Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Dojmy po pár týdnech
Právě je čtv 28. bře 2024 23:05:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dojmy po pár týdnech
PříspěvekNapsal: ned 20. dub 2014 9:25:19 
Offline

Registrován: stř 05. bře 2014 21:44:33
Příspěvky: 31
Moje první dojmy po pár týdnech bez ladu a skladu. Srovnávám s předešlým autem, viz popisek.

  1. Sezení ve 3tí řadě není pro menší děti, pás nedoléhá na rameno. V návodu zmiňují, že tam nesmí být dětská sedačka s opěradlem a mají pravdu. I dospělému ten pás nesedí ideálně
  2. Při vypnutí motoru to nezavře okna a ani neupozorní, že nejsou zavřená. Takhle se to chová i na autech jiných značek? Elektronika hlídá kde co ale tohle ne? Už jsem je pakrát nechal otevřená.
  3. Automatika rozsvěcí potkávací světla velmi pozdě, až když je šero a všichni ostatní již svítí, zdá se mi to nepoužitelné nebo nebezpečné
  4. Po manuálním rozsvícení potkávacích světel se navigace přepne do nočního režimu
  5. Při navigaci se nezobrazuje omezení rychlosti, ostatní volby v nastavení výstrahy dokonce nejsou dostupné, jsou šedivé
  6. Navigace nezná pokyn držte se rovně, místo něj říká odbočte doleva
  7. Verze map je 103.0, východní Evropa 492.2MB
  8. Jak zjistím verzi SW?
  9. Hodiny neumí letní čas
  10. Práce s počítačem je neintuitivní, vybírání z delšího seznamu (skladeb, kontaktů) je otřesné, možná bylo cílem vytvořit ovládání neovladatelné za jízdy. Z volantu lze to nabídek vstoupit ale chybí na něm tlačítko "zpět"
  11. Skiny pro display jsou výsměchem ergonometrie, druhé dva z nich jsou asi dílem designového sadisty
  12. Radio/přehrávač se sám zapíná, příklad: vypnu přehrávání, přijde dopravní hlášení, po vyslechnutí se přehrávání zapne
  13. Auto mi přijde na dálnici lehce neklidné, neustále musím drobně dorovnávat směr, možná se to zlepší po zajetí pneu
  14. Při jízdě po kostkách v zatáčce skáče jak koza
  15. Páčkové ovladače pod volantem nejsou vidět a jejich polohu nelze poznat po hmatu. Například nevím proč zadní stěrač nelze ovládat odtlačením od volantu, na prstenec musím dát ruku z volantu a přemýšlet, kterým že směrem ho mám otáčet (to samé mlhovky)
  16. Opěrky hlavy nelze "sklápět" a tak ji dát blíž/dál od hlavy, opěra tak může "překážet", tj. cítím jím za hlavou
  17. Spotřeba při zajížděcí jízdě, většinou mimo město: 6.7l (700km)

_________________
C4 GP Intensive, 3 řady, 1.6 THP 155, Xenon, 2014
Bylo: Octavia I, TDI 66kW, 1998


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dojmy po pár týdnech
PříspěvekNapsal: ned 20. dub 2014 10:49:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
k tem oknum reknu jen jednu vec - drzte tlacitko zamknuti vozu dele jak 2 vteriny okna se samy zatahnou
navic by mely jit po vypnuti klicku asi 20 vterin ovladat intuitivne, nez se "umrtvi" BSI jednotka

a ke zbylym postrehum- asi byla octavie "mnohem lepsi" :lol:

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dojmy po pár týdnech
PříspěvekNapsal: pon 21. dub 2014 22:15:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
...ono spousta lidí návod v manualu nečte. :lol:
...divím se vůbec že z tak,,,skvělého auta jako je oktávka :lol: ,,,šel do toho co teď má.
...ale při tom neuvádí ten prostor který se mu teď přidal hm hm hmmm... :shock: jo a ještě se divý se spotřebou když měl předtím v TEDEIČKU...a teď benzin. :shock:

...nic proti,jsou to jenom slovní obraty. ;) ;) ;)

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dojmy po pár týdnech
PříspěvekNapsal: úte 22. dub 2014 0:00:46 
Offline

Registrován: čtv 19. črc 2012 14:41:23
Příspěvky: 546
tak spotřeba na turbobenzín a velikost auta mě přijde docela dobrá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dojmy po pár týdnech
PříspěvekNapsal: úte 22. dub 2014 14:34:51 
Offline

Registrován: stř 05. bře 2014 21:44:33
Příspěvky: 31
Tak já nepsal co je lepší a co horší, spotřeba, kdyby takhle zůstala, tak jsem spokojený.

Okna - dík za upozornění, vím že to je v manuálu. Jen bych čekal, že když to upozorní na kdejakou věc, například klíček zapomenutý v zásuvce, tak to i upozorní i na nezavřená okna. Mimochodem Oktávka měla švihadla.

Nevím proč o mě mluvíte ve třetí osobě. Ano, jeden z hlavních důvodů bylo málo místa na zadních sedadlech pro nohy a teď jsem spokojený, děti mě nekopou do zad.

Až mě chytí policajti, že nemám rozsvícená potkávací světla, asi těžko budu argumentovat tím, že to tak pan Citroen nastavil. Nedá se přes diagnostiku poštělovat citlivost toho snímače?

_________________
C4 GP Intensive, 3 řady, 1.6 THP 155, Xenon, 2014
Bylo: Octavia I, TDI 66kW, 1998


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dojmy po pár týdnech
PříspěvekNapsal: úte 22. dub 2014 20:04:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
neda :lol:
to neznamena ze kdyz auto ma automatiku na vsechno je prece na rozhodnuti ridice kdy je potreba zapnout prislusne osvetleni

to je stejne kdyz potkavam "blbce" co v mlze jedou na dennich protoze prece automatika nedokaze mlhu rozeznat a oni spolehaji ze to prepne

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dojmy po pár týdnech
PříspěvekNapsal: čtv 24. dub 2014 18:08:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
,,,jj,,, každý má pocit že automatika udělá vše za nás,,,ja při mlze za dne automaticky zapnu světla byť mě denní zapíná ale na záklaďe dne a čidla, mě zesílí jas displaye a vypne svícení všech čudlíků.Jinak si na čidlo nemohu stěžovat, pokud je krásně slunečno jsou ledky v činosti a vjedu třeba do lesa kde je šero hned se zapnou světla jak vyjedu ven z lesa opět se to přepne na led denní,to samé funguje samozřejmě i při vjezdu do tunelu.Jak říká kolega co má S-MAXE co bych za tuto funkci dal a spoustu ještě jiných vychytávek co Picasso má -- a to mě vždy zahřeje u srdce že aspoň něco je v mínusu jinak u tak skvěle laděného auta do sportovna --- ;)

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dojmy po pár týdnech
PříspěvekNapsal: pát 25. dub 2014 18:43:35 
Offline

Registrován: sob 25. led 2014 16:44:29
Příspěvky: 119
Bydliště: zlínsko
Já jsem měl zase fábii a jsem a byl taky spokojen, ale je tady ale- plave to :( těžkéj Diesel to nedělá. K té automatice světel se mně zdá, že je ok, zasekává se sklápění zadních sedaček- mám 5 míst. A navigace?- nemám čas jim to ukázat, ale včera jsem jel do zlína a když cestu znám po slepu, tak jsem tu navigaci nahodil a zpět taky, ale začala se kousat a jak jsem projížděl okolo prodejce-asi v 19hod, tak zkolabovala uplně :mrgreen: Chytla se asi až na dálnici za otrokovicama. Omezení rychlosti mně jde-asi jenom na 1 a dálnicích, vyhledat navigování na mapě nejde, ta mapa se načítá a potom se to vrátí na normální navigaci-předešlou obrazovku. Rádio není bi-tuner ikdyž v ceníku to má mět v intensive- tohle budu taky reklamovat. Musíme si uvědomit, že citroen nikdy nedosáhne kvality koncernu, protože HTP jelo lépe, 1.6VTi nejede vůbec, ještě počkám, ale půjdu na válce :D .Se spotřebou jsem spokojen- mimo město to vychází na 6,3.Ještě nechápu, proč na displeji se neukazují otevřené, nedovřené dveře- to se ukáže až při rozjezdu-zadní dveře, nebo u řidiče se to neodbrzdí a ukáže se jenom cosi o brzdě. Kdybych vybíral znovu, tak bych ho koupil asi stejnýho, nebot vnitřek a užitná hodnota vítězí nad nějakýma blbostma :D

_________________
grand picasso 1.6VTi 5 míst intensive bílá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dojmy po pár týdnech
PříspěvekNapsal: pát 25. dub 2014 18:52:00 
Offline

Registrován: sob 25. led 2014 16:44:29
Příspěvky: 119
Bydliště: zlínsko
proč upozornovat na klíč v zásuvce, když ten klíč se tam nedává. Já ho mám v kapsi a nevytahuji ho. Ta zásuvka je jenom na to, když ovladači dojde baterka, aby to šlo natočit.U intesíve a dál.

_________________
grand picasso 1.6VTi 5 míst intensive bílá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dojmy po pár týdnech
PříspěvekNapsal: pon 28. dub 2014 19:50:30 
Offline

Registrován: sob 25. led 2014 16:44:29
Příspěvky: 119
Bydliště: zlínsko
tak, mně to nedalo to plavání a vypustil jsem předek na 2,4, dneska jsem jel po dálnici a neplavalo to. Ty samolepky jsou asi stejný pro všechny motorizace. Možná to ještě upustím, ale neznám hodnotu pod kterou nemám jít, bojím se sjetí krajních boků pneu.

_________________
grand picasso 1.6VTi 5 míst intensive bílá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dojmy po pár týdnech
PříspěvekNapsal: pon 28. dub 2014 22:20:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
samolepky mozna stejen jsou ale dle typu montovanych pneu se meni, rozdil mezi naftou/ benzinem neni tak velky aby se musely kola upoustet o nekolik desetinek !!

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dojmy po pár týdnech
PříspěvekNapsal: úte 29. dub 2014 19:23:21 
Offline

Registrován: sob 25. led 2014 16:44:29
Příspěvky: 119
Bydliště: zlínsko
taky to může dělat ten rozdíl měřák, ale jsem ted spokojen.

_________________
grand picasso 1.6VTi 5 míst intensive bílá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dojmy po pár týdnech
PříspěvekNapsal: úte 22. črc 2014 10:29:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. led 2014 12:55:19
Příspěvky: 49
najeto cca 1500km

za celu dobu průměr. spotřeba 5,9

- hlučnost při přejezdu příčných nerovností
- vypinání systému stop/start (uvítal bych tlačítko).. vypínám před každou jízdou
- hlučnost stěračů při vyšších rychlostech

jinak zatím max. spokojenost :)

_________________
C4 GP7 1.6eHDI ETG, Exclusive+Paket Family Leather


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dojmy po pár týdnech
PříspěvekNapsal: úte 22. črc 2014 15:03:59 
Offline

Registrován: sob 25. led 2014 16:44:29
Příspěvky: 119
Bydliště: zlínsko
najeto cca 4000km, průměr 7,3. Trasy mimo město 6,1-6,3 .80% jízda ve městě.

_________________
grand picasso 1.6VTi 5 míst intensive bílá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dojmy po pár týdnech
PříspěvekNapsal: stř 01. říj 2014 22:53:09 
Offline

Registrován: stř 01. říj 2014 19:21:15
Příspěvky: 40
Grand C4 Picasso 1,6 VTI 120 - bílá - intensive. Jedním slovem PARÁDA, ovšem pouze co se týče technologií. Jsem takovej technologickej hračička. Jinak pár výtek bych našel:

- okna se sice přidržením tlačítka nebo zavírání na klice dovřou, ale v okamžiku, kdy to pustím, zastaví se i okna (měl jsem před tím nové Berlingo a tam fakt stačilo držet 2 vteřiny a potom jsem mohl od auta v klidu odejít a okna dojela sama do úplného zavření)
- tragická navigace - viz příspěvek v sekci aktualizace mapy
- systém zapínání automatiky stěrače (pokud chci jen jednou setřít sklo, tak musím 2x zmáčknout páčku ovládání - poprvý vypnu automatiku a podruhý konečně setřu)
- chybí mi třeba odrazky nebo světýlka na otevřených dveřích, který by v malé viditelnosti signalizovala okolí, že mám otevřený dveře
- mám najeto zatím 1.100 km, takže můj závěr je asi ukvapenej, ale mám pocit, že minulé nové Berlingo s 1,6i 16V s 95 HP táhlo víc od spodu než 1,6 VTi s 120 HP (uvidíme po výměně oleje)
- výška kufru (v Berle jsem vezl ledničku nastojato, tady se mi nechtělo vlézt babiččino chodítko, který jsem nevěděl, jak se skládá)
- výdechy klimatizace v B sloupkách (strašně mi vadí to hučení ventilátoru u hlavy)

a pár pochval:

+ abnormální prostor pro nohy na zadních sedadlech
+ nouzová, ale přece jenom 7 místná verze (do Chorvatska bych vzadu jet nechtěl) - nedoporučuju pořídit gumovou vanu do kufru (pokud složíte 6. a 7. sedadlo nemáte vanu v terénu kam dát a do pidikufru se nevleze. Naštěstí jsem si pořídil z "finanční" nouze jen gumovou podložku z Kauflandu za 129,-Kč a ta nemá chybu - dá se kamkoliv srolovat - u tý zůstanu, byť zbytek koberců mám origo)
+ nádhernej výhled dopředu a do boku (ten dělenej A sloupek nemá chybu)
+ couvací kamera + senzory a HD display
+ parkovací asistent (ne, že bych neuměl parkovat, ale na parkovišti to vypadá pro okolí efektně. - mínus - Sám bych dokázal auto zaparkovat o jeden manévr míň)
+ panoramatická střecha s elektrickou roletou (krásně projasní auto)
+ zamykání auta na dveřích kufru (po měsíci používání jsem zjistil, že se dá na kufru druhým tlačítkem schovaným pod gumou zamknout - tohle mi zůstalo měsíc utajeno)

Já sám jsem spokojen - neměnil bych. Parádní prostor, parádní vzhled. Vždycky jsem si potrpěl na extravaganci (Berlu jsem měl první na okrese a Grandi jsou na okrese zatím dva :o ). - už tři :o

Poznámečka k letnímu času:
Počítal jsem s tím, že pokud v nastavení času mám zaškrtnuto "synchronizovat s GPS" (nebo tak nějak), že se v neděli automaticky upraví čas na zimní a ono prd velebnosti. Ale zjistil jsem, že než nastavovat znovu čas, stačí vybrat jiný časový pásmo, o 1 hod míň než doposud, a čas se upraví na aktuální. Blbost, ale taky to stačilo tak nějak doladit, aby to fungovalo jako třeba v mobilu, škoda.

_________________
Grand C4 Picasso 1.6 VTI 120 Intensive


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz