Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Cactus Feel edition 1,2
Právě je čtv 28. bře 2024 14:34:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Pravidla fóra


Prosím, klikněte pro zobrazení pravidel fóra



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub 2015 19:10:44 
Offline

Registrován: čtv 02. dub 2015 18:59:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Topoľčany
Ahojte, dnes sme sa stali majiteľmi úplne nového Citroenu Cactus Feel edition 1,2. Na úvod musím povedať že ma prekvapil motor aj napriek výkonu "len" 60 Kw. Predtým sme mali Audi A8 3,7 a Ford mondeo combi 2,0 :-) , dobrá zmena. Postrehy a recenziu napíšem neskôr. Pravda je že sa v aute cítim skvele a nenúti ma jazdiť "agresívne", práve naopak vodič si skvele vychutnáva jazdu.

Len na spresnenie:
C4 CACTUS PureTech 82 Feel Edition, 60 Kw, park. senzor, auto pack(automat klíma, dažďový senzor, svetelný senzor), Hmlovky s prisvietením do zákrut, el. okná.

_________________
Citroen C4 CACTUS PureTech 82 Feel Edition


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2015 15:30:19 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
Ahoj, prave som sa registroval, kedze vidim konecne nejaky prispevok o cactuse. My budeme mat nas cactus asi zaciatkom bud. tyzdna. Boli sme na dvoch jazdach, kedze som hlavne uvazoval, ci bude ta zakladna 1.2 postacujuca (vs spotreba). Ja som mal z toho pocit dobry, akurat nebol cas ist aj na dialnicu na 130 a vidiet spotrebu, pripadne 4ria ludia v aute + batozina.

Ake mas z toho zatial pocity, prosim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: pát 17. dub 2015 12:32:06 
Offline

Registrován: čtv 02. dub 2015 18:59:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Topoľčany
Ahoj eriqq1, my už máme na našom "Citruse" :-) najazdené cca 810 Km za dva týždne. Raz To - BA, párkrát TO - NR a inak po meste. Spotreba je zatiaľ aspoň podľa mňa úžasná......priemer 5,7 l. A na diaľnici to nieje žiadna tragédia tempomat a ideš :lol:
A tak ako som písal v prvom príspevku..toto autíčko ma nenúti jazdiť "agresivne", fakt si v ňom maximálne vychutnávam jazdu. Samozrejme je všade kde prídeme stredobodom pozornosti...
Takže môj záver ostatne ako aj závery zo všetkých recenzií...tá 1,2 60kw úplne postačuje (dvaja dospelý a dve deti).
Je jasne že si viem cestu na dovolenku napr. k moru predstaviť v niečom väčšom, ale to sme už mali...Mondeo a A8 a napriek tomu neľutujeme...nové je nové.
Tak držím palce a dúfam že budete spokojní.

_________________
Citroen C4 CACTUS PureTech 82 Feel Edition


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: pát 17. dub 2015 12:51:41 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
Dakujem za odpoved. Ta spotreba vyzera super, a vlastne aj cely komentar :) To nase je "demo" vozidlo, ma za sebou cez 4000km, takze bude motor trosku zabehnuty a mozno sa dostaneme so spotrebou este nizsie, to uvidime, najskor asi az o tyzden - papierovacky.

Budete kupovat aj nejake priceniky a nosice na strechu? Na leto by sme chceli prevazat bicykle, na zimu zase lyze. Zatial sa len snazim zorientovat co a ako.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: sob 18. dub 2015 6:41:53 
Offline

Registrován: čtv 02. dub 2015 18:59:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Topoľčany
Zatiaľ sa nič na strechu nechystáme kupovať. K autíčku som si vybavil a niečo aj samozrejme zaplatil....originál plastová vaňa do kufra-štýl airbump.....perfektná vec, gumenné a aj origoš látkové koberce a sadu na opravu laku vo farbe karosérie samozrejme...na tú ešte čakám, príde zrejme bud. týždeň. Ďalej sme dostali k "citrusíku" zimé pneumatiky Michelin Alpine 5 a objednané mám z Nitry elektróny na zimu, rovnako budú asi next week. :P Trošku som sa pochválil :P
Inak nám sa spotreba zatiaľ ustálila na 5,7 litra. Čo som si ale všimol tak cactus si vyslovene pradie na cestách mimo mesto a v rýchlosti okolo 70-90 Km/hod. V meste a na diaľnici spotreba trošku vyskočí....to je ale logické. Keď si predstavím že som v mal v minulosti megana 1,6 a mal 55kw a Citroën je 1,2 a má 60 kw......vyslovená spokojnosť! Fakt si želám aby nás nesklamal a aby sme sa stali hrdými "citroëňákmi" aj do budúcnosti a napr. o 4 roky až mi skončí záruka sme opäť kúpili a budem rád ak aj od toho istého predajcu v NR nový Citroën.

_________________
Citroen C4 CACTUS PureTech 82 Feel Edition


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: sob 18. dub 2015 8:21:08 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
Dakujem za inspiraciu, tu plastovu vanicku si dokupime aj my, no a samozrejme zimne gumy ked pride cas - tym ze je to nase demo vozidlo, dostali sme k nemu velku zlavu, ale uz ziadne dalsie vyhody (predlzena zaruka, gumy..).

To pradenie som si vismol aj ja, asi to bude ale bezny zvuk trojvalca. Pri vysokych otackach je z toho hotove porsche, zvukovo :D Kazdopadne, teraz mame pozicany benzin 1.6 renault fluence a pocitovo to je omnoho hlucnejsie vozidlo s mensim tahom a vacsou spotrebou (7.6 priemer) - da sa na nom dosiahnut vyssia maximalka, ale to ma dako netrapi.

Na Citroeny sa hodne nadava v mojom okoli ohladom spolhalivosti, ale fakt je, ze Citroen rovnako ani nikto z tych ludi nemal :) Na druhej strane je toto auto ciastocne ulet, tak dufam, ze vsetko co tam napchali mali dobre premyslene a odtestovane. My mame aj stresne okno a gumena izolacia zo strany kabiny bola v rohoch v podstate odlepena- toto som im nakazal opravit. Inak som si nic dalsie nevsimol. Nie je to premiovy voz, takze taketo hluposti sa asi objavovat budu, len nech tam nie je ziadna vazna mechanicka porucha :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: sob 18. dub 2015 15:39:01 
Offline

Registrován: čtv 02. dub 2015 18:59:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Topoľčany
Tak, tak vanička je fajn vec. Zľavu sme mali aj my.....keby si chcel, tak Ti môžem dať číslo tel. a môžme pokecať...skúsenosti s predajcom a pod. No gumy som si vyžiadal ako bonus, bez toho auto nekúpim povedal som im :D a predĺženú záruku sme si priplatili...bola fajn akcia, za cca 150 € celkom 4 roky, alebo 50 000 km. My veľa nenajazdíme počítam tak 7-8 tis ročne asi...
No vidíš fluence so silnejším motorom a načo ??? Aj ja poznám mudrlantov, ktorí už len z princípu nadávajú na Citroën, ale to je naozaj len a len závisť. No a spoľahlivosť? Samozrejme je to spotrebný materiál a vyrábajú ho aj ľudia, takže sa môže asi aj niečo pokaziť, ale dúfam že to bude len výnimočne, resp. vôbec. Aj dnes sme boli cca 350 km sa povoziť mesto - mezimesto - diaľnica....spotreba 5,5 litra. A fakt som si to užil. Nehovoriac o tom že mi naozaj tempomat v "citrusíku" vyhovuje, oveľa lepší ako sme mali v mondeu. A už sa bavíme aj na tom ako na nás ostatný pokukujú.
Otázka na záver: Akú budete mať výbavu?

_________________
Citroen C4 CACTUS PureTech 82 Feel Edition


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: sob 18. dub 2015 16:10:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Chlapi,nenechte se otrávit kecy typu,že Citroen je špatné auto,já mám 3 vůz téhle značky a maximální spokojenost. :D Pravda,trošku větší,protože jsem starší pán a upřednostňuji vyšší posez,který přináší komfortní nastupování a vystupování z vozu.Sestru jsem nastěhoval do prosté C4 a chrochtá si blahem rovněž.Co mi spíše dělá vrásky na čele je to,jakým směrem se ubírá vývoj motorů.Tím myslím neustálé zmenšování obsahu motorů a zvětšování jejich výkonů.Byť mám něco na těchto motorech odježděno,tak mám přeci jen určité pochyby a představa,že v budoucnu výrobce nacpe do C4 Picassa místo 1.6 VTI oturbenou 1.2 s výkonem 92kW mě nenechává chladným,protože to je auto jiné váhové kategorie.Jinak motor 1.2 PureTech má soused v Peugeotu 301 a švagrová v Citroenu Elyssé a zatím maximální spokojenost.Já jsem jako příští auto zvažoval Cactuse jako příští vůz také(líbí se mi velmi),ale byl jsem okamžitě manželkou napomenut,že takhle tedy ne. :D Tak ať vám auto slouží a přináší jen spokojenost. ;)

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: sob 18. dub 2015 16:30:28 
Offline

Registrován: čtv 02. dub 2015 18:59:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Topoľčany
Tak to máme podobné, rovnako som bol aj ja napomenutý keď som chcel Picasso :-)......vlastne som v showroom-e zistil že akútne potrebujeme Cactus..ha ha ha. A čo sa týka motorov...presne ako v F1......zmenšovanie objemu a zvyšovanie výkonu-do kedy? Apropó...zajtra je Veľká cena Bahrajnu. To len na okraj. V každom prípade je mi zatiaľ Citroën neskutočne sympatický a pozdáva sa mi aj toto fórum. Palec hore Adminom.

_________________
Citroen C4 CACTUS PureTech 82 Feel Edition


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: sob 18. dub 2015 16:35:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak to se máš,ta tvoje měla zjevně snahu nějakou kačku ušetřit u nás je to obráceně. :D Byť nové kupovat určitě nebudu,tak rozdíl v ceně tam přeci jen je. :P
Jinak F1 jde mimo mě,já spíš kouknu na motorky nebo jsem svého času koukal na NasCar -SprintCup,to je jiné maso. :lol:
No a samozřejmě Rallysport,to je pro mě TOP :!:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: pon 20. dub 2015 7:26:08 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
Dakujem, kontakt na predajcu potrebovat nebudem, kedze to nase uz je zaplatene, cakame len na veci potrebne na vyvoz (kdeze je z CR)
Je to moonlight shine edition (biela perlet + hnedy airbump), v podstate okrem koze a vyhrievanych sedaciek to ma snad vsetko co je v online konfiguratore, takze aj ked len zaklad 1.2, bude to parada :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: pon 20. dub 2015 18:48:46 
Offline

Registrován: čtv 02. dub 2015 18:59:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Topoľčany
Nemyslel som kontakt na predajcu, ale na mňa......mohli sme pokecať. A prečo ste kupovali z čiech? Na Slovensku nebol? Veď je to jedno, hlavne aby ste boli spokojní a aby poslúchal.

_________________
Citroen C4 CACTUS PureTech 82 Feel Edition


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: pon 20. dub 2015 21:21:58 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
Na SK sme hovorili s 2mi predajcami. Vedeli dat zlavu 1700e kedze su happy days v Citroene - jeden len na skladove zasoby, jeden aj na voz ktory by isiel do vyroby. Tak ci onak, tym ze ten nas voz je predvadzacie vozidlo, ta zlava oproti cennikovej cene bola 3600e co sa aj s poplatkami za dovoz proste nemoze rovnat s 1700 :)
Dnes mi pisali, ze maju pripraveny COC a TP a uz len vybavia znacky a odhlasenie v CR :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: úte 21. dub 2015 5:43:19 
Offline

Registrován: čtv 02. dub 2015 18:59:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Topoľčany
eriqq1 píše:
Na SK sme hovorili s 2mi predajcami. Vedeli dat zlavu 1700e kedze su happy days v Citroene - jeden len na skladove zasoby, jeden aj na voz ktory by isiel do vyroby. Tak ci onak, tym ze ten nas voz je predvadzacie vozidlo, ta zlava oproti cennikovej cene bola 3600e co sa aj s poplatkami za dovoz proste nemoze rovnat s 1700 :)
Dnes mi pisali, ze maju pripraveny COC a TP a uz len vybavia znacky a odhlasenie v CR :)


ok, chápem. Ja keď som spočítal odkupný bonus a zľavu ktorú som vybavil.....plus pneu, koberce a pod. ako bonus :-) .....tak mi vyšla zľava na našom cca 3000 eur. A aj tak na tom slušne zarobili. A na polícii, keď sme ho prihlasovali nám povedali že je to prvý Cactus v meste. Pravda je že sme ich veľa nevideli ani inde...zopár, asi dva v NR inak nič.

Počkám ešte cca týždeň - dva a vyskúšam napísať recenziu, resp. postrehy s C4 Cactusom. Moc toho na nete od uživateľov nieje.

_________________
Citroen C4 CACTUS PureTech 82 Feel Edition


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cactus Feel edition 1,2
PříspěvekNapsal: úte 21. dub 2015 7:33:15 
Offline

Registrován: čtv 16. dub 2015 15:27:15
Příspěvky: 69
Tak to uz je ozaj slusna zlava :) Ja som cactusov videl v BA asi 3, jeden teda pravidelne, stoji oproti zimaku, moc na nom nejazdia :)

Na tu "recenziu" by som bol urcite zvedavy, nech viem, co ma caka, nech mozem porovnavat. Rovnako, priamo od uzivatelov sa toho moc najst neda, dokonca ani na zahranicnych forach, takze sa to moze niekomu zist pri zvazovani o kupe.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz