 20
Byl to autorizovany servis Citroen. Konkretne nechci zminovat,jednak tam asi parkrat budu muset jet a nepotrebuju zbytecne jitrit vasne,no a druhak vim,ze sem na toto forum z techto servisu par lidi chodi koukat. Navic maji u me jeste jeden vroubek,ktery si nechavam v zaloze (panove jaxi zapomneli,ze palubni kamera zaznamenava obraz se zvukem i v garazi pri servisu, a tim padem jsem si doma po prehrani vyslechl par nelichotivych vyrazu na moji adresu,aniz bychom jeste cokoliv resili + plus jejich testovaci jizda po servisu byla taky zazitek :evil: ). ////Myslis tim odpojenim baterky,ze by se dal "zresetovat" ten elektroposilovac? ....pokud by to jím bylo.

_________________
Citroen Cactus 1.2 puretech 60kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 cactus problém s riadením
PříspěvekNapsal: úte 12. úno 2019 22:33:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak za zkoušku nic nedáš a zkazit tím nic nemůžeš.Ovšem ten záznam bych poslal na zastoupení Citroenu.Já jezdím,byť ústečák do Kralup a vím také proč. :D

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 cactus problém s riadením
PříspěvekNapsal: úte 12. úno 2019 22:41:24 
Offline

Registrován: úte 28. lis 2017 18:30:10
Příspěvky: 20
To bych sice mohl,ale co bych tim ziskal? Mam jeste ctyri roky zaruku a umim si predstavit jistou vetsi miru "nevstricnosti" pri pripadnem nejakem problemu s autem (nedej Buh :shock: ). Jejich postupy pri reseni naprostych banalit (prestalo mi svitit to LED svetlo denniho sviceni) me naprosto vykolejuji....

_________________
Citroen Cactus 1.2 puretech 60kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 cactus problém s riadením
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2019 7:59:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Chtěl jsem tím naznačit,že pokud nejsi spokojen se stávajícím servisem,lze jezdit do jiného. ;) :P

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 cactus problém s riadením
PříspěvekNapsal: pon 04. bře 2019 14:07:11 
Offline

Registrován: stř 16. říj 2013 15:31:00
Příspěvky: 14
Bydliště: Karlovy Vary
Tak nevím jestli ti to bude co platné, ale mám velmi podobnou zkušenost na XsaraPicasso. Těch návštěv servisu, geometrie klasická i digitální, kontroly všeho možného a auto furt strikně jelo do leva. Měl jsem tam tenkrát celoroční pneu slušné kvality, na pohled bez boulí nebo jiných závad. A když jsem je posléze vyměnil, auto jelo kupodivu - rovně. Řikám, nevím jestli to je tvůj případ, ale před nějakými resety bych zkusil auto na jiných gumách (kolech).

_________________
C4 Cactus BlueHDi 100, r.v.2019


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 cactus problém s riadením
PříspěvekNapsal: sob 09. bře 2019 12:18:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. pro 2017 22:25:52
Příspěvky: 14
Novinky

Na aute spravbili geometriu nasledne to nepomohlo
POotom skusali resetovat servo riadenie tiež to nefungovalo ževraj všetkov poriadkui
Geometria sa nastavila mierne do jednej strany (vpravo) aby sa vyvazilo tahanie do lava (nepomohlo)
Nasledne sa dali nove gumy a disky z ineho auta a problem prestal pretrvavat.... (len volat bol do jednej strany)(kvoli asi tej geometrii)
Následe moje disky dali na nejake simulačne valce a zistili že všetky disky su krive a jeden extremne ....
Teraz auto je na letných a závada pretrváva ale o 90% je to menej viditelne...
Samozrejme disk sa neda vyreklamovať som si isty že jamu som nechytil (predpokladám že pri prezuvani to poskodily na prezutie na zimne lebo to začalo robit odvtedy cca).... takže neviem skusím kupit nove elektrony na leto (tak či onak som chcel) a uvidíme
Následne uvidím či problém bude pretrvavať....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 cactus problém s riadením
PříspěvekNapsal: sob 09. bře 2019 19:04:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Ty jsi neměl litá kola z výroby,ale koupil jsi někde,nedejbože jeté.Já koupil manželce na C1 Oxxo a super!

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 cactus problém s riadením
PříspěvekNapsal: sob 09. bře 2019 21:18:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. pro 2017 22:25:52
Příspěvky: 14
Miroslav Lengyel píše:
Ty jsi neměl litá kola z výroby,ale koupil jsi někde,nedejbože jeté.Já koupil manželce na C1 Oxxo a super!

Nie a nie
Z vyroby som mal len plechače , a plánujem kupit nove elektrony... nikdy by som jazdene nekupil....
Plán bol kupit v citroene square 16ky ale pytali za to okolo 700€ , takže si objednám O.Z ti za tie iste peniaze .... :D

takže dufám že sa moj problem vyrieši kedze budu tam letne pneu ktore boli isto 100percentne a nove disky.... potom budem moct argumentovať....
Moje letne pneu maju za ten rok asi 2000km ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 cactus problém s riadením
PříspěvekNapsal: ned 10. bře 2019 7:20:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Aha,takže jsem to jen blbě pochopil.No ony dovedou nadělat pěknou neplechu i gumy samotné. :oops: A to i nové,koupené v sadě.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C4 cactus problém s riadením
PříspěvekNapsal: pon 11. bře 2019 17:28:39 
Offline

Registrován: úte 28. lis 2017 18:30:10
Příspěvky: 20
Muj problem s tahanim doleva se projevuje na vsech pouzitych kolech-discich,jak origo letni pneu Square 16" z vyroby,tak plechy se zimnimi pneu. Letni,zimni,prehazovani kol sem tam napric stranami i napravami,stale stejne. Jen je trabl v tom,ze nekdy to dva tri dny nedela vubec, pak zas par dni jo.Nevysledoval jsem ani zavislost pocasi,venk.teplota,vlhkost vzduchu....proste anomalie.Stve me to,ale ziju s tim....proto se mi jevi jako pravdepodobny autonomni zivot elektroposilovace.

_________________
Citroen Cactus 1.2 puretech 60kW


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz