Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - CONNECT NAV
Právě je úte 19. bře 2024 4:50:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 519 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: CONNECT NAV
PříspěvekNapsal: čtv 22. čer 2017 11:57:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. čer 2017 21:39:10
Příspěvky: 5
Bohuzel, mne se aktualizace map 3.0 a 4.0 nepovedly nainstalovat. Instalace probihala vzdy korektne tak do 40%, pak system nahlasil, ze se nepovedlo mapy zaktualizovat. Na "mycitroen-fr.citroen.com" me to zatim nenabidlo nic.

_________________
_________________________________________________________
2017 SPACETOURER SHINE M 2.0 BlueHDi 180 S&S EAT6 šedá aluminium


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CONNECT NAV
PříspěvekNapsal: stř 28. čer 2017 14:09:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. dub 2017 16:28:58
Příspěvky: 24
Uvoľnená nová aktualizácia máp:

http://download.tomtom.com/OEM/PSA/P3CN ... _WAVE2.tar

Postup inštalácie v prvom príspevku.
Nezabudnite inštalovať verzie po sebe!

PJ

_________________
Citroen Grand C4 Picasso 2016/09


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CONNECT NAV
PříspěvekNapsal: pon 10. črc 2017 21:35:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj 2009 18:03:28
Příspěvky: 68
Vyzkoušel jsem propojení systému vozidla s mobilem Samsung A3 přes aplikaci Android Auto. Fungují Google maps, přehrávání hudby z mobilu a hovory z mobilu. Dobrá zpráva je že se již testuje integrace navigace WAZE do Android Auto. Pokud se to v dohledné době povede, tak si budeme moct zobrazit Waze na obrazovce vozidla a přes datové služby v mobilu využívat klady této aplikace. Vzhledem k evropskému roamingu datových služeb by to mohla být výborná alternativa k zabudované navigaci Connect Nav, kde jsou problémy s jejím datovým připojením a navigace tak zobrazuje jen TMC data přes rádio.

Po aktualizaci systému vozidla jsem vyzkoušel i hlasové ovládaní systému vozidla. Po stisku tlačítka "mluvící hlava" vpravo na volantu sice na obrazovce vyskočí hláška, že hlasové ovládání není možně, ale současně se v horní části displeje zobrazí dva řádky anglického textu s popisem povelů. Systém reaguje v režimu navigace na anglicky vyslovené povely "navigejt tu houm" a " navigejt tu vork". Zadá navigační cíle zadané v systému pod položkou Domů a Práce. Vyhledávání měst a ulic ale již neumí. Dál umí přeladit rádio a prehrávat skladby ze seznamu povely "plej rejdiou xy", "plej album xx". V režimu telefon vytočí "col + poangličtěně vyslovené" kontakty...

Zajímavé, vyzkoušejte a dejte vědět jestli a jak vám to funguje. V původním systému to asi fungovalo líp, pro aktivaci hlasového ovládání v češtině po aktualizaci jsem systém nejdřív přepnul do angličtiny, vyzkoušel a přepnul zpět do češtiny.

_________________
Je: C4 Picasso FEEL, 1.6 blueHDI, AT6, šedá Shark, 09/2016

Bylo: C4 1.4 16V, červená Lucifer, 2007


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CONNECT NAV
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc 2017 12:55:28 
Offline

Registrován: úte 21. pro 2010 20:47:20
Příspěvky: 117
Ahoj,
v první řadě děkuji všem za toto vlákno... Díky Viper1950 návodu se mi konečně povedlo aktualizovat mapy. Když jsem vozidlo přebíral od prodejce 8.6.17, tak mě upozornil, že byla provedena aktualizace, a že si následné mohu dělat sám přes My Citroën... Neřekl však, že musím použít francouzkou verzi... To jsem se dozvěděl až zde... :shock:
Zde jsem ještě zjistil, že sice FW vozidla mám v poslední verzi, ale mapy pouze verze 3.0... Tedy jsem dnes úspěšně aktualizoval na 4.0... (z uvedeného odkazu) a poté na 5.0... co už jsem sosl z francouzké verze My Citroën... Tedy vše aktuální a děkuji...

Nicméně úplně jsem nepobral, jak je to s těmi online funkcemi. Třeba Aldor píše, že má TomTom traffic úspěšně rozchozeno. U mě je to však stále pouze TMC příjem (zrovna včera by se hodilo na D8, kde jsem zůstal kvůli nehodě (TMC nic, ale třeba Sygic ji viděl, ale já ho pustil pozdě :roll: ). Stav online služeb vidím jako "nesjednány žádné online služby" (něco v tomto smyslu). Mělo by zde být vidět ono TomTom traffic? Případně co zde máte uvedeno, jestliže vám to funguje?

Tedy jak je to prosím s tímto? Jde to v CZ nebo ne? Komu to ještě funguje včetně online služeb TomTom traffic... ?

Předem děkuji... P.

_________________
C4GP new 2.0 BlueHDi MAN6 Feel 2016 (provoz 6/2017)
C3 FEEL III. gen, 1,2 PureTech 60kW/82k, 2017 (provoz 9/2017)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CONNECT NAV
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc 2017 19:08:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. dub 2017 16:28:58
Příspěvky: 24
Online služby ConnectNav, poskytované TomTom, môže aktivovať len citroen. Ale slovenský a český citron to určite nie je. Ty ešte neprišli na to čo predávajú. :-)

Paradoxne v predajnom katalógu novej C4P a aj novej C3, je spomenutý ConnectNav s online 3D navigáciou. Žeby klamlivá reklama.

_________________
Citroen Grand C4 Picasso 2016/09


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CONNECT NAV
PříspěvekNapsal: sob 29. črc 2017 9:35:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 30. lis 2012 17:42:48
Příspěvky: 33
Ahoj, jenom opravim. Me TomTom online nefunguje, prosel jsem si forum a nenasel nikde prispevek, kde bych neco takoveho omilem napsal.
Jestli jsem se nekde prepsal, tak mi prosim dejte info kde a opravim to.


Posledni info od servisu mam, ze se Citroen CZ nedomluvil s TomTomem a tudiz ani dealeri Citroenu v CZ a na SK ani nemuzou aktivovat Online sluzby od TomTomu. Jeste se chystam napsat primo na TomTom, jestli je nejaky spusob jak to aktivovat (placene) naprimo u nich. Ale moc sanci tomu nedavam.

Dik.

Mimo jine jiz funguje oficialne waze pres android auto, takze cesta mestem bUde opet jednou jednoduchsi ;)

_________________
----------------------------------------------------------------------------------
2016 GRAND C4 PICASSO SHINE 2.0 BlueHDi 150 S&S EAT6 modra Lazuli
2012 Grand c4 picasso intense 1,6 HDI stribrna metaliza- (2012- 2016)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CONNECT NAV
PříspěvekNapsal: sob 29. črc 2017 22:18:56 
Offline

Registrován: úte 21. pro 2010 20:47:20
Příspěvky: 117
Achááá... všem díky za info o aktuálním stavu...
Já blbě pochopil větu: "Tomtom Traffic mi nyní funguje přes můj iPhone" (myslel jsem přes jeho data v autě :cry:) Moje, chyba omlouvám se za matoucí info... :oops: :oops: :oops:
Bohužel stávající LG G3 se mi s autem přes Mirrorlink/Android auto nepovedlo spojit... :(

_________________
C4GP new 2.0 BlueHDi MAN6 Feel 2016 (provoz 6/2017)
C3 FEEL III. gen, 1,2 PureTech 60kW/82k, 2017 (provoz 9/2017)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CONNECT NAV
PříspěvekNapsal: pon 31. črc 2017 12:22:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. dub 2017 16:28:58
Příspěvky: 24
Doplnok.
Systém Connect Nav podporuje

Mirrorlink
- podporované telefóny sú:
http://mirrorlink.com/phones#
- aplikácie ktoré pracujú v mirrroringu:
http://mirrorlink.com/apps

Android Auto
- aplikácia z rovnakým názvom by mala byť pred-inštalovaná v android smartfone. Pokiaľ nie je, skúste si ju nainštalovať:
http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Carplay
- apple enviroment. Bližšie info:
https://www.apple.com/ios/carplay/


Len doplním. Telefón s mirrorlinkom nemám, neviem posúdiť ako pracuje.
Anroid Auto som inštaloval dodatočne, pretože googleplay mi ho nedovolí inštalovať.
Po vyskúšaný môžem potvrdiť že Android Auto funguje.

PJ

_________________
Citroen Grand C4 Picasso 2016/09


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CONNECT NAV
PříspěvekNapsal: úte 01. srp 2017 10:56:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. dub 2017 16:28:58
Příspěvky: 24
Uvoľnený nový Firmware:

V.21.05.82.12_NAC-r0

Postup inštalácie v prvom príspevku.

PJ

_________________
Citroen Grand C4 Picasso 2016/09


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CONNECT NAV
PříspěvekNapsal: úte 01. srp 2017 20:51:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj 2009 18:03:28
Příspěvky: 68
Zdravím, používám mobil Samsung A3(6) ve kterém mám již nainstalován SW AndroidAuto. Dnes jsem do mobilu nainstaloval aktuální upgrade navigace WAZE a mobil připojil přes USB port do Citroenu C4 Picasso se systémem ConnectNav. V položce AndroidAuto se teď zobrazí dvě možnosti- Google Maps a Waze. Pro zobrazení výběru se musí v hlavním menu aplikace AndroidAuto na dotykové obrazovce auta rozkliknout levá šipka - potom se zobrazí možnost výběru - viz foto.
Navigace Waze funguje skvěle, je v ČR velmi populární a data z provozu jsou aktuální. Už se dál nebudu shánět u Citroenu po možnosti zobrazovat aktuální data z provozu v zabudované navigaci TomTom.
Spotřeba dat při datovém připojení mobilního telefonu by neměla být extrémně vysoká. Dle zkušeností
mých kamarádů, kteří takhle provozují Waze ve služebních VW Passat by neměla překročit 120 MB/měsíc.
Pozor - počítám jen data spotřebovaná samotnou aplikací Waze, ne data spotřebovaná jinými aplikacemi v mobilu!
Doporučuji všem vyzkoušet a začít používat, oproti zabudované a i aktualizované navigaci TomTom se jedná o úplně jiný svět...


Přílohy:
Waze1.jpg
Waze1.jpg [ 80.37 KiB | Zobrazeno 26569 krát ]
Waze2.jpg
Waze2.jpg [ 86.89 KiB | Zobrazeno 26569 krát ]

_________________
Je: C4 Picasso FEEL, 1.6 blueHDI, AT6, šedá Shark, 09/2016

Bylo: C4 1.4 16V, červená Lucifer, 2007
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CONNECT NAV
PříspěvekNapsal: stř 02. srp 2017 9:33:20 
Offline

Registrován: ned 23. črc 2017 20:42:38
Příspěvky: 19
Možno to tu niekde je len som to nenašiel. Nedá sa dať Connect Nav namiesto Smeg? Podľa toho čo som čítal o jednom aj druhom systéme, tak by to možné malo byť. Spôsob komunikácie komponentov (snímače, atď) by mal byť od 7/2016 identický v jednom aj druhom systéme. Čo je určite odlišné, tak to je štruktúra softvéru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CONNECT NAV
PříspěvekNapsal: sob 05. srp 2017 8:38:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. dub 2017 16:28:58
Příspěvky: 24
Uvoľnený nový Firmware:

V.21.05.90.42_NAC-r1

Postup inštalácie v prvom príspevku.

PJ

_________________
Citroen Grand C4 Picasso 2016/09


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CONNECT NAV
PříspěvekNapsal: sob 05. srp 2017 19:52:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj 2009 18:03:28
Příspěvky: 68
Tak poslední aktualizace nainstalována. Jen je opravdu velmi zajímavé, jak rychle po sobě následují dvě aktualizace...

_________________
Je: C4 Picasso FEEL, 1.6 blueHDI, AT6, šedá Shark, 09/2016

Bylo: C4 1.4 16V, červená Lucifer, 2007


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CONNECT NAV
PříspěvekNapsal: pon 07. srp 2017 15:38:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 30. lis 2012 17:42:48
Příspěvky: 33
Ahoj, instaluji posledni update a ted mi FR stranky zobrazili i navod v PDF, je sice ve FR, ale je tam nazorne popsano jak aktualizovat Connect NAV i mapy do nej.

Jedna zajimava vec, kterou jsem nevedel, je ze jelikoz mam SOS & Assistance balicek, tak na USB nemam nahravat cast licence.
Az provedu update, tak dam vedet, jestli to bezelo ok, nebo ne.

PDF prikladam jako prilohu.


Příloha:
User_Guide.pdf [1.47 MiB]
968 krát

_________________
----------------------------------------------------------------------------------
2016 GRAND C4 PICASSO SHINE 2.0 BlueHDi 150 S&S EAT6 modra Lazuli
2012 Grand c4 picasso intense 1,6 HDI stribrna metaliza- (2012- 2016)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CONNECT NAV
PříspěvekNapsal: úte 08. srp 2017 8:49:15 
Offline

Registrován: stř 26. črc 2017 0:53:00
Příspěvky: 508
Inak rýchlosť sťahovania zo serveru je zarážajúca.

_________________
Citroen C4GP, 03/2017, 1,6 HDI 120 AT6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 519 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz