Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - odešel už někomu kroužek k ovladani pod volantem a k airbagu
Právě je sob 27. dub 2024 13:27:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 09. říj 2022 18:33:09 
Offline

Registrován: ned 30. pro 2018 22:46:46
Příspěvky: 20
zdravim, mam takovej problem, sviti mi kontrolka nefunkcni airbag ridice a nefunguji zadne ovladace na volantu, udajne je to nejakej krouzek se stocenyma kabela kterym se prenasi signal z ovladacu a z airbagu na volantu dal do vozidla, auto mam zatim v citroenu zitra pro nej jdu oprava s praci cca 15 tis, coz se mi uplne davat nechce. Nesetkal se prosim nekdo s timto problemem?je nejaka jina moznost? jako druhovyrobu to nikdo nevyrabi a jestli ma smysl koupit na vrakaci kdo vi v jakym bude stavu jestli se to vubec vyplati. tenhle problem sem tu nenasel tak snad nevadi ze jsem zalozil nove vlakno, za kazdou radu budu rad diky T.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09. říj 2022 22:30:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. úno 2021 6:11:43
Příspěvky: 55
Ta cena se mi zdála přehnaná, ale pak jsem se díval na dílenské rozložení a ono je to jako jeden veliký díl i s páčkama. Nové to tedy bude stát ranec. Kdyby se dal koupit zvlášť jen ten kroužek, tak je to otázka pár stovek.
https://catcar.info/citroen/?lang=en&l= ... BwbGllcj09
Osobně bych to asi řešil dílem z vrakoviště. Co jsem se díval na net, tak se prodávají většinou kolem 1000 Kč. I kdyby ti to mělo odejít každý rok, tak ta výměna za nový by se ti vyplatila až za 15 let...
Jen si musíš zjisti přesné výrobní číslo. Liší se to dle výbavy. Takže buď dle odkazu nahoře si najdeš výbavu, jakou máš a podle toho číslo dílu a nebo, což je ideální verze, vytáhneš svůj díl a číslo opíšeš z něj.

Popřípadě máme v Česku spoustu šikovných lidí, co elektroniku opravují. Nemuselo by tedy být špatné se obrátit na někoho z nich.
https://profiecu.cz/modely-aut/citroen/ ... od-volant/
http://www.hwservis.cz/ (s nimi už mám zkušenost při opravě displeje a vše proběhlo v pohodě)
Na internetu jich ale určitě najdeš o hodně víc.

_________________
Citroen C4 Picasso 2013 1,6 8V E-HDI 85kW
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10. říj 2022 10:48:53 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1348
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Bych koupil z vrakace a nejlip v Polsku https://allegro.pl/listing?string=98072632 cena kolem 1200-1500Kc. Jen musis vedet objednaci cislo, protoze jich je kopa typu. Jde zjistit i podle VINu bez demontaze.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10. říj 2022 12:40:50 
Offline

Registrován: ned 30. pro 2018 22:46:46
Příspěvky: 20
HonzaC píše:
Bych koupil z vrakace a nejlip v Polsku https://allegro.pl/listing?string=98072632 cena kolem 1200-1500Kc. Jen musis vedet objednaci cislo, protoze jich je kopa typu. Jde zjistit i podle VINu bez demontaze.


dekuji za radu vypada to dobre jen jestli bych mohl poprosit jeste o radu kde zjistim cislo orig. dilu podle vinka? mam sice katal. cislo noveho dilu primo z citroenu co by mi tam ted dali ale probehla naka inovace a pod timhle cislem treba na tom aukru nic nenajdu, zkusil bych teda zadat to puvodni co mam v aute
diky moc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10. říj 2022 13:14:48 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1348
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Tohle už bohužel sám neumím. Sám jsem nejen pro tyto účely členem peugeot clubu, kde mám zaplacené členství a tyto informace mi kluci na fóru poskytnou v rámci tohoto členství. Ani nemusíš mít Peugeota, Citroen je také auto z rodiny PSA. Zkus zvážit, zda to taky nezkusit touto cestou. Platím asi 400Kč ročně. Také tam na fóru je spousta ionformací a spousta těch problémů je podobná.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10. říj 2022 15:32:46 
Offline

Registrován: ned 30. pro 2018 22:46:46
Příspěvky: 20
HonzaC píše:
Tohle už bohužel sám neumím. Sám jsem nejen pro tyto účely členem peugeot clubu, kde mám zaplacené členství a tyto informace mi kluci na fóru poskytnou v rámci tohoto členství. Ani nemusíš mít Peugeota, Citroen je také auto z rodiny PSA. Zkus zvážit, zda to taky nezkusit touto cestou. Platím asi 400Kč ročně. Také tam na fóru je spousta ionformací a spousta těch problémů je podobná.


nejjednodusi ted bylo sundat ten dekl na dvou sroubech, cislo je jiny jak sem predpokladal ale da se sehnat na tom polskym alegru, tak uvidim jestli bude ochotnej poslat do cech, kazdopadne diky moc za postrehy, vyjde tam na desetinovou cenu tak i kdyby vydrzel rok bude to fajn
tak mnoho stastnych kilometru vsem preji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01. bře 2024 21:55:25 
Offline

Registrován: sob 27. srp 2011 8:16:57
Příspěvky: 26
Ahoj, tak mám c4ku týden z bazaru a odešlo mi to taky, divně to zarachtalo při točení volantem a pak chyba airbagu nebo pásu. Mohl bych poprosit o nějaké foto, nemohl jsem to na youtube najít.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02. bře 2024 0:06:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. úno 2021 6:11:43
Příspěvky: 55
Jestli ti to udělalo při točení volantem, tak je docela možné, že někdo měl volant sundaný, během toho udělal nevědomky jednu otočku kroužkem airbagu a volant nasadil zpět. V tu chvíli je při točení do plného rejdu krátký kabel a utrhne se.
Tady je video, jak sundat airbag. Potom už jen odděláš ten tisícihran s torxem a jsi u airbagového modulu/kroužku.
https://www.youtube.com/watch?v=bovz7PzxJRw
Oproti videu ti razantně doporučuji dělat tyto úkony s odpojenou baterií. Stačí nešikovné píchnutí někam do elektroniky a vyletí ti airbag. Tak aby jsi si omylem neudělal lobotomii šroubovákem.

_________________
Citroen C4 Picasso 2013 1,6 8V E-HDI 85kW
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 07. bře 2024 8:36:16 
Offline

Registrován: sob 27. srp 2011 8:16:57
Příspěvky: 26
A je možné, že mi kvůli tomu zlobí i páčka ostřikovače skla? když chci na přední sklo, tak musím zadním a přitažením páčky k volantu mi ostřikuje zadní sklo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 07. bře 2024 11:04:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7355
Bydliště: Kolín
ne tam je asi blbe zapojeny motorek nebo otocene hadicky na motorku
COM packy jsou az pod krouzkem - krouzek je podrizeny packam

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jenda11 a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz