Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - C4 GP II Pojistka 12 V zasuvky v zadu (ne v kufru)
Právě je pon 16. zář 2024 21:03:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 23. srp 2024 12:03:09 
Offline

Registrován: pát 17. kvě 2024 16:08:54
Příspěvky: 2
Zdravím, zoufale hledám informace o pojistkách. Už podobný dotaz padnul v jiných vláknech, ale vždy bez odpovědi. :?

Podle manuálu v Citroenu rozlišují 3 zásuvky na 12 V:
  • Přední (funguje)
  • Zadní (nefunguje)
  • V kufru (funguje)

Nefunguje mi zadní zásuvka (je na středovém tunelu, vzadu mezi předními sedačky, přístupná pro cestující na zadních sedačkách). Podle vzhledu mám pojistkový box typ 2. A v manuálu je zmínka pouze o pojistce č. F13 (přední, 10 A) a č. F14 (v kufru, 10 A). A opravdu když je vyndám, přestane být pod napětím příslušná zásuvka. Zkontroloval jsem v tom boxu všechny 10 A a 15 A pojistky a všechny jsou dobré.

Jsem z toho trochu zklamán, když není normálně k dispozici celý seznam pojistek. Opravdu jsou frantíci tak nedůslední (ano nedávno jsem přesednul z VW do Citroenu :D ).

Dokáže někdo poradit zda tahle zadní zásuvka má vůbec nějakou pojistku a kde jí případně hledat?

Díky za každou radu. :)

Příloha:
Obrázek
11402_pojisky-typ-02-c4gp-2014.jpg


Poznámka. Pojistkový box typ 1 má zvlášť pojistku pro každou zásuvku, ta prostřední je označená jako F9, ale tento typ ve voze bohužel nemám.

Citroen Grand C4 Picasso, 1.6 eHDi, 2014


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 23. srp 2024 13:25:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7371
Bydliště: Kolín
jen takova blbost - nemaji to v navodu napsane treba jako zapalovac cigaret ?
u prvni C4 to tak bylo jelikoz jedna zasuvka byla zapalovac a dluha byla klasicka CL

i kdyz si rikam proc v tom navodu nejsou popsany vsechny pojistky ? nebo jich tam je opravdu tak malo ?

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26. srp 2024 19:44:05 
Offline

Registrován: pát 17. kvě 2024 16:08:54
Příspěvky: 2
Pojistek je v tom boxu více, ale v návodu jsou popsány jen to co jsem přidal jako přílohu, nikde žádný "zapalovač" není. Pojistkový box typ 1 má popsanou i pojistku na tuhle zadní zásuvku. Ale typ 1 ve vozidle nemám, mám tam bohužel typ 2.

Zkontroloval jsem všechny pojistky a jsou všechny OK (od té doby co jsem je všechny vyndal a dal zpátky, se sám náhodně spouští zadní stěrač :roll: , začínám se smát pověstné spolehlivosti francouzké elektroniky). Pak je ještě pojistkový box v motorovém prostoru vedle akumulátoru. I ten je v návodu popsán, ale zase jen asi tři pojistky a reálně je osazeno mnohem více pojistek.

Mimochodem pod tím pojistkovým boxem pod volantem, vypadá, že je ještě jeden schvovaný box (přímo pod ním :x ). Mám chuť to vzdát a prostě to hodit do servisu.

Rád bych sehnal servisní manuál. Tam budou určitě popsány všechny pojistky a celé el. schéma.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28. srp 2024 13:27:02 
Offline

Registrován: stř 27. zář 2017 10:13:42
Příspěvky: 479
v manualu mame este napsany F32, pripadne F7; jinak pojistky sou i v motoru, ale tam 12V zasuvka nebude... vyzkousel bych merakem taky i samotnou zasuvku - nekdy je nutny hodne zatlacit, aby dosedl "+" kontakt


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz