Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - kompresor vzduchového podvozku .....
Právě je čtv 28. bře 2024 21:50:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 07. lis 2013 20:43:26 
Offline

Registrován: čtv 21. led 2010 18:16:26
Příspěvky: 144
Bydliště: Brno
v Brne - Alfacar na Valcharske - http://www.alfacar.cz/kontakty
Nevim odkud jsi :-) ale asi to dokaze kazdy sikovnejsi mechanik s kompresorem.
Jinac ten unik vzduchu je vetsinou v tom zahybu (nejvetsi namahani jak se to nafukuje, pruzi a vyfukuje), takze je treba to vyndat a nafouknout az se ten mech celej 'natahne'.
Jinak vyndani mechu je podle popisu tady na foru i to co rikal mechanik jednoduche - odpojeni hadice, pootocit mech ve smeru sipky (nakreseleno na mechu) a vytahnout ven.

Jo a jeste poznamka. Na tom mechu zespoda je odlite datum vyroby (male kolecko se sipkama, jedna ukazuje mesic druha rok vyroby). Pokud mas auto stare 4 roky a jeste puvodni mechy tak musi byt s velkou pravdepodobnosti profukovat - psali to tu chlapi na foru, ja tomu neveril ale presvedcil jsem se sam ze to tak je (na poctu km asi nezalezi ja mel 90tis a 4 roky stari). Proste ta guma je zetlela.

_________________
C4GP, 2.0HDI BMP6 100kW, Exclusive, 2009
Xsara I Break, 2.0HDI, 1999


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17. pro 2013 3:31:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. srp 2011 10:15:33
Příspěvky: 61
Bydliště: Velká Dobrá u Kladna
Ahoj všem,

Tak se mi také přestal citroen zvedat. Kompresor ani neskytne. Mechy nové, cca 5 měsíců. Sakra. Jak se dá kompresor napojit na přímo?


EDIT:
jen doplním...

Auto hlásí, že sedí dole, tedy jednotka pozná, že se auto nenafouklo.
měchy jsou prakticky nové. Na přímo jiným kompresorem se nafukují.
je chladno, a to ještě za dob fungování občas kompresor měnil "tóninu"

Nemáte někdo schéma zapojení kompresoru, abych ho mohl napojit na přímo a otestovat?

Děkuji

Tak jsem to s mechanikem rozebral.... kompresor plný vody a vyzkratovaný motorek, sakra...

_________________
Citroen C4 Picasso 2.0 HDi BMP6 Exclusive - konečně pořádněj kočár :lol:
navigace RT3, vzuch. zadek, vyhřív. sedadla, ambinentní osvětlení, xenony....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01. úno 2014 19:24:13 
Offline

Registrován: sob 01. úno 2014 18:53:53
Příspěvky: 1
umíte někdo poradit píše to 2 závady
Aktivace dálkovým ovladačem (RCD) U2000 Hlavní probuzení
U2003 neosulad mezi hlavním aktivací a elektrickým signálem

čteno TEXA

jeden měch nový auto nepadá ale po zapnutí klíčku vyskočí 2 chybové kody.
dík za radu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře 2014 22:24:50 
Offline

Registrován: čtv 27. bře 2014 20:53:04
Příspěvky: 1
Kompresor je možné v některých případech, dle jeho poškození repasovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 05. črc 2014 11:55:24 
Offline

Registrován: čtv 30. kvě 2013 13:58:11
Příspěvky: 1
Potřebuji odpojit hadičku od kompresoru k vaku a nevím jak je připojení řešeno.Nechci použít násílí a přidělat si problém.
Poradí mi někdo?Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15. črc 2014 8:48:34 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 21:31:07
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň
Pokud chces vytahnout hadicku z mechu, musis zatlacit smerem k mechu pruchodku, kterou prochazi hadicka do mechu, tim se odjisti fixace hadicky.

_________________
XM 2,5 TD Break 95 bez klimy, tempomat.
Fiat Scudo 08


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22. říj 2014 21:03:06 
Offline

Registrován: stř 22. říj 2014 20:33:38
Příspěvky: 1
Zdravím,

měl bych taky jeden dotaz ohledně komresoru. Co jsem si tak četl, tak tu všichni řešíte dofukování měchů, ale já mám opačný problém. Měchy se mi nechtějí odfouknout... Podle mně by to mělo být odfukovacím ventilkem. Nemáte někdo zkušenost s tímto problémem, nebo návod jak vyměnit ten ventilek? Děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. říj 2014 7:34:33 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 21:31:07
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň
Ahoj, tak presne ten problem se mi ted projevil taky. Je to presne jak pises. Nefunguje odfukovaci ventil. Nastesti se to casem srovna a dokud auto nenalozim tak je klid. Po vylozeni zustane tak tyden malinko vys a pak to ujde samo. Co jsem zjistoval, je to nejcastejsi problem. Zda se mi, ze to je spis mechanicka zalezitost (zrejme ucpany ventil) protoze podle lehkeho cvaknuti po zavreni dveri tam impuls jde. Kdyz jsem se nato chtel mrknout a vyndat kompresor (vse i s ventily je monoblok) skoncil jsem u protocenych matek v plechovem drzaku na druhe strane plechu kam se neda jinak dostat, takze az budu mit chut tak se k tomu musim vratit, ale vzhledem k tomu ze to jakz takz funguje, moc me to netlaci.

_________________
XM 2,5 TD Break 95 bez klimy, tempomat.
Fiat Scudo 08


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29. dub 2015 7:00:28 
Offline

Registrován: stř 29. dub 2015 6:48:35
Příspěvky: 1
U me nastal tento problem. auto me po nejake dobe klesne az dolu. Rucni nastaveni vysky ale funguje. Zjistil jsem ale, ze je to pouze pokud mam auto nezamcene. Pokud ho zamknu, nedeje se to. Driv to nedelalo, tak nevim. Takze mechem to asi nebude, kdyz to u zamceneho auta neni. Kompresor taky funguje, tak nevim. Pred tim, nez nastal tento stav, tak me to dost casto samovolne cas od casu i pri vypnutem motoru spoustelo komkresor, ted se to nedeje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29. dub 2015 8:11:14 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Ja si stejne myslim, ze to nakonec budou mechy.

K teto vete: "Pred tim, nez nastal tento stav, tak me to dost casto samovolne cas od casu i pri vypnutem motoru spoustelo komkresor, ted se to nedeje." si myslim, ze ted ti kompresor netlaci, protoze mas nizsi napeti baterie a pak kompresor zacne foukat az v momente, kdy bezi motor - proste nedofoukava auta, protoze je v economy modu.

Kdyby auto nespadlo kvuli baterii do economy modu, RJ vaku by se snazila drzet vysku a dofoukavat. Coz ale (nova baterie nebo dobiti stavajici) neresi ten unik.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21. pro 2015 0:35:56 
Offline

Registrován: čtv 07. bře 2013 21:49:20
Příspěvky: 2
Bydliště: Benešov u Prahy
Zná někdo odpověď na to proč auto po stisknutí ovládání v kufru sjede zhruba o dva cm a pak se zastaví. Pokud ho znovu stisknu celé se to opakuje. Nahoru to jede v pohodě. (tak jednou měsíčně to chodí normálně)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 23. pro 2015 15:50:58 
Offline

Registrován: úte 20. led 2015 11:15:41
Příspěvky: 52
Bydliště: Opatovice nad Labem
Zdravím,tak jsem byl na diagnostice a ta vypsala závadu "relé kompresoru"Občas mám stejné problémy jako asi každý se vzduchovým podvozkem.Dá se vyměnit relé samostatně v kompresoru aniž bych musel kupovat repas?

díky za info

_________________
Citroen C4 Picasso, 1.6HDi,Exclusive 2007,černá metla bývávalo:-)
Toyota Prius 1,8VVT-i 73KW HSD E-CVT


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09. úno 2016 13:28:05 
Offline

Registrován: ned 17. led 2016 12:50:04
Příspěvky: 75
Zdravim vsetkych,

Vyskytol sa mi problem so vzduchovym podvozkom ktory sa tu este priamo nerozoberal.

Problem spociva v tom, ze po zaparkovani a zamknuti auta sa auto asi do jednej hodiny spusti na doraz, odsledovane! Po odomknuti zacne nafukovat, po nastupeni a nastarovani napise SERVIS a aby som neprekrocil rychlost 10Km/h mechy normalne dufuka, pocas cestovania zostava vyska stabilna.

Myslel som si, ze su derave mechy ale vyskusal som auto rucne nafukat cez gombik v kufri na max vysku a nechal auto tak. Mechy drzali celu noc a den dokym som s autom neodisiel cca 24h, auto sa potom spustilo na normalnu vysku. Skusal som nafukat podvozok aj do cca polky vysky podvozka, takisto drzi uz asi cca 12hod bez zmeny vysky.

Deje sa to iba ak necham podvozok v zakladnej polohe po jazde.
Mam takisto problem s nefunkcnym automatickym nastavenim sklonu svetiel, ktore som este nedal spravit stale svietia do zeme, nemoze to mat suvis? Problem s podvozkom sa objavil skoro v rovnakej dobe, +-2 dni nez som si to vsimol.

Dakujem za odpoved

_________________
C4 Grand Picasso, 2.0 BlueHDi, 110Kw, AT6, rv.2016, 88000km


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09. úno 2016 14:08:49 
Offline

Registrován: čtv 21. led 2010 18:16:26
Příspěvky: 144
Bydliště: Brno
Ahoj,
toto mi to delalo take a jsou to 'derave' mechy.
Ono je to jen vydrene v tom ohybu - v miste jaka je jmenovita vyska vozu. Kdyz to nafouknes naplno tak se ten prehyb, kde to unika, utesni.
Jestli si chces overit, ze to neni derave, tak ten mech musis vyndat (a nebo si vlezt pod zvedle auto) a mazat ten mech treba jarovou vodou. Uvidis, ze se tam objevi bublinky.
Ono pred vymenou mechu neni uniku i kdyz se o to kazdy snazi. Je to jen otazka nervu jak dlouho s tim clovek takto bude jezdit nez dojezdi.:-)
Ja to vydrzel asi 6 mesicu (projevovalo se mi to od koupe vozu a ja si myslel, ze je to normalni).

_________________
C4GP, 2.0HDI BMP6 100kW, Exclusive, 2009
Xsara I Break, 2.0HDI, 1999


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09. úno 2016 15:34:10 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Doplnim, neni uniku a oddalovani vymeny ti akorat bude vytloukat baterii a ohrozovat zivotnost kompresoru.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz