Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - hmotnost vozu
Právě je čtv 28. bře 2024 13:25:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: hmotnost vozu
PříspěvekNapsal: pát 20. dub 2018 11:50:22 
Offline

Registrován: sob 24. úno 2018 21:02:55
Příspěvky: 8
Bydliště: pardubicko
Mám C4GP 2016 7-místný, 1.6 BlueHDi 120k S&S MAN6. V oficiálních technických údajích i v technickém průkazu je provozní hmotnost 1422kg (čili bez řidiče pohotovostní necelých 1350kg). Stejný model z roku 2014 měl v oficiálních technických údajích pohotovostní 1535kg.
Že by přidáním AdBlue auto zhublo o 180kg? Předtím jsem měl 7-místný Sharan, stejně dlouhé auto, a tomu jsem navážil pohotovostní poctivých 1750kg. I počal jsem se obávat, aby mi C4 snad nelevitovala nad zemí, a zajel na váhu. Výsledek: 1510kg (bez řidiče, 3/4 nádrže a již po odečtení 20kg na tažné zařízení).

Tady nám někdo trošku podvádí (že by to vylepšovalo výsledky při měření spotřeby?). O lecčem svědčí i nesmyslně vysoká udávaná užitečná hm. 825kg vzhledem k naopak rozumné celkové 2175kg.
Jsem si vědom, že "(2) hmotnosti se mohou zvýšit v závislosti na úrovni výbavy a doplňkovém vybavení", ale nemám ani skleněnou střechu, ani xenony, ani sedačky v elektrice ani v kůži a hagusy snad neváží 160kg:))
1500kg považuju za technicky stále velmi slušnou hodnotu, jezdí se s tím pěkně. Ale prodat zákazníkovi auto, které papírově s 1500kg karavanem uveze 500kg a pak se ukáže, že při naložení 350kg už je to na pokutu, to není zrovna v pořádku. Naštěstí mám karavan lehčí a rodinka na dovolené bude holt muset držet figuru!

_________________
C4 Grand Picasso, 2016, 1,6HDi


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz