Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Voda někam zatekla a nejedu.
Právě je sob 21. zář 2024 2:48:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Voda někam zatekla a nejedu.
PříspěvekNapsal: pon 16. zář 2024 0:09:02 
Offline

Registrován: pát 10. lis 2023 0:45:17
Příspěvky: 6
Dobrý den,
Nějak jsem neřešil to, že mi tam teče (jakožto jezdím sám, tak o tom vím až, po použití klasické myčky, kde jsem měl u spolujezdce louži)
Tak v pátek jsem jezdil celý den v dešti. A večer to začlo pří jízdě najednou pípat, jako fakt hodně asi 5 sekund, nějak jsem nestihl jestli to něco napsalo, asi blbosti. Pak přestal jít posilovač. Tak jsem hned vyřadil na neutrál. Jakožto mám automat. Dojel na setravačnost na parkoviště za rohem. Tam motor ještě šel. Ale po vypnutí, a následný pokus nastartovat. Jen cvakání z motorového prostoru. Myslel jsem že baterka nebo alternátor. Ale když jsem dal klíček na stupeň I elektrika zapnuta. Po chvíly sledování, si panel upozornění (vlevo a vpravo od parkovací brzdy) rosvicuje a zhasíná leccos, tak nějak jako na disko.

Po odtazeni, jsem v noci kapotu od okna zakryl jak se mi podařilo. Dnes jsem to zvedl a vyčistil ty odtoky za podběhy, na obou stranách plné humusu.
Na pravé víc, tam ještě voda vytekla po vyndání kolínka.
To bylo stručně. *36* V motorovém prostoru jsem objevil celkem dost vodou nasáklí silný svazek elektroinstalace mezi baterií a elektroinstalační skříní (viz foto).
Vodu tam zřejmě naneslo silně nacucané horní odhlučnění motoru, které tam doléhalo.
Na fotce jsou kably elektrické skříně která byla zakrytá a tam mi přijde, že nezateklo.
Tak co, nemáte tušení jestli až to vyschne tak dobrý. Nějaký tip co dál?
Ke všempojiskám jsem se dnes nedostal. A nejde prostřední display.
Nejde to odbrzdit. Při 2x zmáčknutí zamknutí vozu na DO se pustí alarm.
Auto je teď ve stavu odpojené baterie.
Díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda někam zatekla a nejedu.
PříspěvekNapsal: pon 16. zář 2024 6:25:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7371
Bydliště: Kolín
BSM nebo BSI jednotka plna vody
a nevidim ani jednu fotku :D

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda někam zatekla a nejedu.
PříspěvekNapsal: úte 17. zář 2024 23:16:50 
Offline

Registrován: pát 10. lis 2023 0:45:17
Příspěvky: 6
Příloha:
IMG_20240915_200558.jpg
Ahoj, díky za názor.
Nevěděl jsem, že někdo odpověděl.
Neměl jsem zaplé upozornění, že někdo odepsal.
Na citroen-club. Někdo zas říkal, že to pročistil prostříkal a po vyschnuti dobrý.
O BSI ani zmíňka. Dnes jsem po okolí BSI šahal a neřekl bych, že to tam bylo vytopené. Možná to zkusim vyndat, třeba je kryt prasklý a stačí málo.
Posílám, tu fotku kablu který byl hodně nacucanej... taky jsem dnes z toho vytáhl, ten odhlučňovací kryt horní, který je pod místem, kam jde voda z předního skla, byl furt nacucanej, a úplně na sra*ku, že z něj ta dehtová vložka padá po kouskách, místama,,, budu muset koupit jinej...[img][img][img][img][/img][/img][/img][/img]
hele nevím, nejde mi ten obrazek sem dostat... proste masivni svazek kablů zamotanej černou páskou, vpravo hned vedle baterky, jdoucí od zhora dolů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz