Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - 1.2 Puretech 96kW EAT8 - zkusenosti
Právě je pát 29. bře 2024 11:39:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 1.2 Puretech 96kW EAT8 - zkusenosti
PříspěvekNapsal: čtv 21. črc 2022 17:57:32 
Offline

Registrován: čtv 21. črc 2022 17:13:02
Příspěvky: 3
Ahoj, uvazuji o koupi C4 Grand SpaceTourer s motorem 1.2 PureTech 96kw s automatem. Mate ho tady nekdo? Jak jste spokojeni? Zvlada to v pohode jizdu v 5ti lidech? Jak radi ten automat?

Mam najezd tak 10tisic za rok. Prevazne cesty cca 30km tam a zpatky a tak jednou za mesic dva nejaka delsi cesta s dalnici. Mam 3 male deti hubenoury a manzelka ma sotva 55 kilo. Auto tedy nalozit umime ale to tak 3x za rok kdyz jedem na hory nebo k mori. Na pojezdy po meste, s detma na krouzky apod. mame druhe auto. Ted mam tourana 1.6 tdi 77kw, kterej ma kroutak 250Nm. Tedy na kilowaty slabsi a na kroutak srovnatelny motor s tim ze touran je tezsi auto nez Grand C4. Tak si rikam ze by mi to mohlo stacit.


Naposledy upravil zeli dne čtv 21. črc 2022 22:50:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.2 Puretech 96kW EAT8 - zkusenosti
PříspěvekNapsal: čtv 21. črc 2022 21:09:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. úno 2021 6:11:43
Příspěvky: 55
Tady to někdo řešil. viewtopic.php?f=184&t=13141

_________________
Citroen C4 Picasso 2013 1,6 8V E-HDI 85kW
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.2 Puretech 96kW EAT8 - zkusenosti
PříspěvekNapsal: pát 05. srp 2022 15:45:01 
Offline

Registrován: čtv 21. črc 2022 17:13:02
Příspěvky: 3
Zdravim,
tak jsem nakonec koupil novou C4 Grand Spacetourer 1.2 96kW s automatickou prevodovkou. Tak kdyby se nekdo rozhodoval (uz je v CR poslednich par kousku) muzu dat nejake detaily. Urcite si auto zajdete projet. Pro mne to je velka zmena, protoze jsem doted jezdil s Touranem TDI s manualem. Kdyz ty 2 auta srovnam tak Citroen je uvnitr vyrazne prostornejsi, vzdusnejsi, lepe odhlucneny. Kvalitu zpracovani ukaze cas, ale rekl bych ze v tom bude o neco lepe Touran. Motoricky je to trochu nezvyk - 1.2 docela slusne tahne, nemam pocit, ze by tam bylo malo vykonu. Od rizeni jde malo zpetne vazby a auto je celkove dobre odhlucneno. Ten trivalec se ale dokaze sem tam docela ozvat. Myslim, ze ten 8mi stupnovy automat je pro tento motor fakt fajn. Dokaze pekne vyuzit vsechny rychlosti a drzet motor v optimalnich otackach. Motor to nepodtaci, umi docela pohotove podrazovat. Spotrebu zatim komentovat nebudu - moc jsem toho nenajezdil - zatim kolem 7.5 litru. Pocitam ze po zajeti by to mohlo spadnout na tech 7, pri klidne jizde i niz.
Kazdopadne auto doporucuju rodinam co maji 3 deti jako ja. Prostredni misto je diky rovne podlaze a absenci stredoveho tunelu naprosto luxusni. To se s touranem neda srovnat.

Kdo uvazuje o elektrickem otevirani dveri kufru tak osobne bych tech 10tisic investoval do neceho jineho. Je to sice pohodlne ale pomale a pri zavirani to vydava zvuk jako by couval nakladak - nevite nekdo jak ten zvuk vypnout?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.2 Puretech 96kW EAT8 - zkusenosti
PříspěvekNapsal: čtv 11. srp 2022 22:02:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. úno 2014 1:29:44
Příspěvky: 97
Ahoj,

vypnout se to nedá. Zjišťoval jsem to, protože jsem auto kupoval v době, kdy jsme čekali dceru, a představa, že mi usne v autě a zavírající kufr ji vzbudí...
No, a je to bezpečnostní figura, která nejde deaktivovat. Koukal jsem i na zahraniční fóra, a někdo to řešil tak, že si našel ten pípal, dostal se k němu, a zapěnil ho montážní pěnou.
Tak jsem se na to vykašlal, a dceři je to nakonec úplně jedno ;)

_________________
Citroen C4 Technospace (2019) | 2.0 blueHDI 160k AT8

- Citroen C4 Grand Picasso FL (2017) | 2.0 blueHDI 150k AT6
- Citroen C4 GP (2014) | 2.0 blueHDI 150k AT6 |
- Citroen c-elysée | 1.2 VTi 72 k ETG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.2 Puretech 96kW EAT8 - zkusenosti
PříspěvekNapsal: úte 01. lis 2022 20:24:33 
Offline

Registrován: čtv 21. črc 2022 17:13:02
Příspěvky: 3
Pár dalších zkušeností z prvních měsíců používání. Spotřeba slezla pod 7 litrů dle trasy. Do Berlína ve 3 90kg chlapech jsme jeli v průměru za 6.5l. Motor nemá problém i s plně naloženým autem. Jeli jsme teď v 5 lidech (3 děti), 2 kola na střeše, 3 kola na tažném, plnej kufr a v pohodě se to dalo, jen si to v kopcích víc podřazovalo. Nedostatek výkonu jsem nepociťoval. Spotřeba s těma kolama 7 litrů. Pozor ale na krátké jízdy ve městě - to nemá problém vzít i 9 litrů. Jinak celkově spokojenost hlavně s prostorem a výhledem z auta. Automat řadí ukázkově. Motor mi stačí - jsem zvyklý na Octavii II 1.9 TDI 77kw a Touran 1.6 TDI 77kw a nepociťuju, že by to jezdilo hůř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz