Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - vrzající zadní náprava
Právě je čtv 28. bře 2024 13:07:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: vrzající zadní náprava
PříspěvekNapsal: pát 02. lis 2018 14:31:57 
Offline

Registrován: pát 02. lis 2018 14:12:36
Příspěvky: 1
Bydliště: Púchov
Zdravím, vŕzga mi zadná náprava za jazdy alebo keď auto posmýkam do strán. ako keď sa dotknem rezervy o tú klietku ale zhodil som ju a vŕzga tak isto, ide to akoby od pravého tlmiča keď mi žena smýkala autom je to cítiť rukou na tlmiči, nejaké nápady? Vďaka je to hanba po meste jazdiť :lol:

_________________
Xsara 1,4 55kW 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrzající zadní náprava
PříspěvekNapsal: pát 02. lis 2018 18:18:55 
Offline

Registrován: úte 01. lis 2016 22:34:00
Příspěvky: 30
Po měsících slibování Citroen servis nápravu nevyměnil, se slovy že by to problém stejně nevyřešilo.
Dnes jsem se naštval a dle rady zdejšího člena jsem se ponořil do kufru, našel horní uložení tlumiče na vrzající straně. Sundal 1 plastovou příchytku, přizvedl tapecírunk a klíčem 18 mírně pootočil horní uchycení tlumiče včetně gumy. Stříknul trochu silikonu mezi gumu a kastli a vše zavřel naz5.
Heureka, náprava je opět tichá jak u nového auta. Do 5 minut jsem neměl co dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrzající zadní náprava
PříspěvekNapsal: pon 05. lis 2018 9:08:46 
Offline

Registrován: pon 05. lis 2018 9:06:06
Příspěvky: 1
dobrý den, mám stejný problém....pročetl jsem, bylo by prosím možné info/foto jak se dostat pod tapec....nějak mi to nešlo :? :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrzající zadní náprava
PříspěvekNapsal: pon 05. lis 2018 17:41:18 
Offline

Registrován: úte 01. lis 2016 22:34:00
Příspěvky: 30
@Kamil881
Až budu doma, tak můžu nafotit, ale nebude to dřív než ve pátek. Ale foto není podle mě potřeba. V kufru v místě pro rezervu, já tam mám sklopený sedačky. V přední části tohoto prostoru hledej u strany v podlaze plastovou příchytku. Tu vytáhni a tapecírunk přizvedni a posviť si do boku dovnitř baterkou. Uvidíš gumu s matkou, to je uložení a zajistění tlumiče. Bylo mi doporučeno gumu mírně pootočit a pod gumu dát kapičku silikonového oleje. Toť vše. Pokud má tvoje vrzání stejnou příčinu, tak ztichne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrzající zadní náprava
PříspěvekNapsal: úte 06. lis 2018 10:50:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. kvě 2018 12:16:47
Příspěvky: 187
Bydliště: Praha
tady mám foto bez tapecírungu, ale už moc nevím jak jsem ho sundal. https://grimreaper.rajce.idnes.cz/Citro ... 164445.jpg
Mě to taky vrže, ale je to slyšet jen venku, uvnitř neslyším nic, tak předpokládám, že to je "normální" a nedá se s tím nic dělat :lol:

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II Business Plus 2015, 2.0 BlueHDI 110kW + automat - pohodový koráb
Mitsubishi Colt 2006, 1,3 MPi 70kW + manuál - stíhačka do města


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrzající zadní náprava
PříspěvekNapsal: čtv 22. lis 2018 18:28:31 
Offline

Registrován: čtv 22. lis 2018 18:09:09
Příspěvky: 1
Dobrý den,

dnes jsem řešila v Citroenu vrzající nápravu. Řekli mi, že jí nemění, že to stejně hned začalo lidem po výměně praskat a vrzat hned. Takže mi zadní nápravu vystříkali nějakou pěnou, prý by to mělo přestat. Bohužel nepřestalo. Nic jsem nehradila. Ale myslím si, že když mám prodlouženou záruku, tak bych snad měla nárok na výměnu za novou nápravu ne? Myslíte si, že mám na tom trvat? Auto jsem koupila nyní od prvního majitele, který ho plně servisoval každý půl roku. Najeto má 170tis.km. Zkusím ještě upevnění tlumičů.

Citroen C4 Grand Piccaso II, nafta, manuál, 1,6 hdi, r.v. 4/2014, prodloužená záruka do 9/2019


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrzající zadní náprava
PříspěvekNapsal: pon 28. led 2019 17:29:15 
Offline

Registrován: úte 21. pro 2010 20:47:20
Příspěvky: 117
Tak jsem musel řešit "křupání" (praskání, kovové rány jako by bouchl hrnec o hrnec - prostě nikoliv "vrzání") od zadní nápravy. Přišlo mi to, jako by bylo něco s pérem, případně jako by byla "volná" náprava. Samozřejmě, že nasimulovat onen zvuk se mi cíleně nepodařilo. Já tyto rány občas vnímal uvnitř, ale venku to bylo slyšet zřetelněji. Všiml jsem si toho, když jsem zacouvával a najel koly až na obrubník, tak čas od času "křup". Občas se křupnutí ozvalo, když jsem už byl zaparkován a vystoupil jsem z auta, nebo když jsem zastavil u kolegy a ten kopl na levé zadní kolo. Ovšem při jakémkoliv rozhoupání vozidla se nikdy nic neozvalo.
Závěr je, že mám auto zpět s "vypěněnou" nápravou. Tedy aktuálně fáze pozorování. Najeto 41 600, model po FL. P.

_________________
C4GP new 2.0 BlueHDi MAN6 Feel 2016 (provoz 6/2017)
C3 FEEL III. gen, 1,2 PureTech 60kW/82k, 2017 (provoz 9/2017)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrzající zadní náprava
PříspěvekNapsal: pát 07. čer 2019 9:30:01 
Offline

Registrován: pát 21. dub 2017 16:58:36
Příspěvky: 40
Ahoj, tak se u mého C4 GPII před facelift verze objevil po nájezdu 40 tisíc km vrzající zvuky. V servisu přišli s tím, že je to zadní nápravou a že oprava je možná pomocí navrtání a výplní pěny. Prý to nemusí 100% zabrat, ale u těchto náprav se to stává. Auto už mám po záruce, prý se budou snažit získat od výrobce nějakou slevu/spoluúčast.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrzající zadní náprava
PříspěvekNapsal: pát 14. úno 2020 11:53:39 
Offline

Registrován: pon 30. kvě 2011 11:17:08
Příspěvky: 8
Za kolik a kde jste si nechali dělat tu pěnu do nápravy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrzající zadní náprava
PříspěvekNapsal: sob 22. úno 2020 1:15:15 
Offline

Registrován: pát 21. dub 2017 16:58:36
Příspěvky: 40
Mě to vyšlo cca na 1976 Kč s daní. Dostal jsem na to slevu, i když se mi vrzání projevilo po záruce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrzající zadní náprava
PříspěvekNapsal: úte 03. bře 2020 9:35:59 
Offline

Registrován: pon 30. kvě 2011 11:17:08
Příspěvky: 8
Díky. Kde to bylo? Mě řekli cca 8k. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrzající zadní náprava
PříspěvekNapsal: ned 15. bře 2020 4:06:20 
Offline

Registrován: pát 21. dub 2017 16:58:36
Příspěvky: 40
Domansky - Praha/Stodulky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrzající zadní náprava
PříspěvekNapsal: pát 07. srp 2020 7:05:14 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 10:57:32
Příspěvky: 244
Bydliště: Podještědí
Tak jsem se ptal v Liberci na zadní nápravu...ví o tom a prý se to mění (jak jinak...v autorizáku se mění vše, nehledá se řešení). Asi po 3 dnech mi volali, že by mi zadní nápravu vyměnili (byla tam jen klasická 2 letá záruka) s tím, že k nim budu po 4 roky jezdit na servis. Vzhledem k tomu, že mám oleje + filtry zadarmo v rámci protislužeb a větší opravy pouze za materiál v nákupce, tak jsem to neřešil. Cena výměny je 20-25.000,- dle typu...tak zkusím taky prostříknutí na uložení.

_________________
Citroen Xsara Picasso 1,6 HDi 80 kW, výbava Exclusive plus, reg. 1/2006 - posláno do světa
C4 GP 2,0 HDi 2007 Exclusive Top zlatá metalíza a skleněná střecha - umřelo na motor
C4 Grand Picasso 1,6 BlueHDi 8/2016


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrzající zadní náprava
PříspěvekNapsal: ned 20. zář 2020 21:27:12 
Offline

Registrován: stř 09. led 2019 9:59:51
Příspěvky: 27
vsezved píše:
@Kamil881
Až budu doma, tak můžu nafotit, ale nebude to dřív než ve pátek. Ale foto není podle mě potřeba. V kufru v místě pro rezervu, já tam mám sklopený sedačky. V přední části tohoto prostoru hledej u strany v podlaze plastovou příchytku. Tu vytáhni a tapecírunk přizvedni a posviť si do boku dovnitř baterkou. Uvidíš gumu s matkou, to je uložení a zajistění tlumiče. Bylo mi doporučeno gumu mírně pootočit a pod gumu dát kapičku silikonového oleje. Toť vše. Pokud má tvoje vrzání stejnou příčinu, tak ztichne.


Ahojte, nevie prosim niekto o akej plastovej prichytke kolega hovori? Rad by som to skusil nastriekat olejom ale neviem ako sa k tomu ulozeniu dostanem. Idealne ak by mal niekto foto. Mam pocit, ze mi vrzga predna aj zadna, je to hroza.
Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrzající zadní náprava
PříspěvekNapsal: pon 21. zář 2020 10:57:07 
Offline

Registrován: úte 01. lis 2016 22:34:00
Příspěvky: 30
Ten tapecírunk je ke stěně připevněn malou plastovou příchytkou, vypadá podobně jako tato
https://autozet.cz/886-prichytka-caloun ... currency=1

Tu vyndáš a odklopíš tapecírunk.

Z tvé otázky ale cítím, že vůbec nevíš o čem je řeč a tak bude asi lepší požádat někoho znalejšího o pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz