Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Grand Picasso BlueHdi 2,0
Právě je čtv 18. dub 2024 3:19:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Grand Picasso BlueHdi 2,0
PříspěvekNapsal: pát 02. zář 2016 12:27:21 
Offline

Registrován: pát 02. zář 2016 12:13:56
Příspěvky: 2
Planujeme koupi noveho Grand Picassa BlueHdi 2,0. Rozhodujeme se jen mezi manualem a automatem... Je tu mezi vami nejaky majitel, ktery by se rad podelil o zkusenosti s timto vozem? ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand Picasso BlueHdi 2,0
PříspěvekNapsal: pát 02. zář 2016 12:51:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
...jáááá :D ovšem rozepsat se mohu jen za používání cca.3.týdny a o něco později,,,jsem v robotě,,,zatim teda spokojenost ale to víš jsem teď v nadšení a vydím zatím více pozitiva než případná negativa. :lol:

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand Picasso BlueHdi 2,0
PříspěvekNapsal: sob 03. zář 2016 0:17:59 
Offline

Registrován: pát 02. zář 2016 12:13:56
Příspěvky: 2
I tak diky na kratkodoby postreh ;) Nevim proc, ale vsichni me od koupe Francie odrazuji... Zkratka novej Grand Picasso ma pro me smrnc 8-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand Picasso BlueHdi 2,0
PříspěvekNapsal: sob 03. zář 2016 6:52:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. črc 2012 21:43:42
Příspěvky: 243
A nebude v tom spíše "pravá nefalšovaná česká závist"? Dovolím si tvrdit, že by stejně reagovali, kdybyste chtěli koupit "japonce" nebo "itala". A nejšťastnější by asi byli, kdybyste si nekoupili nic, nebo notně ojetou škodůvku... ;)

_________________
dnes JEEP Compass 1.4 2019
C4 GRAND Picasso Intensive+ 1,6HDi 2015 manuál
dříve C4 GRAND Picasso 1,6HDi 2008 manuál


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand Picasso BlueHdi 2,0
PříspěvekNapsal: sob 03. zář 2016 9:38:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
No ono je to i tím že u nás je spousta fandú od koncernu WV,SKODA,AUDI,SEAT a jim jiným ... víš co já měl zkušenost v tom že jsem míval 2xpo sobě forda a vše bylo bez problémů ,,,vždy jsem slyšel fordem tam a vlakem zpátky,,, ani jednou nezklamal a vždy nás všude dovezl,vše je také o tom jak se k autu člověk chová.Když jsem šel do Picassa tak první to bylo s opatrností,svezl jsem se u známého a to vše kolem mě vcelku dostalo,v práci samozřejmě co měly Passaty,Skodule a já nevím co ještě říkaly FRANCOUZA-Žabožrouta ??? a ještě CITROEN no pro ně hrůůůůza.Také jsem byl trocu na vážkách ale jak říkám zkusit se má vše,šel jsem do toho a vůbec nelituji,proto v té značce dál pokračuji a nové Picasso je nádhera-jak z venku tak i ze vnitř,,,ony displaye to je nářez - jsme taková hračička - ,,,jinak můžu ti říct že za tu krátkou dobu co ho mám vydím jak se známí a i cizí lide otáčejí co že to mám za krasavce. ...jo a teď jsem si vybavil jednu drobotinu,známej co měl vždy passaty se dokonce chtěl svézt a byl dost nadšený výbavou,prostorem no a venkovní design ho dostal také.... :lol: a to se rozhoduje mezi Picassem a Touranem. ;) ...dám vědět jak to dopadlo.
Ano než jsem vybral první Picasso tak jsem chtěl jít do S-MAXu je to také pěknej kousek ovšem už ne tak disajnovej jako Picasso a chtěl jsem automat,,,těch moc tehda na prodej nebylo,,, no a výbava,displaye,navigace,kamery,samoparkování a jiné vymoženosti u forda se již sehnat jako ojetinku snad ani nedá,leda na objednávku nove.
No prostě si to utřid je to vždy a jenom na tobě,rozhodně bych se Francouze nebál jeho kvalita zpracování je už uplně někde jinde,,,řek bych že stejná jako VW koncern a mohu ti říct--mám strejdu v service VW a sám si ho dodnes nekoupil,,,má mercedesa,,,říká na VW že je to čím dál větší plastovina s poruchou,,,jenom když se podíveš co jezdí na cestách mimo Skodovek a VW, Francouzů hlavně jsou disajnově odlišní od těch hranatých krabic i ten mercedes s bavorákem zakulacují svá auta a ne samá hrara od VW ... pak si vyber. :lol:

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand Picasso BlueHdi 2,0
PříspěvekNapsal: ned 04. zář 2016 21:40:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. led 2012 12:51:20
Příspěvky: 41
Za mne doporučuji automat (již zaplať pánbůh čistokrevný-s měničem točivého momentu). V Praze ve spojení Stop-Start super věc. Umí se "plazit". Při jízdě můžeš držet místo šalterpáky svou milovanou-drahou polovičku,nebo limonádu ;) . A podle mne se umí starat i o správnou teplotu motoru-systému tzn.ideální podmínky pro regeneraci. Až na tu "doživotní" náplň,to budu řešit kolem 60000 km.,nejspíš nechám dát vyměnit(i přes různá varování,že to spíše ublíží atd.). U předchozího modelu byl nainstalovaný také AISIN,ten nezaváhal také-až servis z Prahy-ATS Servis ze Žižkova ze mne vytáhnul bezdůvodně hromadu peněz,že bude vyměňovat měnič atd.. Chyba ve finále byla v turbu. :-)
A další maličkost-škoda,že do nového modelu nedávají již měchy na zadní nápravu...:-( A Bi-tuner si také představuji jinak-u starého modelu v zadních bočních oknech v kufru. ;)
Přeji hodně štěstí.

_________________
Bylo: Xsara Picasso 2,0Hdi 2002
C4 GP 2,0Hdi Exclusive Automat(Aisin) 2007
C3 Picasso 1,6Hdi 2009
Je:C4 GP 2,0Hdi Exclusive Automat(AT6) 2016


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand Picasso BlueHdi 2,0
PříspěvekNapsal: ned 11. zář 2016 5:02:35 
Offline

Registrován: stř 21. říj 2009 0:03:12
Příspěvky: 315
Až na tu "doživotní" náplň,to budu řešit kolem 60000 km

Byl bych v klidu. Momentální nájezd u plnotučného automatu je 426 000 km.
A nikdo ho neotevřel.

_________________
Citroen C4 GP 2.0 HDi BMP 6 Exl v kůži 2007
Citroen C4 GP 2.0 HDi AT Exl v kůži 2010
Citroen C4 GP 2.0 HDi EAT 6 Technospace 2 FEEL 12/2017
Citroen C4 GP 2.0 HDi EAT 6 Technospace 2 Exl v kůži 1/2015 (pro manželku)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand Picasso BlueHdi 2,0
PříspěvekNapsal: pon 12. pro 2016 23:31:43 
Offline

Registrován: pon 12. pro 2016 23:01:19
Příspěvky: 9
Hezky den vsem priznivcum znacky Citroen, vzhledem k tomu ze nekdy koncem unora se stanu, pevne verim stastnym majitelem C4 Grand Picasso 2.0 HDI s automatem, rekl jsem si ze se zde zaregistuji a zeptam se na nektere veci ktere jsem se zatim nedocetl ani tady na foru. Snad jsem spatne nehledal :)

Budu moc rad kdyz nekdo z majitelu odpovi a pripadne prida nejake sve postrehy z uzivani C4 GP.

Prvne jsem se chtel zeptat jakou mate zkusenost s dodaci lhutou u noveho auta? Me prodejce tvrdi cca 3 mesice, objednaval jsem nekdy na konci listopadu verzi 2.0 HDI v automatu vybava Shine, piskova sable a ta bohuzel skladem nikde neni. Mam tedy opravdu pocitat s temi tremi mesici nebo se muzu tesit ze treba dorazi drive? :)

Zadruhe jsem se chtel zeptat vas co mate na aute bi-xenony jak dobre ci spatne sviti, nemel jsem moznost vyzkouset jejich dosvit, testovacku jsme mel pres den a ani by me to jinak nenapadlo ale cetl jsem na netu ze snad je to bi-xenon kteremu pomaha pri rozsviceni dalkovych jeste klasicka zarovka? Ptam se protoze mam aktualne jeste porad Opla Astru J a tam je xenonova vybojka pouze jedna a pri prepnuti na dalkove se odcloni na max a sviti paradne. Mam tedy trochu obavy z vykonu svetel.

Predem diky za odpovedi.

Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand Picasso BlueHdi 2,0
PříspěvekNapsal: úte 13. pro 2016 20:39:09 
Offline

Registrován: stř 19. říj 2016 17:17:44
Příspěvky: 4
Sice jenom 1.6 BlueHdi ale čekal jsem na něj u Auto Motol sedm měsíců a to mi také říkali že do tří měsíců bude. A mezi tím mi řekli i několik termínů, ale to asi bude tím, že o přesně stejnou výbavu byl velký zájem a zrovna tenhle prodejce není zrovna zárukou solidnosti.

_________________
C4 Grand Picasso Intensive 1.6 BlueHDi 88kW (2016)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand Picasso BlueHdi 2,0
PříspěvekNapsal: úte 13. pro 2016 20:45:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
...tak u Bixenonu to tak opravdu je,přisvěcuje na dálkovejch halogenová žárovka ale řeknu ti že toho světla je potom doooost hodně na dálku.
...pokud jde jenom o potkávačky samotnýma Bixenonama,tak za 1.mají hranu za kterou je tma -- ne rozptyl světla jako u klasické žárovky,to je ale vlastnost všeobecně daná Xenonem-Bixenonem -- 2.šteloval jsem je sám aby svítily o trochu víš než z origo nastavení. 3.U Bixenonu je zvláštní výbojka o 25Wtech. a tak má o něco slabší svit, zase ale nepotřebuje ostřikovač světel, než klasický Xenon a i vypalování lampy není tak propastné. ;)

Ze zkušenosti to má svit pěkně do bíla a s dálkovejma to svítí jako kr..a.Pravdou ale asi je že mám pocit u klasického Xenonu to svítí u potkávaček o něco více.
Jsou to moje první světla s Xenonovou výbojkou takže asi tak. ;)

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand Picasso BlueHdi 2,0
PříspěvekNapsal: stř 14. pro 2016 17:07:05 
Offline

Registrován: pon 12. pro 2016 23:01:19
Příspěvky: 9
Uff tak snad ten Ostravsky prodejce je solidnejsi a presnejsi v odhadu... budu se chlacholit tim ze nemam uplne tu nejprodovanejsi motorizaci :)

Co se tyce tech bi-xenonu tak se tedy necham prekvapit, ja mam v soucasnosti na astre taky bi-xenony kter jsou adaptivni a pracuji v deviti ruznych rezimech dle rychlosti a smeru vozidla, sviti paradne a ta prisvetlovaci halogenka me moc nepotesila ale kvuli svetlum se auto nekupuje. Predpokladam teda ze svetla nemaji ani automatickou nivelaci tedy naklapeni dle zateze? Mas tam asi jen rucni stelovani vysky koleckem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand Picasso BlueHdi 2,0
PříspěvekNapsal: stř 14. pro 2016 21:56:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
...tak hele,já měl před tím Picasso z 1,6HDi a s motorem jsem neměl vubec žádnej problém,,,jsem kochací tip,,,síla motoru uplně postačovala.Pravdou ale je že teď mám 2,0BlueHDi a ten výkon je až nebezpečně nakažlivej hlavně při předjíždění,,,stále jsem kochací tip,,,mám ho jenom proto že přišla tato nabídka,jinak bych opět zvolil 1,6tku. ;)
...ano na štelování výšky světel tam je kolečko,mám ale pocit že si to i světla nějak podle zatížení šteluje samo,ono kolečko tam muže ještě bejt i kvuli těm dálkovejm s žárovkou,,,asi,,, ;)
...také to při startu různě zatočí do leva,prava a nahoru,dolu,,,restart,,,ovšem to natáčení do zatáček je super věc. ;)

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand Picasso BlueHdi 2,0
PříspěvekNapsal: ned 12. úno 2017 11:38:21 
Offline

Registrován: pon 12. pro 2016 23:01:19
Příspěvky: 9
Ahoj vsem, tak citron nakonec dorazil drive nez jsme predpokladal, objednano 29.11.2016 dodano 10.2.2017, mam ho tudiz eprve par dni takze je brzo na hodnoceni ale nektere veci me zklamaly...
Sislava navigace, to je jednoznacne des jak muzou neco takoveho pustit do prodeje? prodejce se samo tvaril ze o tom problemu nevi. Zjednoduseny volant, oproti verzi pred faceliftem ubylo tlacitek, na jednu stranu je to mozna pro nekoho dobre ale me naopak na volantu chybi tlacitko pro vypnuti displeje v noci, ted musim slozite pres menu. Navic my chybi nastaveni intenzity jasu tak aby se v noci automaticky stlumil a nevypaloval oci, opet se po setmeni musi do menu a ubrat jas rucne, jeste projdu poradne navod ale myslim ze tu funkci citron proste nema. Drzak na napoje v predni konzoli, dve kavy tam nedate a kdyz date tak pri vytahovani jedne tu druhou vylijete :) Vcera po ceste domu auto netopilo ani po cca 20km nepomohlo ani vypnuti klimy ani zapnuti proste nic. az zastaveni vypnuti motoru a znova start a auto zacalo hned topit, do te doby pouze ledovy vzduch z pruduch, asi chyba nekde v matrixu, pokud se to bude opakovat tak pojed do servisu.

Tak ale abych jen nehanil :) tak ted klady.

Jednoznacne prevodovka, aisin je super, radi jemne a plynule i pod plynem, vyhovuje mi i razeni packou pod volantem, staci si nacvicit hmat a prepinani zpatecky a dopredu je bleskurychle.
Velky a variabilni interier, oproti sve byvale astre si pripadam jak ve stehovaku :) Decka jsou z auta nadsene, perfekne se nastupuje dopredu i dozadu. Elektricky kufr, ono to vypada jako zbytecnst ale jsem zvykly ze sluzebaku a uz jsem proste zlenivel, takze kopnu pod naraznik a kufr se otevre. Dobre citelne udaje na pristrojovce, vse je velke a citelne, dobre ze vylepsili nezavisle zobrazeni infa na displejich, dole radio nahore treba navi. Bezvickova nadrz, super vec zadne sroubovani vicka. Malem bych zapomel na design interieru a hlavne exterieru, auto se mi proste libi a neni jich na ceste tolik takze i to beru jako klad.

Jak uz jsem psal vyse nejvic me zarazi ten sislajici chlap v navigaci tak snad s tim citroen neco udela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand Picasso BlueHdi 2,0
PříspěvekNapsal: ned 12. úno 2017 16:37:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
Tož tě tu vítáme...máš pravděpodobně ten sám motor co já i s plným automatem....to je jízda co.....Tak a teď k tomu topení,pokud by ti to mělo dělat dále,hned reklamace k servisu jinak pravdou je že je to teprve narozené děťátko a tak má porodní bolístky ale věřím že si vše sedne jak má,on ten 2.litr chvilku trvá než se rozehřeje,,,určitě doporučuji koupit si zde na e-shopu onu origo clonku před chladič pomuže to,,,,.Pokud jde o infotaiment tak mám pocit že starši před faceliftem byl jak graficky tak i do obslužnosti přehlednější.Hlas navigace je opravdu katastrofa...u vás faceliftovaných...v naší verzi to je Ok.Teď má bejt daná aktializace ale moc se to neodstraní.Na zeslabení intenzity displaye která u vás nejde...je pro mne nové info a věřím že to někde pujde...to vám ani nefunguje zeslabeni po sepnutí hlavních světel?a nahození nočního režimu menu a mapy?...tak to mě dostalo.
Jinak za mě auto zatim super.

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand Picasso BlueHdi 2,0
PříspěvekNapsal: pon 13. úno 2017 9:40:20 
Offline

Registrován: stř 03. srp 2016 15:13:56
Příspěvky: 19
S tím ztlumením displeje jsem teď zrovna taky laboroval (mám auto z r. 2015).
Jel jsem v mlze a jak jsem si rozsvítil hlavní světla a automaticky se přepnul noční režim - na displeji nebylo nic vidět. Tak jsem si displej zesvětlil v menu. A potom mě to týden vždy při večerní jízdě svítilo na 100% a pořád jsem to musel manuálně tlumit...
Pomohla asi jedna věc: při nočním režimu netlumit jas pomocí posouvací lišty ale tlačítky +-. Pak si to najednou auto zapamatovalo. Pokud to posunu jezdcem na liště, auto si to nezapamatovalo... Zkuste to, třeba to tak je i na autě po faceliftu.

Jinak máte podobné pocity jako já po výměně z předchozí verze C4GP. Po stránce motorové a jízdích vlastností skvělé. Výbava a různé vychytávky jsou ale rozčarování. Ty držáky na pití je jen třešnička...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz