Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Reklamacia noveho auta ?
Právě je úte 16. dub 2024 7:25:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Reklamacia noveho auta ?
PříspěvekNapsal: ned 22. led 2017 12:40:16 
Offline

Registrován: ned 22. led 2017 11:45:06
Příspěvky: 1
Dobrý deň,
Chcem Vás požiadať o radu ako postupovať pri reklamácii nového (poruchového) auta.
Auto bolo zakúpené v 08/2015 ako nové na leasing. Jedna sa o Grand C4 Picasso BlueHDI 2,0 / M6 / Best Collection + doplnkova vybava,
Od zakúpenia sa na aute prejavili tieto závady (najazdených 49870Km) :
Závady počas prvých 6 mesiacov:
1.) Výmena zámok dverí na pravej strane, predné, zadné (náhodne sa počas jazdy dvere otvárali - prejavené ešte pred zvolávacou akciou).
1. garančná prehliadka po 20000 km
Závady počas 8 mesiacov:
2.) Výmena ložiska zadného kolesa na pravej strane (hluk zo zadnej nápravy).
3.) Výmena tesnenia okna predných dverí (hluk a vibrácie bočného okna pri vodičovi).
4.) Výmena tesnenia okna predných dverí (hluk a vibrácie bočného okna pri spolujazdcovi).
2. garančná prehliadka po 40000 km
5.) Výmena riadiacej jednotky kúrenia (auto nebolo schopne kúriť, pripadne nekúrilo správne).
6.) Vŕzgajúce sedadlo vodiča (závadu uznal aj výrobca).
7.) Vŕzgajúce sedadlo spolujazdca (závadu uznal aj výrobca).
8.) Výmena napínacej kladky a klinového remeňa (pískanie v motorovej časti).
9.) (chybová hláška) Závada motora problém s AdBlue. Výmena káblového zväzku pre čerpadlo AdBlue, (prejavené ešte pred zvolávacou akciou), vŕzgajúca manžeta volantu (závada odstránená na mieste v súbehu s chybou 9).
10.) (chybová hláška) Závada motora problém s AdBlue. Výmena nádržky na AdBlue. Výmena manžety tlakovej hadice (závada odstránená na mieste v súbehu s chybou 10 zvolávacia akcia).
11.) po 10 oprave a ubezpečení že je auto o.k. jazda 5 km, znovu (chybová hláška) Závada motora problém s AdBlue.... auto je momentálne v servise ja mám náhradné vozidlo...

Každá oprava bola vykonaná v autorizovanom servise priamo u predajcu auta, garančné prehliadky po 20000 km dodržané.
Neboli mi dane protokoly o oprave (tie som si vyžiadal dodatočne mailom 19.1.2017 od vedúceho záručného servisu).

Na aute je dalsich xy drobnych zavad ako napr. zodrana farba od tesnenia kufrovych dveri az po kov, mrznuce autoradio, neda sa ovladat hlaitost pripadne sa cele restartuje ked prehrava hudbu z USB
Nepouzitelny iternet, atd.
Ma este niekto podobne skusenosti s tymto autom, alebo som naozaj jediny (ako povedali v servise) ktoreho auto je takto poruchove?

Otázky :
Musia mi dodatočne vydať protokoly o oprave ku každej závade? podla § 627 Obcianskeho zakonnika?
Ak sa nebudú protokoly zhodovať s reálnym stavom popísaným vyššie, ako mám postupovať ďalej ? SOI ?
Dá sa odstúpiť od kúpno-predajnej zmluvy a žiadať vrátenie peňazí v plnom rozsahu? (zaplatené 2 splátky, auto bolo kupované na 1/4). podla § 623 Obcianskeho zakonnika?
Na základe akého zákona a paragrafu požiadať o odstúpenie od kúpno-predajnej zmluvy, pripadne o výmenu vozidla ? tiez podla § 623 Obcianskeho zakonnika?
Akú formu by mala mať táto žiadosť o odstúpenie od kúpno-predajnej zmluvy? (formulácia)
Ak ma bude servis kontaktovať, že závadu s AdBlu odstránil mám auto prevziať ? Ak ho prevezmem v podstate súhlasím s opravou .... Uz ma servis kontaktoval udajne bol vadny vstrek AdBlu...
Pomoze ak do celeho procesu reklamacie a ziadosti o odstupenie od kupno-predajnej zmluvy zapojim aj leasingovu spolocnost ktorej v podstate auto patri ? I ked na stranke je napisane ze reklamacie si ma uplatnit kupujuci priamo u predajcu a leasingova zmluva sa vypovedat neda ...

Viem ze je to skor na pravne oddelenie, no ak je tu niekto kto mal podobnu skusenost budem vdacny za radu ako postupovat.
S auta sme sa moc tesili a cakali sme nan 2,5 mesiaca. Toto moje mi nepride ako zrovna spolahlive auto, za tie peniaze. :cry:

Ďakujem za odpoveď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamacia noveho auta ?
PříspěvekNapsal: ned 22. led 2017 14:35:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
...promiň že Já ti radu nedávám,jak to tu ale čtu je to opravdu na právní oddělení. :?

Jinak teď vydím že jsem rád že mám rozumnou ojetinku za podstatně nižší peníz, kdy,,,pokud je měl také-což v servisce uvedene nemám,,,původní majitel tyto porodní bolístky za mně absolvoval,i když u tebe to vypadá na páteční serii a nebo ranní pondělní. :shock:Tyto poruchy co uvádíš zatim u mne nezaznamenány,ano internet v radiu je pomalej-nepoužívám-ale hraní z USB je bezproblémové a to mám klíčenky v obou Uesbéčkách,restart systému sem zatim nezaznamenal. Jasné, nějaká ta oprava do budoucna příjde ale s tím se musí počítat i po záruce u novějšího.Prostě už asi ta doba kdy jsou od novoty auta bezporuchová a nastavena tak aby se vše pokájelo po 2-leté záruce bude odzvoněno,proto se teď hojně nabízí ona prodloužená záruka vozu,v tom to má opravdu smysl.Svolávačku na svazek kabelu AdBlue mám také a už mě Servis kontaktoval ale do dnes žádná hláška na display a tak si říkám že pokud někdo do toho drbne a bych nedopadl jako ty.Zastávám slova ,,,nedrbej do něčeho co funguje,,, a i já sám s tim mám zkušenosti. :?

...každopádně budu držet pěstě a sem tam juknu na forum jak jsi dopadl. :shock:

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamacia noveho auta ?
PříspěvekNapsal: pon 23. led 2017 0:03:21 
Offline

Registrován: pon 20. říj 2014 16:07:11
Příspěvky: 16
Ahoj, na otázky neumím odpovědět ...

_________________
C4 Picasso


Naposledy upravil giro dne úte 07. úno 2017 15:39:55, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamacia noveho auta ?
PříspěvekNapsal: pon 23. led 2017 7:54:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:43:43
Příspěvky: 355
Bydliště: 471 27
Máš tam 3x stejnou závadu na AdBlue. To je podle českých zákonů důvod k odstoupení od smlouvy a vrácení peněz. Vlastní řešení sporu je mezi prodejcem a kupujícím. Lehké to nebude, ale ani bez šancí. Bez právníka a posudků = peněz, to asi nepůjde.

_________________
BERLINGO (B9) 2015- 1.6 BlueHDi 88kw E6 (DV6FC) 6kvalt MCE
BYLO- Berlingo (M59) 2006- 1.6/16v 80kW- ještě bez ABS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reklamacia noveho auta ?
PříspěvekNapsal: pon 23. led 2017 11:36:14 
Offline

Registrován: pon 22. srp 2016 13:14:47
Příspěvky: 125
§ 623 OZ je dobrá cesta, ale majiteľom vozidla je leasingovka, takže to treba určite riešiť s nimi...

_________________
Citroen Grand C4 Picasso II 1.6 eHDi 115 Best Collection 6M 2015
Bolo: Toyota Corolla Combi 1,4 VVTi 5M 2006


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz