Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Oprava pérování + časová náročnost
Právě je čtv 18. dub 2024 18:35:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě 2020 22:58:26 
Offline

Registrován: pát 22. kvě 2020 22:32:33
Příspěvky: 3
Zdravím všechny citroňáky,
mám doma C4Picasso z roku 2008 (1.6Hdi) a vzal jsem ho začátkem týdne na servisku. Našli mi tam nějaké závady (některé si dokážu opravit sám - zlomená měrka oleje, žárovka u SPZ apod.), ale pak tam mám pár věci, které od nich potřebuju udělat. Problém je, že i přes několik urgencí jsem z nich nedostal nacenění opravy. Nevím, jestli toho mají moc nebo mne chtějí nechat vycukat a čekají až budu mít těsně před stk, ale to je v podstatě jedno. Vzal jsem tedy ty závady a zkusil jsem si najít potřebné díly, abych si je sám objednal a potřeboval bych poradit/potvdit, jestli jsem vybral správně resp. jestli nebude potřeba ještě něco navíc. Za každou radu budu moc vděčný..
1. Ulomený poslední závit pravé pružiny na předním kole - takže bych vzal 2x pružinu Lesjöfors (nevím, jestli jsou povoleny odkazy, tak zatím bez nich)
2. dál potřebuju vyměnit uložení tlumičů - našel jsem jenom sadu pro horní uložení, tak předpokládám, že dolní není nebo se řeší jinak. sada obsahuje i ložisko, které je potřeba pro pružinu a které mám na pravé straně zarezlé. vzal bych rovněž dvakrát (zvolil jsem SNR)
3. vyměnit potřebuji i tyčky stabilizátoru - také beru 2x
4. přibržďuje mi levé zadní kolo, píská hodně při couvání a jemně při jizdě vpřed doleva - podle toho, co jsem hledal, tak by mohlo jít o vzpříčený pístek, ale vůbec nevím, jak to budou opravovat a jestli na to mohu předem něco koupit.
Když tak na to mrknete, myslíte, že je to vše nebo budu potřebovat ještě něco, na co jsem nepomyslel? A jak dlouho oprava toho všeho bude odhadem trvat? Nechci se dostat do situace, co se mi stala loni, že jsem potřeboval vyměnit světlomet a všude spousta řečí o sundavání nárazníku a lítali částky od 2000,- výš (světlo jsem měl koupený, čili jen práce). Nakonec jsem zjistil, že je to práce na půl hodiny.. Tak jen abych měl představu o časový náročnosti.
Díky moc a přeji pěkný víkend
GM


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23. kvě 2020 8:59:40 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1348
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Ahoj,

pokud ti budou menit pruziny a horni ulozeni, je dobre zvazit, zda uz pritom nevymenit i tlumice. Zalezi kolik mas najeto a v jakem jsou stavu a take jak dlouho si chces auto nechat. Pruziny se daji koupit asi troje. Sachs, Kayaba a Lesjofors. Ja daval na sve Sachs, ale z tech trech znacek bych rekl, ze je to jedno. Horni ulozeni bych rekl, ze taky je fuk, jakou znacku koupis, pokud se bavime o tech znamych. (Kayaba, SNR, Lemforder, Febi, TRW, Swag). Jen horni misky na to horni ulozeni bych si koupil jine, nez se prodavaji v sade. Koupil bych si tyhle https://www.citroeny.eu/podvozek-a-rize ... 033f9.html muzes zkusit poptat u i dealeru PSA. Tycky stabilizatoru bych pro sve auto asi dal jen Lemforder, TRW nebo Meyle HD a asi bych dal prednost te Meyle HD - osobni pocit a mozna i zkusenost.Co se tyce brzd, vzpriceny pistek asi ne. Tohle nejsou bubny. Za sebe bych to resil rozebranim, vycistenim, promazanim a kontrolou, zda se teda pist hybe, ale myslim si, ze se spise sprici deska v draze nez ze by se sekl pistek. Taky je dobre zkontrolovat, zda ti dany problem nedela rucni brzda - po odbrzdeni se musi povolit raminko, ktere taha bowden na maximum.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23. kvě 2020 10:33:23 
Offline

Registrován: pát 22. kvě 2020 22:32:33
Příspěvky: 3
Děkuju moc za reakci. Horní misky jsem doplnil do košíku dle Tvé rady a tyčky stabilizátoru vzal od Meyle. A jaká by byla tedy časová náročnost opravy? Přibližně :)
Ještě k tomu zadnímu kolu... Rozebrané a vyčištěné už to bylo zhruba před rokem a půl, ale nepomohlo to skoro vůbec. V prosinci jsem měl auto v servisu, to se na to vybodli úplně a teď naposledy to prý "obouchali kladivem, aby se to očistilo". Takže je evidentní, že je servisákům potřeba říct přesně, co mají měnit, jinak se jim do toho vůbec nechce. Možná ještě doplním, že na brzdovém kotouči se dělají drážky. Nemůžou to být třeba špatné brzdové destičky?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23. kvě 2020 10:57:10 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1348
Bydliště: Frýdecko-Místecko
A casova narocnost, nejsem profik, sice uz jsem to mel nekolikrat na svych autech dole, takze ti reknu odhad. Kdyz jde vsechno sundat, tak horni ulozeni a vcetne tycek stabilizatoru mam asi 3-4h obe strany dokupy (nejaky cas zabere, nez se sundaji sterace a ruzne veci pod nima, aby ses dostal k hornimu upevneni tlumice). Zadni brzdy samotne rozebrani a vycisteni jedne strany asi do hodiny. Zkoumani ale toho, co je pricinou piskani muze byt ruznorode. Treba tam nekdo uvidi problem v bowdenu rucni brzdy a ten sice neni tezke vymenit, ale musis jej mit.

Myslim si, ze muj odhad je pro profiky strop, spise by to melo byt mene mozna az polovina. V autorizaku na to maji normocasy.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz