Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Sada na opravu pneu – jaký příkon kompresoru?
Právě je čtv 28. bře 2024 14:37:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 17. led 2022 14:40:51 
Offline

Registrován: úte 16. lis 2021 11:33:14
Příspěvky: 12
Bydliště: Ostrava
Zdravím, vyzkoušel už někdo originální kompresor ze sady na opravu pneu dodávanou přímo od výrobce? Je na ni napsaný příkon 180W. V návodu vozu je ale maximální povolená zátěž na 12V zásuvku 120W. Nejsem v tom zrovna kovaný a přijde mi to jako podstatný rozdíl. Náplň v sadě je prošlá a řeším, jestli koupit novou stejnou nebo raději sadu, která je na 120W.

_________________
C4 GP, 1,6 blueHDi 88kW, 2017.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17. led 2022 17:34:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. kvě 2018 12:16:47
Příspěvky: 187
Bydliště: Praha
Neřešil jsem a foukal jsem, všechno přežilo. Ale ... :lol: Za svou řidičskou kariéru cca 250 000km, jsem měl 4 defekty z toho 3 za poslední 2 roky s Citroenem bez rezervy :roll:
1) pomalý defekt - našel jsem hřebík, tak jsem to risknul, 60km ... 90km/h po dálnici a 2x jsem foukal na benzínce a nechal to zalepit v pneuservisu.
2) vymetl jsem díru, která nebyla vidět (tma, mokro, proti auto) ... rána, hlasité šššššššš a konec, už jsem se žvejkal po ráfku. Proražená bočnice, bez šance. Sehnal jsem nějakého nonstop maníka co si přijel pro kolo, nazul tam rozměrově nejbližší plášť "na vyhození" co sehnal na dílně a já mohl aspoň dojet dom a začít schánět nové pneu.
3) poučen z předchozích nezdarů jsem si zaplatil "max asistenci" ... na 30km D1 kontrolka tlak v kolech ... jeli jsme na dovolenou, v neděli, plně naložený, za 500m benzínka, tak jsem radši zastavil. Než jsem obešel auto, tak zadní ráfek 1cm nad asfaltem a pozvolna klesl až na zem, zkoušel jsem to foukat, ale ani se to neodlepilo od země, našel jsem zhruba 1cm dlouhý zásek v běhounu, tak jsem tam ten sprej ani neposlal. Volám pojišťovnu, tak jsem se dozvěděl, že pokud mám rezervu, tak mi to přijedou vyměnit :!: dobrý to bych zvládnul sám ... tak prej jestli si najdu pneuservis, který má otevřeno v neděli, tak mi seženou odtahovku :lol: Po hodině telofonování jsem našel v Praze, takže čekačka na odtahovku, zpátky do Prahy. Tam jsem za lidovou cenu 11500Kč pořídil 2 Barumky (nešlo to opravit, stejnou neměli a nechtěl jsem riskovat). Pojišťovna mi zacálovala jen ten odtah :lol:

Takže pro klid duše bych koupil jen novou náplň a příliš na to nespoléhal :mrgreen: 8-)

EDIT: BTW, koukám, že 1,6 ... tam by měla jít dát dojezdovka pod auto - to bych zkusil spíš pořešit. My s 2,0 máme smůlu, tam je buď dojezdovka do kufru a nebo adrenalin s lepením :|

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II Business Plus 2015, 2.0 BlueHDI 110kW + automat - pohodový koráb
Mitsubishi Colt 2006, 1,3 MPi 70kW + manuál - stíhačka do města


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18. led 2022 12:53:53 
Offline

Registrován: stř 26. črc 2017 0:53:00
Příspěvky: 508
Ja mam nabehane cez milion kilometrov s defekt som mal 2 x.

Ale moje auto musi mat vzdy rezervu, aj ked len dojazdovku. Kompresory a sprej su k nicomu n

_________________
Citroen C4GP, 03/2017, 1,6 HDI 120 AT6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18. led 2022 18:06:29 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 23:44:07
Příspěvky: 278
nj, my s dvojlitrami mame smolu - jedine rezervu do kufra. Ja ale zase za svoj vodicsky zivot som mal len 1x defekt - a to este na C5 s plnohodnotnou rezervou. Nasiel som samorezku v gume a kedze to dobre tesnilo, v klude som prisiel do pneuservisu zalepit ;)

_________________
Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINE Obrázek
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive Obrázek - predané
C3 1.4i 54kW 2002 Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18. led 2022 19:29:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě 2020 21:54:28
Příspěvky: 87
Já mám na defekty asi smůlu. Ročně najezdím tak 20 000 km a jedenkrát až dvakrát za rok píchnu. Většinou to je šroubek nebo hřebík kdy ráno zjistím, že je kolo prázdnější, dofouknu ho a dojedu do pneuservisu. Jednou jsem roztrhl půl roku starou pneumatiku o ostrý kraj obrubníku a to mělo moje auto naštěstí ještě rezervu. Domnívám se tedy, že buď je únik tak malý, že jde dofouknout a nouzově dojet nebo je větší a opravná sada už to nemusí zvládnout. Někdo vozí knoty, aby si to opravil sám, ale po předchozích zkušenostech nechci knoty na svých pneumatikách vidět.

_________________
Citroën Grand C4 Picasso 2.0 BlueHDi S&S 110kW BVA6 r.v.2016
Peugeot 807 2.0 HDi 100kW r.v.2007 (prodáno)
Peugeot 406 Break 2.0 HDi 80kW r.v.2001 (prodáno)
Škoda Forman 1.3LPG Lovato 43kW r.v.1992 (prodáno)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19. led 2022 13:32:44 
Offline

Registrován: úte 16. lis 2021 11:33:14
Příspěvky: 12
Bydliště: Ostrava
Díky za reakce … já měl vždy auto s rezervou… za 12 let jsem potřeboval rezervu jen jednou a to ještě by se to dalo dojíždět domů na kompresor a tmel by to asi utěsnil krásně protože to byl hřebík v tom „správném“ místě… tak jsem stále optimista :D …do tohohle auta rezervu nedám… dole totiž místo není, … ADblue nádrž je tvarovaná z výroby podle toho zda rezervu člověk chtěl nebo ne, to bych ji musel asi měnit a to už je dost velká investice do rezervy, to je lepší předplatné těch luxusních asistencí :) ..a jednu barumku sebou :D....tady jsem našel celkem fajn video, jak to s tou opravou funguje/nefunguje https://www.youtube.com/watch?v=2l0pm2LE2x4&t=655s

_________________
C4 GP, 1,6 blueHDi 88kW, 2017.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz