Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Praktické rady po koupi nového vozu (doplňky, dodělávky)
Právě je čtv 18. dub 2024 15:18:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 14. čer 2014 8:16:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
tyhle zamky radicek maj pak v oblibe opravari az se na tahlech neco pokazi
PS: kdyz uz medveda a podobne systemy tak i se zamykanim motorove kapoty - jednim klicem 2x jisteno

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě 2015 15:42:24 
Offline

Registrován: stř 01. říj 2014 19:21:15
Příspěvky: 40
Můžete mi někdo doporučit na Grand Picasso s podélnýma tyčema (hagusy) příčné tyče? Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Tím myslím jiného výrobce než origo Citroen. Sice je teď na ně letní akce -30%, ale i tak vycházejí bez 15,-Kč na 3.000,-Kč. A na to, že je budu potřebovat jednou za dva roky na hory se mi teda dávat 3 klacky fakt nechce, když se dají sehnat nějaké obyčejnější okolo 1.000,-. Jde mi spíš o to, jaké patky příp. jakého výrobce na ty podélníky pasují, protože na rozdíl od jiných automobilek podélníky nemají mezi tyčí a střechou žádnou díru, takže s klasickýmy patkama.které obepínají hagus ještě z části dole, je asi problém. Nekupoval jste někdo nějaký jiný tyče?

P.S.: Vrátím se ke koberečkům. Každopádně gumové! Měl jsem kdysi ve Felicií látkové (pardon velurové) a to bylo neštěstí. Nedaly se pořádně vyčistit a hlavně pokud pršelo nebo v zimě byl sníh a koberečky navlhly, tak za tři dny stání auta v temperované garáži, vnitřek parádně smrděl zatuchlinou, takže látkové nebrat. Mám gumové origo Citroen a ty taky nebrat. Sice je efektní logo Picasso z boku, ale spoj zadního dílu, kdy jsou dvě části pouze přeloženy jedna přes druhou, je katastrofa. Při každým vystupování z auta se to rozjede - no hrůza. Ve třetí řadě mám české RIGUM a ty jenom doporučuju! Měl jsem je i v předchozím Berlingu a fakt na ně nedám dopustit. Spoj puzzle, kdy jeden díl je zacvaknutý v druhým se ani nehne a cena poloviční oproti originálu. A pominu-li tloušťku Citroenu (cca 4 mm v celé ploše) a Rigumu (cca. 10 mm v mřížce), tak nemůžu pominout od toho vycházející životnost. Kdybych viděl Citroeny napřed, tak jsem si je nikdy neobjednal a vzal bych zase Rigum od Břeclavi. V kufru mám gumový koberec do auta z Kauflandu (cca 100 x 120 cm za 129,-Kč), který jsem lehoulince zařízl přesně podle tvaru kufru (skvěle sedí a zakryje celej kufr), ale hlavně se dá srolovat do malé ruličky, kterou při vyklopení 3. řady sedadel v klidu schovám do minikufru. Pokud si někdo pořídí origo od Citroenu, tak opět vypadá efektně s logem, ale pokud někam dorazíte a zpět berete o dva pasažéry víc, tak vanu nemáte v terénu kam strčit, protože se nedá pořádně srolovat nebo složit. Tolik má osobní zkušenost s praktičností doplňků.

_________________
Grand C4 Picasso 1.6 VTI 120 Intensive


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 20. srp 2016 13:50:29 
Offline

Registrován: čtv 19. kvě 2016 12:18:00
Příspěvky: 32
Ahoj.
Jak jsi dopadl s těmi příčníky?

Díky Z.

_________________
Grand C4 Picasso II 1.6 HDi
Grand C4 Picasso I - 2.0 HDi BMP6
Renault Laguna II 1.9dCi
Seat Cordoba 1.9SDi


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26. zář 2016 12:02:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. zář 2016 9:27:52
Příspěvky: 36
Zdravím, ja som si dorobil do auta držiak na tašku, nakoľko v mojej verzii nič v kufri nebolo. Použil som Hák uchytný zo Škody Octavia.
Celkom dobe to drží tašky a nemusím riešiť žiadny organizér.

_________________
C4 GP7 Blue HDi 120 Best Collection (88kW), BVM 6 - 2016

Predtým:
Peugeot 3008 1.6 HDi (84 kW)
Renault Scénic II 1.9 DCi (96 kW)
Renault Scénic I 1.9 DTi (72 kW)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 16. říj 2016 7:16:06 
Offline

Registrován: stř 01. říj 2014 19:21:15
Příspěvky: 40
S příčníkama jsem dopadl asi takhle:

Nonejmy nikdo na C4GP nevyrábí, Thule stojí ještě víc jak originál a český HAKR stejně jako originál - takže mám za necelý 3 litry originál a docela spokojenej. Je fakt, že, kdybych připlatil, tak mám Thule s nasouvací lištou, ale na to, že je použiju na připevnění rakve jeden rok k moři a druhý rok na hory mi to stačí. P.S. Rakev mám od HAKR v bílém lesku, se spodním černým dnem a k mé bílé barvě jde parádně :D .

_________________
Grand C4 Picasso 1.6 VTI 120 Intensive


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 12. srp 2017 16:18:48 
Offline

Registrován: sob 12. srp 2017 16:09:34
Příspěvky: 1
Zdravím pánové a dámy, netuším, zdali toto téma ještě někdo sleduje a je to aktuální - ale mám na prodej originální Citroen příčníky na Grand C4 Picasso (od r.v. 2013), pro model s podélníky (hagusy). Kód 1607689680 Zakoupeny v roce 2016, použity jednou na cestu na dovolenou, stále v záruce (včetně dokladu o prodeji). Pokud by mel nekdo zajem, tak poslete SZ (soukromou zpravu).

_________________
Citroen Grand C4 Picasso, 2016, 1.6 BlueHDI 88kW


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz