Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Start & Stop system
Právě je čtv 28. bře 2024 21:58:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Start & Stop system
PříspěvekNapsal: čtv 31. bře 2022 20:10:25 
Offline

Registrován: čtv 24. bře 2022 8:59:31
Příspěvky: 16
Mayco píše:
Keď to tu tak čítam, tak mi prišlo strašne ľúto, že je Citroën tak zlé auto. Prečo som si ja radšej nekúpil Renault. Také Clio musí byť úplne fantastické. Veď si len zoberte, že tam ide ľahko spojka, nemá to ani S&S, poťah sedačky ide ľahko dolu. Má to spínač prednej kapoty. Dokonca sú aj v F1. Lenže zasa si kúpiť zlé auto a ani si ho predtým nevyskúšať, aby som si mohol na ňom bastliť všelijaké zlepšováky a zdobiť si prístrojovku s vysvietenými kontrolkami a jazdiť v núdzovom režime... Veď ešte treba odpojiť aj cyklovač stieračov, ak tam je, lebo ani ten nebol v 1977 v mojej 105ke. Hlúpa únia a aj ten tempomat tam je úplne zbytočný, lebo mi len kecá do toho, že ja chcem ísť vlastne o 1km/h viac. A malo Clio 6ku? Ak nie, tak aj prevodovku treba ešte upraviť a vlastne dať inú a hneď bude vyriešený aj problém so spojkou.
Prečo ste si vlastne kúpili to auto? Veď dnes je veľa iných možností...

Mluvíš z cesty. Clio V jsem si vyzkoušel a zamítl ho z řady důvodů. S/S se všemi ostatními podělanými asistenty samozřejmě má. Kdyby ale Clio III stále vyráběli, koupil bych ho. Staré ale nechci. C3 byla nejlepší volba. Jasné? :x
Ostatně nejsem laik, autem jezdím od r.1968, to mě bylo 13. A 10 let jsem dělal ve Výzkumáku motorových vozidel pod ing.Hrdličkou. Pak ho poslali do Škodovky dodělat Favorita a mě na ministerstvu pověřili to auto otestovat. Nedopadl nijak oslnivě. Hrdlička si mne předvolal a zhádali jsme se. Mému šéfovi dal příkaz hodnocení změnit... To už je let... Ale měl jsem pravdu, bylo to pološmejd, 20 let jsem ho pak měl... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Start & Stop system
PříspěvekNapsal: ned 24. dub 2022 11:20:19 
Offline

Registrován: čtv 24. bře 2022 8:59:31
Příspěvky: 16
Tak opatření se osvědčilo. Už mě to nevzteká, že mi něco zapíná a vypíná motor. Co mi ted vadí, že je tvrdá spojka, ale tady není asi nikdo kdo by mi dovedl poradit.
Velkou výhodou auta proti mému bývalému Clio III je pohodlná jízda, už mě auto nekope do zadku. Říkám mu tedy Kočár! Za to mu odpustím i to, že už tolik nemohu jezdit po městě na pětku. Jezdíval jsem po rovině i třicítkou, od 40 už uměla akcelerovat. To C3 83 koní neumí, ale od 70ky už táhne i do většího kopce na pětku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Start & Stop system
PříspěvekNapsal: ned 24. dub 2022 12:57:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. úno 2021 6:11:43
Příspěvky: 55
A proč tak dobrovolně trápíte motor? Ve městě na pětku? Do kopce 70 na pětku? To je vážně úchylné podtáčení motoru. :roll:

_________________
Citroen C4 Picasso 2013 1,6 8V E-HDI 85kW
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Start & Stop system
PříspěvekNapsal: ned 24. dub 2022 17:48:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Bo mu to radí asistent. :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Start & Stop system
PříspěvekNapsal: stř 11. kvě 2022 9:50:31 
Offline

Registrován: čtv 24. bře 2022 8:59:31
Příspěvky: 16
Prostě jsem to tak u Clia 12 let bez problémů dělal a dosáhl nízké spotřeby. Proč by to nemělo jít u c3?
Jo, ted jsme přijeli z Tenerife, tam je C3 nejčastějším novým autem :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Start & Stop system
PříspěvekNapsal: ned 10. črc 2022 10:52:43 
Offline

Registrován: sob 10. lis 2018 8:26:04
Příspěvky: 52
Bydliště: Ostrava
Zdravím všechny co řeší start/stop systém. Na mém autě to jednoduše již delší dobu nefunguje a ani nevím čím to je. Někdy bych to i využil. Hlavně když člověk stojí delší dobu v kolonách nebo ve městě na křižovatce. Nevíte čím to může být? Ukáže něco diagnostika?

_________________
Citroen C4 Picasso, rok výroby 2015, obsah 1,6 s výkonem 88kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Start & Stop system
PříspěvekNapsal: ned 10. črc 2022 14:08:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Co baterie?

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Start & Stop system
PříspěvekNapsal: ned 10. črc 2022 17:06:54 
Offline

Registrován: sob 10. lis 2018 8:26:04
Příspěvky: 52
Bydliště: Ostrava
Miroslav Lengyel píše:
Co baterie?
Tak to jsem nezkoušel. Nemám to ani jak zjistit. Baterie se ještě neměnila. Auto mám od roku 2017 a toto jsem neřešil.

_________________
Citroen C4 Picasso, rok výroby 2015, obsah 1,6 s výkonem 88kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Start & Stop system
PříspěvekNapsal: ned 10. črc 2022 17:22:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Změřit napětí baterie v klidovém stavu by neměl být zásadní problém. Pakliže je nízké, tak se S/S neaktivuje. Ostatně, je to jedna s fint, které odpůrci S/S používají. :D

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Start & Stop system
PříspěvekNapsal: pát 23. zář 2022 9:42:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě 2020 21:54:28
Příspěvky: 87
Měl jsem chvíli čas a tak jsem zkusil pohledat vypnutí systému S&S v diagnostice. Našel jsem v Inteligentní rozvodné jednotce -> Oprava -> Konfigurace -> Konfigurace se zobrazením parametrů -> Ruční konfigurace -> Konfigurace vozidla -> Poháněcí soustava -> Přítomnost a typ funkce "Stop and Start“ = Typu "ISTAR fáze 2“ se startérem.

Nastavil jsem „Bez“ a vyzkoušel se projet kolem domu. Vypadalo to, že se systém S&S deaktivoval (vše se zdálo být jako předtím, ale motor při zastavení nevypnul a tlačítko na displeji při zmáčknutí nereagovalo). Když jsem však potom jel dál, tak to fungovalo jen prvních pět minut (křižovatky, kde se jindy vypínal motor jsem nyní stál se zapnutým motorem). Potom jsem ale zastavil a motor se najednou vypnul (k tomu se ještě rozsvítila červená baterka) a po uvolnění brzdy se zase zapnul. Moje radost tedy netrvala moc dlouho a zase jsem vrátil nastavení do původního stavu.

Nevíte prosím kde jinde by to šlo v diagnostice nastavit?

_________________
Citroën Grand C4 Picasso 2.0 BlueHDi S&S 110kW BVA6 r.v.2016
Peugeot 807 2.0 HDi 100kW r.v.2007 (prodáno)
Peugeot 406 Break 2.0 HDi 80kW r.v.2001 (prodáno)
Škoda Forman 1.3LPG Lovato 43kW r.v.1992 (prodáno)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Start & Stop system
PříspěvekNapsal: úte 04. říj 2022 10:25:19 
Offline

Registrován: čtv 24. bře 2022 8:59:31
Příspěvky: 16
Já problém nemám, už 9 měsíců mám vytažený kabílek od baterky a mám svatý klid. Jednoduché a účinné. Ty hlášky na displeji neberu vážně. A tzv.inteligentní dobíjení, co funguje jen s kopce taky nejde...
https://www.garaz.cz/clanek/stop-start- ... d-21003800


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Start & Stop system
PříspěvekNapsal: úte 04. říj 2022 10:34:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. úno 2021 6:11:43
Příspěvky: 55
Toto prostě není řešení. Narazíš na aktivního technika na STK a neprojde ti to. SS systém prostě musí být možné kdykoliv znovu zapnout tlačítkem, aby bylo auto homologované pro provoz na pozemní komunikaci. Taková úprava je, jako kdysi lidi demontovali z Felicií kaťáky... Nemluvě o tom, že si ničíš baterii kvůli jinému režimu nabíjení a kapacitor StartStopu je stále v provozu. :roll:

_________________
Citroen C4 Picasso 2013 1,6 8V E-HDI 85kW
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Start & Stop system
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2022 8:54:22 
Offline

Registrován: čtv 24. bře 2022 8:59:31
Příspěvky: 16
Arkis píše:
Toto prostě není řešení. Narazíš na aktivního technika na STK a neprojde ti to. SS systém prostě musí být možné kdykoliv znovu zapnout tlačítkem, aby bylo auto homologované pro provoz na pozemní komunikaci. Taková úprava je, jako kdysi lidi demontovali z Felicií kaťáky... Nemluvě o tom, že si ničíš baterii kvůli jinému režimu nabíjení a kapacitor StartStopu je stále v provozu. :roll:

Před STK to nacvaknu zpět, žádný problém. A baterku si tam mohu dát jinou až tahle klekne. Navíc jsem slyšel, že tzv.inteligentní dobíjení dobíjí jen s kopce.... Celé je to šílený vynález. A žádné tlačítko tam nemám, ač je v manuálu. Musím přes tři okna na displeji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Start & Stop system
PříspěvekNapsal: pát 10. úno 2023 21:09:17 
Offline

Registrován: pát 10. úno 2023 20:47:16
Příspěvky: 3
Zdravím. Dokázal by někdo poradit?
U C4 GP jsem se dostal do fáze, kdy přes DialBox umím vypnout S&S - je tedy neaktivní na dotykové obrazovce, ani se nezobrazuje zelená ani oranžová kontrolka na přístrojovce.
Nicméně motor stále zhasíná, místo kontrolky EKO se rozsvítí kontrolka dobíjení.
Konkrétně jsem vypnul fci Přítomnost a typ funkce Stop and Start na hodnotu "Bez". Původní hodnota byla "Typu "ISTAR fáze 2" se startérem
Dále jsem zkoušel při nastavené hodnotě "Bez" ještě změnit hodnotu Typ příjmu informace spínače S a S na "Inteligentní jednotkou"(původně bylo Telematickou jednotkou).
Ale chovalo se to stejně - S&S nebyl aktivní, ikona na dotykové obrazovce neaktivní, na přístrjovce nic související se S&S, motor zhasíná při zastavení a rozsvítí se dobíjení...

Děkuji za případnou radu jaké konkrétní parametry změnit.

_________________
Citroen Berlingo 1,6 80kW (2006)
Citroen C4 Grand Picasso 2,0 BlueHDI 110kW (2014)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Start & Stop system
PříspěvekNapsal: pát 10. úno 2023 22:26:03 
Offline

Registrován: čtv 24. bře 2022 8:59:31
Příspěvky: 16
Na FB je dobrá skupina o Citroenu, optej se tam


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz