Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Kód chyby P2683 a prehriaty motor
Právě je čtv 28. bře 2024 11:56:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kód chyby P2683 a prehriaty motor
PříspěvekNapsal: čtv 22. zář 2016 23:42:03 
Offline

Registrován: pon 22. srp 2016 10:34:46
Příspěvky: 25
Ahojte,
auto mám necelý pol rok a prvý problém je tu. Idem si ráno do práce, dorazím na obvyklé miesto, kde sa začína ranná kolóna smerom do mesta kde pracujem. Posúvam sa tak v kolóne, zrazu ma auto vyzve STOP, nejaký problém - vypnite motor - nič konkrétne. Hovorím si, odstavím o pár metrov, nech neprekážam na ceste. Zrazu, po niekoľkých desiatkach sekúnd druhá hláška. STOP vysoká teplota. Mrknem na bargraf teploty - vyplnený až po koniec. (Dovtedy som si nevšimol v akom bol stave). Už som bol takmer na mieste, kde som chcel odstaviť, tak som odstavil a vypol motor.
V OBD mám bluetooth, zapnem "kľúč" nech mi nabehne OBD. Pozerám na bargraf teploty, ktorý bol vyplnený tak na 10%, akoby chladilo na plný výkon, ešte pred dosiahnutím prevádzkovej teploty. Vyčítam chybu P2683 čo je vraj "Engine Coolant Bypass Valve Control Circuit High". Po následnom naštartovaní, a každom ďalšom má auto už len výzve k oprave a svieti obrázok motora. Nesvieti STOP ani SERVICE...

Stretol sa niekto s týmto? Treba ten ventil vymeniť, alebo je to len nejaká náhodná chyba snímača a mám si len zresetovať chybové hlášky?

Je tu niekto z okolia Žiliny, kto servisuje v žilinskom Citroene http://www.pointza.sk/index2.php? Sú tam aj odborníci alebo len meniči filtrov a olejov?

_________________
Citroen Grand C4 Picasso II (B78) INTENSIVE 2.0 BlueHDI 150 MAN6 r.v.2013

V dobách minulých:
Ford Galaxy 1.9 TDI 2000
Daewoo Lanos 1.6 benzín 1997
Seat Cordoba 1.9 TDI 1994


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz