Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - hučí klimatizacia a vyhlasi ze opravte motor
Právě je čtv 28. bře 2024 14:55:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 07. zář 2023 14:30:36 
Offline

Registrován: pon 07. srp 2023 10:24:11
Příspěvky: 4
Mizeracky citron zase ma chybu - zapnem klimu zacne to hucat a najviac ked ide na volnobeh. Aj automat zacne radit priserne trhavo a po prejdeni cca 3-5km zahlasi - porucha motora dajte opravit motor. Predpokladal som ze kompresor, ale servis diagnostikoval ze chybny ventilator motora vraj nespina v polohe 2. Tak mi to za pouhych 500€ vymenili. Po 2000km je to tu zase. Nemate niekto skusenost ze kde moze byt chyba?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10. zář 2023 10:21:38 
Offline

Registrován: ned 22. říj 2017 9:43:48
Příspěvky: 41
Ťažko Ti niečo poradiť. Z toho, čo si napísal neviem skoro nič, ale dosť napovie výstup z diagnostiky. Chybové kódy. Pokiaľ je zlý motor sahary, alebo relátka, tak to vyhodí chybu a môže to spôsobovať to, že "nedovolí" spustiť klimatizáciu. Ak Ti to už opravovali a po 2000km sa chyba zopakovala, tak by som sa TU nesťažoval, ale sťažoval by som sa TAM, kde mi to opravovali a riešil to normálne, formou reklamácie. Ja mám tiež svoje skúsenosti s autami a aj na nových som si dosť vytrpel a aj moji známi a rodina a nech máš čokoľvek, tak sa to dnes proste kazí. Nadávať na auto z druhej ruky po neznámom majiteľovi, teda nemeckom dôchodcovi, čo jazdil len po diaľniciach odporúčanou rýchlosťou vie dnes každý. A tak, ako je spokojný niekto s dokonalou nemeckou Das Auto technológiou, tak sú aj spokojní majitelia citroënov.

_________________
New Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 S&S FEEL


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. zář 2023 14:28:20 
Offline

Registrován: pon 07. srp 2023 10:24:11
Příspěvky: 4
hmmm... po dochodcovi z nemecka.. nie. kupil som to od dealera v bratislave. vraj v 100% stave tip top.. to len na margo ustipacnej poznamky.
inak klima chladi ale hrozne huci ako pisem ked klesnu otacky k 1000 az k volnobehu pocut to logicky najviac a pri preradovani z 3 na 2 a 1 to silno trhne (je to automat, aby si nenapisal ze treba pomaly pustat spojku), co pri vypnutej klime nerobi.
a k tym chybam : na protokole je
P0494 62 - el ventilator chladenia motora
U1109 87 - zavada komunikacie s pocitacom prevodovky
z coho autorizovany servis citroen usudil, ze treba vymenit ventilator a bude hotovo
a je velky p r d
taku radu ze chod tam znova a reklamuj to nepotrebujem, ale mozem ti potom napisat na co tvoji genialni kolegovia prisli...
predpokladam ze budu chciet znova menit ventilator... len neviem aky lepsi ked tento bol orig citroen


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. zář 2023 15:47:58 
Offline

Registrován: stř 26. črc 2017 0:53:00
Příspěvky: 508
Chybu komunikácie s prevodovkou má v závadách asi každý jeden citrón.

_________________
Citroen C4GP, 03/2017, 1,6 HDI 120 AT6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz