Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Grand C4 SpaceTourer / Berlingo XL
Právě je čtv 28. bře 2024 11:59:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Grand C4 SpaceTourer / Berlingo XL
PříspěvekNapsal: pon 22. črc 2019 16:00:32 
Offline

Registrován: sob 16. úno 2019 19:05:58
Příspěvky: 57
No Zafira je tvrdá, Opel z toho dělá zábavné auto na kvalitním asvaltu a člověk pak trpí na výmolech. Málem jsme už Zafiru s 1,6T koupili, novou, ale rozhodnul prostor. Na mě je C4 na 16 kolech hodně komfortní kočár, ale tak já nikdy žádné pokročilejší odpružení nezažil. Spolujezdci, je to opakovaná poznámka, když vezu někoho cizího, si pochvalují ticho, výhled a komfort. Já zpočátku chtěl měnit za větší kola, ale tak jsem si zvyknul, že už nechci.

_________________
C4 Grand - nový a voňavý - r.v. 2018 - 1.2 96KW už s filtrem pevných částic


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand C4 SpaceTourer / Berlingo XL
PříspěvekNapsal: pon 22. črc 2019 17:12:50 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 23:44:07
Příspěvky: 278
Jindrapro píše:
Ahoj, moc prosím. Byly by ještě nějaké poznatky při přechodu z C5 na C4? Mám teď C5 Crosstourer 2014 150kw v automatu. Měl jsem c5 první generaci, chtěl jsem vyšší auto a po deseti letech jsem si koupil Zafiru C. Auto super všechno, ale byl jsem moc zklamaný z podvozku. Na hladkych silnicích super, to auto se nedalo utrhnout, ale v Praze na různých spárách, kanálech, dirach to skakalo neskutečně. Zadní sedačky byly jak trestná lavice, ale jinak celkem dobrý. Pak jsem se zúčastnil pro strejdu nákupu C5 x7, měla najeto 300000 a já si hned vzpomněl na svoji první C5, že jsem si okamžitě dovezl již zmíněného Crosstourera. Auto super, ale trochu mě vadí, že nebýt tam té hydrauliky, tak bych si to asi nekoupil. Leze se do toho jak za kulomet, není z toho pořádně vidět, pořád mám pocit, že jsem ve střehu, abych něco někde nepřehlídnul. Jsem celkem technický hračička a c5 umí jen přehrát písničky z telefonu. Zaujaly mě recenze na gp4, kolik to má různých blbostí. Mám na mysli gp4 po faceliftu 2016. (Větší mřížka v předním nárazníku) Otevírání kufru nohou, bezklickovy vstup a start, 360 kameru, hlídání slepého úhlu, zadní kamera, DAB radio, nevím zda tady už je čtení značek a jak s automatem funguje ten adaptivní tempomat. Ale nějak se moc bojím, zda je to tak špatné s podvozkem. C5 si na kanálu umí taky občas pěkně bouchnout a při pomalém přejezdu nerovnosti to taky s člověkem zaháže. Pohodlí C5 si člověk uvědomí, až když si sedne do jiného auto, jinak to člověku přijde normální. Ale mé presednuti do zafiry byl velký šok, dával jsem tomu dva roky, ale vrátil jsem se k C5. Říkám si, že by ta C4gp 2017 a výš nemusela být tak tvrdá jak německý auta.... Omlouvám se,že to píšu sem, ale tady jsem poprvé našel někoho, kdo by to mohl porovnat.

No, myslím že ti najlepšie odpoviem ja :D Že nemáš C5 s hydraulikou zistíš na C4GP po pár metroch ale naozaj to nie je také strašné ako VW koncern a všobecne nemci. Je to celkom pohodlné, ale na C5 sa nechytá. Po zmene si pochvaľujem vstavanú navigáciu s live traffic dátami, 8-st automat (na C5 som mal manuál), vyšší posed a výbornú manévrovateľnosť (raid je výborný, C5 bola ako autobus), cúvacia kamera, bezkľúčový vstup atď. Najväčšie plus je asi miesto pre nohy a výhľad ako z akvária - tu jednoducho vidíš všetko. Žiadne masívne A stĺpiky, krčenie sa v meste aby si videl na semafory atď. Tu sa jednoducho len kocháš... :lol:
Najlepšie bude, ak si spravíš predvádzaciu jazdu a budeš mať jasno. Ja som musel meniť, keby som nemusel asi ostanem pri C5. Mám ešte niečo v pláne (pošlem ti SZ) ;)

_________________
Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINE Obrázek
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive Obrázek - predané
C3 1.4i 54kW 2002 Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand C4 SpaceTourer / Berlingo XL
PříspěvekNapsal: pon 22. črc 2019 18:54:46 
Offline

Registrován: pon 22. črc 2019 13:46:58
Příspěvky: 34
Moc díky za odpovědi. Potvrdili jste mi přesně to, proč bych chtěl výměnu. Jen ty koule tam ještě přendat... :D Trochu mě teda tady ještě někdo zpražil, že ne černou. Mám ji vyhlídnutou v Německu. Předpokládám kvůli chlazení v létě....

_________________
Citroen C4 Grand Picasso, 8/2017, 2.0 HDI, 110 KW, 150 koní Písková Sable


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand C4 SpaceTourer / Berlingo XL
PříspěvekNapsal: pon 22. črc 2019 19:08:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
...jj, je to hlavně právě k vůli sluníčku,černá strašně přitahuje.V sobotu jsem měl pro aktualizaci SMEGU,map a radarů,právě uplně černé Picasso a od sluníčka bylo tak horké,že by se na něm dali dělat vajíčka.Hodně na tom je vydět špína a dost škrábance,jak jemné tak i ty hluboké.On teda těch škrábanců tam měl hodně,ale i tak je to choulostivější barva.Ovšem beru že každej má svůj vkus.Přeji dobrej výběr a mnoho šťastnejch km.

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Grand C4 SpaceTourer / Berlingo XL
PříspěvekNapsal: úte 16. čer 2020 21:38:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. lis 2009 3:21:53
Příspěvky: 145
Bydliště: Soběslav
ja jeste zkusim po delsi dobe napsat trochu do tohoto vlakna, mam Berlingo XL a na strese vozim i stan pres cele leto kde samozrejme spime. nemam 7 mist a ani jsem je nechtel abych mohl mit po ruce ten neskutecne velky kufr (vetsi nez ma kratky Spacetourer). po necelych 20000km zadny problem s podvozkem ani vlastne nicim jinym. vse co bylo napsano o vyhledu a A sloupcich je pravda, jsou sakra masivni . noha na plynu nebo spise koleno je uz zvykle a dnes ani nevim ze se opira o konzoly s radickou. vyhled celkove z auta byl otazkou asi 100km a pak uz ok.
Pri koupi auta jsem se rozhodoval mezi Spacetourerem a Berlingem, nakonec vzhledem k financim a vybave bylo Berlingo pro moje potreby vyhodnejsi volba.

_________________
Berlingo Feel XL 01/2019 1.5 BlueHDi 130k

C1 01/2017 1.0

Fiat Ulysse II 2,2JTD 2005 je to jako C8 :-) - Prodano 177 tis

Berlingo 11/2001 2.0 HDi 90HP - Prodáno na tachu 305 tis

CX 2.5 GTi jiz v automobilovem nebi


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz