Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Montáž záznamové kamery na čelní sklo
Právě je pát 19. dub 2024 3:13:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 08. črc 2017 21:54:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. črc 2012 21:43:42
Příspěvky: 243
Kryt senzoru deště jde normálně rozlousknout. Má po obvodě asi čtyři packy (háčky), které jdou rozloupnout lehkým nadzvednutím v dělící spáře. Pak už poloviny drží na jednom trnu (průměr cca 15 mm), který se zasouvá do trubky v druhé polovině krytu. Jakmile povolí háčkové zámky, dá se to rozpůlit tahem kolmo od sebe. Obrázek rozložené sestavy sem neumím vložit...je to na stránce http://service.citroen.com/docapv/affic ... ct=FCT0233

_________________
dnes JEEP Compass 1.4 2019
C4 GRAND Picasso Intensive+ 1,6HDi 2015 manuál
dříve C4 GRAND Picasso 1,6HDi 2008 manuál


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10. črc 2017 9:07:42 
Offline

Registrován: stř 31. srp 2016 21:21:51
Příspěvky: 17
vdaka!

_________________
Citroen C4 Grand Picasso 120 BlueHDi Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc 2017 17:30:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. črc 2012 21:43:42
Příspěvky: 243
Tak jsem se docela úspěšně popral s montáží kamery...koupil jsem GARMIN Dash Cam 45. Neskutečně malinká, špičkové parametry...šel jsem do ní po vynikajících zkušenostech s modelem Dash Cam 10 v původním Grandu.
Pokud to někoho zajímá, vyřešil jsem to takto: kameru jsem přilepil dolu na kryt dešťového senzoru (má málinký magnetický držáček se samolepkou, žádnou obludnou přísavku. Rozebral jsem horní žlábky s kabelem k dešťovému senzoru: musí se nejprve vyloupnout "dětské zrcátko", stačí trochu zatáhnout a je venku. V kulovém kloubu po zrcátku je šroub M4 s hvězdičkovou hlavou - vyšroubujte ho (nevypadne, má pojistku) a sundejte kryt. Celý kanál se uvolní a je přístup k oběma korýtkům. Přední korýtko se vyloupne ze dvou zobáčků držáku zrcátka a lehce se vyloupne horní černá krytka korýtka. Do té krytky jsem udělal vlevo zářez pro průchod kabelu kamery asi 15 mm od dolního úzkého konce. Do korýtka jsem vložil káblík kamery (konec s mikroUSB konektorem mi trčí cca 15 cm), nasadil výřez na kblík, černou krytku zacvaknul a celé přední korýtko jsem zacvaknul zpátky do držáku zrcátka.
Pak jsem sundal lehce zacvaklou krytku druhého žlábku, co vede k lampičkám. Po vyloupnutí se lehce vysune směrem dopředu. Opět jsem vložil káblík kamery, v držáku zrcátka nechal smyčku, aby se nepřivřel při zpětné montáži pod plošku se šroubkem (pozor na to) a pokračoval s káblíkem až k lampičkám, kde jsem ho natlačil kousek až pod kryt lampiček (je tam mezera a dá se tam nasoukat opatrně nějakou špachtlčkou - třeba dřívkem z nanuka). Na korýtko jsem nasadil krytku, musí se zatačit směrem k lampičkám, až konec krytky zaskočí za dva zobáčky na konci korýtka. Namontoval jsem zpátky kryt držáku zrcátka a zaloupnul zrcátko.
Nyní jsem odloupnul levý dlouhý plastový kryt střešního tapecírunku pod sluneční clonou. Jde pěkně vycvakat prstama tahem dolú za zadní hranu. Nejsou tam žádné nýtky či svorky, jen vidličky se zobáčkama. Celý kryt je z docela pružného plastu, nemusíte se ničeho bát. Kablík kamery jsem vedl podél silného kabelového svazku v tom prostoru (je tam dokonce veliký mnoha pinový žlutý konektor, kde by se dalo asi taky najít spínané palubní napájení, ale kdo by do toho lezl, když to máme většinou v záruce...) až k levému hlavnímu sloupku, kde jsem káblík nacpal v pohodě za tapecírunk airbagu a už jsem byl u gumového lemu mezi tapecírunkem sloupku a toho gumového těsnění. Káblík jsem rásně schoval pod manžetu těsnění a mezi tapecírunk sloupku až dolů pod palubní desku a do drážky mezi dolními panely podběhu, potom jsem vyloupnul kryt pojistek, tam zmuchlal v pohodě většinu káblíku a vyvedl mezírkou u středního sloupku řízení. No a odtud cca 10 cm vzduchem pod víko prostřední schránky a šup do palubní zásuvky. Dopadlo to nad očekávání dobře, práce na čtvrt hodiny.
Profesionální řešení je to napojit ze stropní lampičky, ale to až po záruce...
Omlouvám se, že nedám žádné fotky, ale šlo to hladce a navíc jsem neměl po ruce foťák...
Tož tak.

_________________
dnes JEEP Compass 1.4 2019
C4 GRAND Picasso Intensive+ 1,6HDi 2015 manuál
dříve C4 GRAND Picasso 1,6HDi 2008 manuál


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz