Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Nefunguje el. otvaranie kufra pri nastartovanom motore
Právě je sob 20. dub 2024 1:31:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 23. úno 2015 21:09:52 
Offline

Registrován: pon 23. úno 2015 15:54:29
Příspěvky: 21
Uz som to spominal v teme "Dojmy po par tydnech" - pri nastartovanom motore prestalo fungovat el. otvaranie kufra - dvere sa len odistia, trosku podchylia, ale elektropohon nefunguje, nejde ani otvorit any zavriet - iba rucne. Ked vsak motor vypnem, dvere slapu ako hodinky ci uz cez ovladac alebo priamo tlacitkom nad SPZ. Divne, zatial neviem kde je zrada, skusim servis co oni na to...
Popravde, mne by to az tak nevadilo, ale uz ma nebavi pocuvat tych co vozim do roboty, ked im kdesi pristavim, ze nemozu otvorit kufor :)
takze dam vedeit, popripade ak ste sa stretli s n niecim podobnym, mozete sa podelit o skusenosti.

Dakujem

_________________
C4 GP7 Blue HDi 150 Exclusive (110kW), BVA6 - 2014
Obrázek

Bolo:
Skoda Fabia Combi I 1.2 47 kW HTP - 2005


Naposledy upravil Koco dne úte 24. úno 2015 9:38:38, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24. úno 2015 8:57:43 
Offline

Registrován: pon 23. úno 2015 15:54:29
Příspěvky: 21
No, tak bol som s tym na chvilku v servise, narychlo nezistili nic. Kazali mi prist dnes ze si to tam nechaju a pozru to detailnejsie. Ja som medzitym skusi zresetovat uzivatelsky panel na tovarenske nastavenia, nepomohlo...Taktiez rozne tahy ako otvaranie pri parkovacke, pri zaradeni P stupna...nic. Stale neslo pri nastartovanom motore. Skusil som este dat zatvarat dvere pri vynutom motore, a ked sli nadol tak som rychlo nastartoval. Dvere sa sekli a ani hore ani dole uz sa nerozbehli.
A kua riden dnes rano do servisu, a ked som na nich cakal vravim si ze skusim este raz.....a skoro ma piclo....dvere slapu, pri nastartovanom, vypnutom motore, pri zabrzdenom aj odbrzdenom aute, dokonca som nastartoval aj pocas zatvarania dveri, len sa trosku pozastavili a opet sa rozbehli a zavreli tak ako maju.....takze neviem, uvidime ako sa to bude chovat dalej.....keby cosi dam vediet. Mozno to s tym suvisi a mozno nie, ale rano sa mi kamarat spolujazdec hral s centralnym uzamykanim, nastavoval manualny a tutomaticky rezim....mozno bol zrada niekde tam...ale vcera som ja skusal to iste a neslo....no mozno vyssia moc

Caute

_________________
C4 GP7 Blue HDi 150 Exclusive (110kW), BVA6 - 2014
Obrázek

Bolo:
Skoda Fabia Combi I 1.2 47 kW HTP - 2005


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24. úno 2015 10:09:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
ja mam takoveho tucha ze to je schvalne :oops:
tak jak je u citroenu resene ze pokud po jizde neotevre ridic dvere nedostane se nikdo do kufru (system proti vykradeni na semaforech)
tak bude urcite fungovat i to elektricke otevirani

je to i ochrana kdyby si omylem zmacknul cudlik na klicich v zapalovani aby sis nekde neodrbal kufrove dvere

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24. úno 2015 10:43:52 
Offline

Registrován: pon 23. úno 2015 15:54:29
Příspěvky: 21
No :), ako som uz pisal, mozno ze je, ale v kazdom pripade dnes to otvaranie funguje aj pocas nastartovaneho motora, a iba ked stlacis tlacitko vzadu na kufri, skusal som aj klucikom a to nastasttie nefunguje. Suhlasim s tebou ze to kludne mozes zamacknut v kapse a potom by si hladam batozinu po cestach :)

dufam len ze to nebude otvarat a zatvarat podla pocasia :)

_________________
C4 GP7 Blue HDi 150 Exclusive (110kW), BVA6 - 2014
Obrázek

Bolo:
Skoda Fabia Combi I 1.2 47 kW HTP - 2005


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24. úno 2015 11:33:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
tak ma bejt uz teplo tak to bude otvirat furt - nez zas bude zima :P

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24. úno 2015 11:45:25 
Offline

Registrován: pon 23. úno 2015 15:54:29
Příspěvky: 21
:D Jo presne

_________________
C4 GP7 Blue HDi 150 Exclusive (110kW), BVA6 - 2014
Obrázek

Bolo:
Skoda Fabia Combi I 1.2 47 kW HTP - 2005


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24. úno 2015 17:49:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
...já sice ,,,zatím,,,nového Granda nemám a tuto vymoženost bych tam chtěl také,ale u mého modelu to funguje stejně,,,teda až na ono elektro otvírání,,,při rozjezdu se mě uzamknou všechny dveře automaticky a i když zastavím a někdo vysedne tak kufr je stále,,,za běhu motoru,,,uzamčen musím pokud do něj chci vlézt dát pokyn centrálnímu tlačítku na palubce a on kufr odemkne.Pokud je auto vypnuté a někdo vyleze,,,mimo řidiče,,,ven tak se vše odemkne a to i kufr.Je to pojistka proti vykradení za nastartovaného motoru,,,třeba na křižovatce,,,pokud je auto vyplé tak se má za to že jsi jízdu ukončil.No a v porovnání start-stop systém to asi funguje stejně,ty když potom jízdu ukončíš tak musíš zmáčkonout tlačítko star/stop-místo otočením klíče v zapalováním a on se potom odjistí ne ??? ;)

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24. úno 2015 22:07:13 
Offline

Registrován: pon 23. úno 2015 15:54:29
Příspěvky: 21
Ano popisal si to spravne, akurat v novom uz sa to neriesi cez central tlacitko, ale ako si pisal, ked niekto otvori dvere, tak kufor mozes otvorit inak nie, akurat mne kufor odomklo - podchylilo (po tom co niekto vystupil) ako som spominal - proste chalani si sli vybrat batoh z kufra ked vystupili, len motory uz nenabehli, kufor si musel otvorit rucne hore a potom rucne zavriet. Jo a Start stop system presne ako pises, ono ked chce vystupit neboj spusti sa strasny kraval ze nemas zabrzdene auto atd. :), no ono chce to trocha zvyk na ten system....ale i tak, uz som to pisal v "Prve dojmy" - nie vzdy je to vyhoda, radsej to vypinam, hlacne ked zastavujes tak na dve tri sekundy a znovu rozbeh, chudak motor ide z koze vyskocit. Vravim si ze keby mal ruky tak uz ich ma okolo mojho krku...tak ho radsej vypinam :)

_________________
C4 GP7 Blue HDi 150 Exclusive (110kW), BVA6 - 2014
Obrázek

Bolo:
Skoda Fabia Combi I 1.2 47 kW HTP - 2005


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz