Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Porucha stieračov
Právě je čtv 28. bře 2024 20:19:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Pravidla fóra


Prosím, klikněte pro zobrazení pravidel fóra



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Porucha stieračov
PříspěvekNapsal: pon 10. úno 2020 9:49:48 
Offline

Registrován: pon 10. úno 2020 9:14:32
Příspěvky: 12
Zdravim kaktusari, idem Vas poprosit o pomoc a radu pri rieseni nasledujuceho problemu:

Pri nastaveni stierania na manual mi stierace nefunguju na prvom a druhom stupni, spustia sa iba pri tretom - najrychlejsom. Pri zapnuti na automatiku to funguje sporadicky, niekedy je to OK, ale v poslednej dobe to blbne aj tam. Poistku stieracov som kontroloval je /samozrejme/OK.
Predpokladam, ze chyba by mohla byt v relatku spinajucom motorcek stieracov, alebo v dazdovom senzore, mozno v spinacom kontakte packy ovladania stieracov.
otazka 1: kde sa nachádza rele spinania stieracov ? /podla "cvakania" je to niekde pod nohami vodica, pri poistkach som ho ale nikde nevidel/
otazka 2: rozoberal uz niekto spatne zrkadlo za ucelom vymeny/kontroly dazdoveho senzora, naco si tam treba dat pozor ?
... alebo je chyba uplne inde ???

Auto uz nie je v zaruke, dakujem za kazdu radu/postreh.

* Aktualizacia 10.2.2020
Dnes, po ceste z prace som si vsimol, ze po prepnuti stiercov na automaticke stieranie dojde po cca.7 sekundach k samovolnemu prepnutiu na manualne stieranie. Závada trvá...

* Aktualizacia 12.2.2020
Tak pri dnesnej jazde do prace som zistil, ze mi nefunguje ani svetelny sezor - svelá sa nezapnu a nevypnu automaticky podla okolneho osvetlenia. Zacinam mat podozenie na light/rain senzor za prednym spatnym zrkadlom,/Windscreen Rain Sensor 9807156080/ dnes skusim ten plast za zrkadlom rozobrat a uvidim... 5A poistka k senzoru premeraná, je OK.


Přílohy:
IMG_20200210_172357214.jpg
IMG_20200210_172357214.jpg [ 43.11 KiB | Zobrazeno 13392 krát ]

_________________
CITROЁN C4 Cactus 1.2 THP 110 (1199ccm/81kW/110HP) fialová metalíza, aktualizovaný SW touchscreen + mapy na poslednú verziu
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha stieračov
PříspěvekNapsal: stř 12. úno 2020 19:43:47 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:46:56
Příspěvky: 149
Bydliště: Dobroměřice
Co zkusit diagnostiku třeba ti napoví.

_________________
Martin

C4 Cactus 1.2 81kW r.v. 2018
----------------------------------
Picasso 1.8 16V r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha stieračov
PříspěvekNapsal: úte 18. úno 2020 19:37:48 
Offline

Registrován: pon 10. úno 2020 9:14:32
Příspěvky: 12
Diagnostika v neautorizovanom servise neukázala žiadnu chybu. Odmontované zrkadlo, premerané káble vedúce k dažďovému senzoru/tie su OK/ premerané všetky poistky a relé ku ktorým sa dalo dostať, tie sú tiež OK. /dá sa nejako vybrať poistková skrinka pod nohami vodiča vľavo, od konektora na diagnostiku ? K tej hornej rade poistiek sa ani zaboha neviem dostať.../
Premeraná aj páčka stieračov - spína aj rozpína v každej polohe, kontrola motorčeka stieračov- mal by byť OK.
Objednal som z ebay náhradný daždový senzor, pevne verim, že porucha je v ňom, lebo ma už nič zmysluplné nenapadá... ešte tak diagnostika v autorizáku, pokiaľ výmena senzora nepomôže.

Veľmi podobný problém,ako mám ja, je popisaný na fóre o peugeot-och 308 ktoré používajú identický daždový seznor. Tam jeho výmena pomohla, tak uvidim :-)

_________________
CITROЁN C4 Cactus 1.2 THP 110 (1199ccm/81kW/110HP) fialová metalíza, aktualizovaný SW touchscreen + mapy na poslednú verziu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha stieračov
PříspěvekNapsal: pon 24. úno 2020 19:43:30 
Offline

Registrován: pon 10. úno 2020 9:14:32
Příspěvky: 12
Takže trápenie so stieračmi pokračuje. Dnes mi prišiel dažďový a svetelný senzor /originál diel/, po výmene sa však stierače správajú úplne rovnako. Idem sa objednat do autorizovaného servisu na diagnostiku a som veľmi zvedaný,čo mi povedia.

_________________
CITROЁN C4 Cactus 1.2 THP 110 (1199ccm/81kW/110HP) fialová metalíza, aktualizovaný SW touchscreen + mapy na poslednú verziu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha stieračov
PříspěvekNapsal: úte 25. úno 2020 19:48:51 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:46:56
Příspěvky: 149
Bydliště: Dobroměřice
Tak to jsem zvědav co ti řeknou.

_________________
Martin

C4 Cactus 1.2 81kW r.v. 2018
----------------------------------
Picasso 1.8 16V r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha stieračov
PříspěvekNapsal: sob 07. bře 2020 21:41:36 
Offline

Registrován: pon 10. úno 2020 9:14:32
Příspěvky: 12
Takze po diagnostike a skutocne odbornom a profesionalnom pristupe v autorizovanom servise v KE, /kde som vyriesil aj reklamaciu hrdze na dverach-budu menene vsetky 4 - ako aj sporadicky opakujucu sa zavadu na lambde/ som sa dozvedel, ze chyba je vo vinuti motorceka stieracov. Vraj su tam dve vinutia a prave to vinutie, ktore zebezpecuje pomale stieranie na ktorom funguje automatika je odpalene. Novy mi ponukli za cca 250€ co som odmietol. Po objednani motorceka s identickym kodom ako ma original z e-bay /45€/a po jeho instalacii vsetko funguje ako ma. Akurat sa fakt blbo rozoberaju/skladaju tie plasty pod ktorymi je umiestneny, ale da sa to, praca tak na dve hod v garazi.
Popri tom som aspon zistil, co su zac tie dve obdlznikove paperove nalepky pod tymi plastami, jedna je pod motorcekom stieracov, druha na druhej strane pri vzduchovyvh filtroch. Predpokladal som ze je to nieco ako vzduchovy filter, ale su tam iba proti vlhkosti. Za ten cas uz boli pekne zasrate, tak som ich rovno vymenil.

... no este mi to nedalo a po vymene som rozobral povodny "pokazeny" motorcek. Ako novy,vinutie OK, po chvilke merania kontaktov na svorke a na ozubenych kolieskach som prisiel na chybu. Kontakty od plastovej zastrcky su vedene v plaste k ozubenemu koliesku a k vinutiu motorceka. Nie su vsak v jednom kuse, ale /predpokladam ze/ kvoli odpruzeniu su spajane akoby stlacenim -ci rozklepanim nitu alebo nejakej spojky /vyznacil som to na fotke/. V jednom z tychto stlacenych spojov bol problem - pravdepodobne vdaka vysokemu prudu a prehrievaniu casom doslo k opalovaniu, az naslednemu preruseniu tohto spoja - u mna to bolo na svorke druhy kontakt zlava. Po vycisteni a sklepnuti na doraz je motorcek plne funkcny. Necham si ho ako rezervny - este mozno tie spoje prepajkujem a bude klud :-)

Tak snad to niekomu pomoze, cela "sranda" pri nefungovani automatiky stieracov na 1 a 2 stupni bola vlastne sposobena odpalenym spojom jedneho kontaktu v motorceku stieracov :-)


Přílohy:
IMG_20200306_091654287.jpg
IMG_20200306_091654287.jpg [ 83.91 KiB | Zobrazeno 12771 krát ]
IMG_20200306_091703092.jpg
IMG_20200306_091703092.jpg [ 104.4 KiB | Zobrazeno 12773 krát ]

_________________
CITROЁN C4 Cactus 1.2 THP 110 (1199ccm/81kW/110HP) fialová metalíza, aktualizovaný SW touchscreen + mapy na poslednú verziu
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz