Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Mini tunning SMEG SatNav
Právě je čtv 25. dub 2024 10:29:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Pravidla fóra


Prosím, klikněte pro zobrazení pravidel fóra



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mini tunning SMEG SatNav
PříspěvekNapsal: pon 11. kvě 2020 22:03:20 
Offline

Registrován: pon 10. úno 2020 9:14:32
Příspěvky: 12
Zdravim Kaktusari,

uz dlhsie ma trapilo, ze na mojom kaktuse nedokazem aktualizovat vsetky mapy ktoré je mozne /po zadani VIN/ stiahnut z oficialnych stranok.
Od urciteho casu je nutne vyselektovat mapy statov ktore chcem aktualzovat, aktualizacia vsetkych ponukanych map sa nepodari z dovodu nedostatku pamate.
Tuto pamat tvori obycajna micro sd katra /v mojom pripade 8GB/ ktoru je - nastastie :-) - mozne vymenit za kartu z vascou kapacitou /v mojom pripade 32GB/.
Info k postupu vymeny karty som cerpal na UK fore.

Upgrade spociva v rozobrani jednotky SMEG, vybrati povodnej micro sd karty, jej naklonovani na novu kartu z vascou kapacitou, upravy particie na tejto karte, jej vlozeni do jednotky SMEG a nasledne v zlozeni jednotky SMEG a jej instalacii do vozidla.

Ak sa rozhodnete pre nasledujucu upravu, robite tak na vlastne riziko. Upozornujem len, ze vykonanim takejto upravy pridete o zaruku /minimalne/ jednotky SMEG, nakolko pri jej rozoberani porusite dve bezpecnostne nalepky, co je neprehliadnutelne :-) Pred vykonanim zasahu odpojte akumulator.


Postup:
1/ lokalizujeme jednotku SMEG, je za plastom pri nohach spolujazdca,drzi na dvoch skrutkach
2/ od jednotky odpojime vsetky antenne kable a konektory,
3/ jednotku SMEG rozoberieme, uvolnime skrutky na vrchu /pri tejto činnosti dojde k poruseniu bezp. nalepiek/ odstranime vrchny plech,
4/ vysunieme zadnu cast s konektormi a chladicom, ktora je na zakladnej doske zasunuta v slote,
5/zo spodku jednotky uvolnime vsetky skrutky, odoberieme biely plast v jednotke,
6/pomaly a OPATRNE odoberieme zakladnu dosku - na spodnej strane je k plechu, ktory sluzi ako chladic prilepena 5 teplovodivymi nalepkami,
7/vysunieme povodnu - zdrojovu - micro sd kartu.

Original "zdrojovu kartu" potrebujeme naklonovat na nasu novu "cielovu" kartu.
To urobíme v programe HDD Raw Copy Tool. Spustime program klikneme na SD katru a cely obsah zdrojovej karty si ulozime do PC. Nasledne do PC vlozime "cielovu" kartu na ktoru nakopirujeme subor, ktory sme vytvorili v predchadzajucom kroku. Tymto sme vytvorili presnu bitovu kopiu povodnej karty.
Kedze "cielova" karta ma teraz taku istu kapacitu, ako povodna zdrojova, musime jej zvysnu kapacitu pridelit. To urobime v programe Mini Tool Partition Wizard. V Pc mame vlozenu "cielovu" kartu. Spustime program a klikneme na particiu na karte, kde su ulozene mapy. /v mojom pripade mala 7,2 GB/.
Tejto particii pridelime zvysnu kapacitu na karte. Sme nastaveni na particii s mapami, pravym tlacidmom mysi klikneme v menu na "extend", vyznacime maximalnu moznu kapacitu, ktoru chceme pridelit, klikneme na "OK" a nasledne na "apply". Tymto krokom sme uspesne pridelili zvysnu volnu kapacitu na particiu s mapami.

8/ vlozime novu - cielovu - micro sd kartu a opacnym postupom poskladame jednotku SMEG, ktoru instalujeme do vozidla. Po spravnom pozapajani vsetkych konektorov zapojime akumulator :-)

Ja som este pred zlozenim strekol DPS a vsetky konektory sprejom s nanoochranou proti vlhkosti a korozii. Namiesto povodnych nalepiek som na zakladnu dosku a na spodok plechu sluziaceho ako chladic naniesol klasicku teplovodivu pastu na procesory MX4.

Celkom mi tato sranda trvala asi 2 hod, z toho som pol hodinu hladal po byte tu MX4 :D

* Navigacia nabehne neporovnatelne rychlejsie, zosynchronizovany cas so satelitmi som mal asi za 10 sekund, co som doteraz nezazil,
(kupoval som najrychlejsiu micro sd, co mal predajca k dispozicii, tak snad to bolo na nieco dobre)
* po plnej aktualizacii ma system k dispozicii volnu pamat cca 20 GB.
* Na jednotke som si vsimol zelenu koncovku USB konektora, ktora je nevyuzita, no mala by byt aktivna. Pokial sa mi podari zohnat kabel k tejto koncovke, pretestujem funkcnost sucaneho pripojenia viacerich usb zariadeni k jednotke.


Přílohy:
20.jpg
20.jpg [ 38.39 KiB | Zobrazeno 19690 krát ]
19.jpg
19.jpg [ 58.89 KiB | Zobrazeno 19690 krát ]
16.jpg
16.jpg [ 60.24 KiB | Zobrazeno 19690 krát ]
15.jpg
15.jpg [ 55.76 KiB | Zobrazeno 19690 krát ]
14.jpg
14.jpg [ 43.9 KiB | Zobrazeno 19690 krát ]
10.jpg
10.jpg [ 61.04 KiB | Zobrazeno 19690 krát ]
7.jpg
7.jpg [ 41.69 KiB | Zobrazeno 19690 krát ]
4.jpg
4.jpg [ 62.69 KiB | Zobrazeno 19690 krát ]

_________________
CITROЁN C4 Cactus 1.2 THP 110 (1199ccm/81kW/110HP) fialová metalíza, aktualizovaný SW touchscreen + mapy na poslednú verziu
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini tunning SMEG SatNav
PříspěvekNapsal: ned 03. led 2021 13:22:25 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:46:56
Příspěvky: 151
Bydliště: Dobroměřice
Tak jsem teď četl jak jsi zvýšil paměť, taky to určitě udělám.
Nevíš náhodou jaká max. velikost paměti by tam šla dát?

_________________
Martin

C4 Cactus 1.2 81kW r.v. 2018
----------------------------------
Picasso 1.8 16V r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini tunning SMEG SatNav
PříspěvekNapsal: sob 09. led 2021 20:48:27 
Offline

Registrován: pon 10. úno 2020 9:14:32
Příspěvky: 12
Ahoj, no malo by to byt tych 32 GB co v pohode staci. Momentalne mam stale volnych okolo 20 GB a o dalsom vyuziti tejto kapacity neviem :-)

_________________
CITROЁN C4 Cactus 1.2 THP 110 (1199ccm/81kW/110HP) fialová metalíza, aktualizovaný SW touchscreen + mapy na poslednú verziu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz