Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Key absent from the vehicle

Právě je pát 22. lis 2019 0:04:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Key absent from the vehicle
PříspěvekNapsal: sob 24. srp 2019 21:11:31 

Ahoj,

prosím o radu, co by mohlo způsobovat hlášku "Key absent from the vehicle". Klíče jsou ve chvíli zobrazení hlášky standardně stčeny v "šuplíčku".

Vylučovací metodou jsem přišel na to, že to není slabou baterkou v klíči (dělají to oba klíče nezávisle na sobě). Hláška se zobrazuje zpravila při otevření libovolných dveří, když je auto v pohybu, tak se nezobrazí nikdy. Není to pravidlem, občas pípá několikrát za den, občas je klid.

Měl jsem podezření na věcičku "Chytré auto" od T-Mobile, která vytvoří si palubní hotspot s Wifi, ale hláška se zobrazuje, i když hotspot vypnu...

Máte s tím někdo zkušenosti?

Grant C4 Technospace, 2015.

Díky moc.
Z.

Předmět příspěvku: Re: Key absent from the vehicle
PříspěvekNapsal: pát 20. zář 2019 15:18:42 

Ahoj,

řešil jsem to samé loni v zimě. Vypozoroval jsem, že pokud mám klíč v kapse (zahřátý), systém ho detekuje. Pokud je v chladu (v tašce v kufru, hozený na sedačce, zasunutý v šuplíku), systém ho někdy nenalezne. Dělali to oba klíče stejně a taky jsem si nejprve myslel, že to bude spíše v autě. Našel jsem doma plato peckových baterií z Ikey, vyměnil a ... nic - stále stejné. Až když mě v Citroenu vyděsili několikadenní diagnostikou, rozhoupal jsem se a koupil pořádnou, značkovou baterii. A od té doby je po problému. Když si načteš něco o tom konkrétním typu baterie zjistíš, že při použití v DO, je rozdíl mezi výrobci dost znát. Zainvestuj 32 Kč za pořádnou baterii a třeba dopadneš jako já - za 64 Kč vyřešeno.
Nenech se zmýlit stejným chováním klíčů. Klíče většinou používáš "bezklíčově", takže se vybíjejí stejně ať s nima jezdíš, nebo leží doma ve skříni. Mimochodem ročník Tvého auta odpovídá na chlup vybití těch mých klíčů.

Lukáš

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]