Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Úplná verze návodu k C4 Picasso po faceliftu 2016
Právě je pát 29. bře 2024 8:37:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 04. lis 2016 21:50:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj 2009 18:03:28
Příspěvky: 68
Při čtení tištěného návodu k nové C4 Picasso po faceliftu 2016 jsem zjistil, že dodaný návod k vozidlu neobsahuje popis infosystému.
Zde je odkaz na plnou českou verzi návodu k vozidlu, který obsahuje i podrobné nastavení všech prvků z dotykového displeje.

https://carmanuals2.com/get/citroen-c4- ... luze-96289

_________________
Je: C4 Picasso FEEL, 1.6 blueHDI, AT6, šedá Shark, 09/2016

Bylo: C4 1.4 16V, červená Lucifer, 2007


Naposledy upravil Barbucha dne pát 24. úno 2017 15:46:51, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 05. lis 2016 17:36:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 30. lis 2012 17:42:48
Příspěvky: 33
Diky, na zacatku Prosince mi ma dorazit C4GP verze po faceliftu. A nikde nelze najit nejake blizsi info k infotainmentu :)

Zaroven mam dotaz, povedlo se ti nejak nahrat mp3 do interni pameti, nebo to musi zabirat USB port? Jsem ocekaval, ze mp3 nahraju do pameti a USB bude pro pripojeni mobilu na CarPlay, takze tvuj prispevek v jinem vlaknu me nemile prekvapil.




---------------------------------------------------------------------------------------
2016 GRAND C4 PICASSO SHINE 2.0 BlueHDi 150 S&S EAT6 modra Lazuli - bude
2012 Grand c4 picasso intense 1,6 HDI stribrna metaliza- je

_________________
----------------------------------------------------------------------------------
2016 GRAND C4 PICASSO SHINE 2.0 BlueHDi 150 S&S EAT6 modra Lazuli
2012 Grand c4 picasso intense 1,6 HDI stribrna metaliza- (2012- 2016)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 05. lis 2016 21:37:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj 2009 18:03:28
Příspěvky: 68
No asi nemám dobré zprávy. Před dodáním auta jsem prostudoval návod ke starší verzi, těšil se na možnosti nastavení, ale po převzetí nastalo zklamání. K systému nebyl návod a tak jen postupným procházením menu jsem přišel na to, že nový infosystém je podstatně zjednodušen. Nepříjemné je, že napájení auta se po určité době vypne a musíš nastartovat pro další čas na nastavování systému. Možnost nahrání souborů z USB flash disku do systému auta jsem nenašel a nikde jsem ani nezjistil jak velký je vnitřní (snad SSD?) disk. Mám výbavu FEEL bez Citroen connectu a tak mám jenom jeden USB konektor (ten vpravo) a navíc používám mobilní telefon se systéme Windows, který nelze propojit se systémem auta. Do USB konektoru tak mám trvale zasunutý miniaturní USB flash disk 32 GB. Na něm mám složky s hudebními soubory a pro vyzkoušení jednu složku s fotkami. Načtení disku je rychlé, vyhledávání podle složek taky. Systém umí přehrávat soubory postupně, nebo náhodně v jedné složce, nebo ve všech. Víc mi vadí omezené možnosti nastavení navigace, má jenom jeden mužský hlas, který navíc šišlá (oprava přislíbena přehráním novou verzí v prosinci), dál na rádiu mám sice zapnutou možnost dopravního zpravodajství, ale v praxi jsem ho ještě nikdy neslyšel a na obrazovce rádia je zapnutí možnosti RDS a TA vidět jen při podrobném zobrazení dané stanice. O nastavení prostoru, kterého se má dopravní zpravodajství týkat ani nemluvím (okruh, nebo na plánované trase). Vadí mi že nastavování jasu obrazovek je pořádně hluboko zasunuté v menu a když máš aktivované automatické rozsvěcování světel, tak máš buď plný jas displejů (světla vypnuta), nebo jas dle nastavení v menu při rozsvícených světlech. Při automatickém zapínaní světel je to nepříjemné. Ve dne je to málo, v noci příliš jasné a než se dobereš nastavení, tak se naťukáš. A ze čtyř barevných schémat je použitelná první možnost - červené linky, ale zase nejsou dobře vidět červené nápisy na displejích, druhá možnost má modré podbarvení bílého písma, to ještě ujde, ale hnědá a oranžová varianta jsou příšerné. Dál máš přes levý ovladač (směrovky) jeho čelním tlačítkem možnost si zvolit 4 typy zobrazení na horním displeji. V levé třetině je vždy digitální a sloupcový rychloměr + potřebné kontrolky a dvě třetiny jsou a) ztmavené, b) tovární nastavení - hodnoty dojezdu, okamžitá spotřeba a doba vypnutého start/stop systému + je tady úplně vpravo otáčkoměr ve tvaru sloupce - docela dobrá volba, c) velká navigace, ale s menšími detaily (!) než dolní displej (proboha PROČ!) a nebo d) volitelné zobrazení hodnot dle osobního nastavení. Ale sem už nedostaneš sloupcový otáčkoměr, jenom kruhový, který moc nezapadá do zobrazení. I když není přepnutá navigace na velký displej, tak při navigačních pokynech na jedné třetině na chvilku naskočí. Takže tak, ještě stále hledám optimální nastavení, ale zvykám si postupně na daná omezení. Například pro vypnutí systému start/stop při pojíždění v koloně jsou to dvě kliknutí, ve staré verzi to prý bylo horší.
Všechno to vyvažuje to, jak je auto uvnitř tiché a pohodlné. A automat AISIN řadí fakt úžasně.

_________________
Je: C4 Picasso FEEL, 1.6 blueHDI, AT6, šedá Shark, 09/2016

Bylo: C4 1.4 16V, červená Lucifer, 2007


Naposledy upravil Barbucha dne úte 08. lis 2016 11:19:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07. lis 2016 21:57:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 30. lis 2012 17:42:48
Příspěvky: 33
Diky za spoustu informaci.
Tu nemoznost mp3 v pameti vyresime jinak, budou muset byt vsechny mp3 jak v mobilu u mne tak u manzelky, Co ve finale neni az tak strasne :)

Na navigaci jsem taky hodne zvedav, ale doted jsem pouzival google mapy na mobilu, a tak prinejhorsim bude navigace pres AndroidAuto nebo CarPlay. Hodne bude zalezet na tom jak je navigace schopna reagovat na dopravni info (zacpy, Havarky, uzaverky) a jak budou tyro informace kvalitni. TomToma jsem uz dlouho nikde nepouzil a tak nevim jak kvalitni a online ma data.
Navic podle navodu by pro udaje o provozu, zacpach a nehodach melo auto pouzivat vestavenou SIM v connect boxu.
Existuje konkretni datum kdy by mela byt k dispozici aktualizace toho silhaveho hlasu?
Dik.



---------------------------------------------------------------------------------------
2016 GRAND C4 PICASSO SHINE 2.0 BlueHDi 150 S&S EAT6 modra Lazuli - bude
2012 Grand c4 picasso intense 1,6 HDI stribrna metaliza- je

_________________
----------------------------------------------------------------------------------
2016 GRAND C4 PICASSO SHINE 2.0 BlueHDi 150 S&S EAT6 modra Lazuli
2012 Grand c4 picasso intense 1,6 HDI stribrna metaliza- (2012- 2016)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07. lis 2016 22:27:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
:cry: ...no jak to tak ctu,pokud jde o infotaiment je design starsi peknejsi a ma vice moznosti nastaveni. ;) co jsem i na vlastni kukadla te novej vydel. vydel.
...nemas tam automat AIKIN ale AISIN je to Japonec a je dost chvalenej...mam ho tam take. ;)
...na novem Picasu po facelifte jse me zamlova predni maska s naraznikem,hagusy v hliniku a barevnost provedeni latek sedaku...krom nasi sede a bezove... ;) jinak vse ostatni mame... ;) :lol:

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08. lis 2016 11:23:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj 2009 18:03:28
Příspěvky: 68
Tak automat Aikin opraven na AISIN, sorry překlep ;). Navigace zobrazuje hustotu provozu na silnicích docela dobře, informace jdou dle mého z autorádia, které je uváděno jako třítunerové - že by byl třetí tuner pro dopravní info !?.
Po opravě - přehrání šišlání hlasu navigace dám vědět, servis mě má pozvat na opravu.

_________________
Je: C4 Picasso FEEL, 1.6 blueHDI, AT6, šedá Shark, 09/2016

Bylo: C4 1.4 16V, červená Lucifer, 2007


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26. pro 2016 17:36:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 30. lis 2012 17:42:48
Příspěvky: 33
Auto jiz je na parkovisti.
Prvni poznatky:
Sislavy hlas v navigaci mam taky - musel jsem jej hned vypnout :)
a zatim se mi nepovedlo zfunkcnit tomtom online provoz na mapach.
- s autem si zatim nebyl cas si moc hrat ale mezi svatky si jej najdu :)
Mam sice nejvissi vybavu ale USB mam taky jenom jedno.
A osvezovac vzduchu taky neni soucasti nejvyssi vybavy, to je asi to nejmensi.
Vypnuti obrazovky lze pres tlacitko na volantu - musi byt zap. potkavaci svetla aby to fungovalo.
Jinak postradam moznost jakychkoliv jinych aplikaci nez apple carplay a android mirorlink.
To je zatim vse, az narazim na neco dalsiho tak, napisu.

Ps:jinak je to krasavec a moc se z nej cela rodina tesime :)

_________________
----------------------------------------------------------------------------------
2016 GRAND C4 PICASSO SHINE 2.0 BlueHDi 150 S&S EAT6 modra Lazuli
2012 Grand c4 picasso intense 1,6 HDI stribrna metaliza- (2012- 2016)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz