Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - náhodné cukání motoru
Právě je čtv 28. bře 2024 10:35:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: ned 06. srp 2017 12:47:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. lis 2013 14:47:52
Příspěvky: 132
Začalo to týždeň-dva pred škrípavým zvukom. Som si to všimol v uzavretom priestore pri pridaní plynu. Na voľnobehu nič. Najviac to počuť od kolesa šoféra. Po ďalších 500 - 700 km sa objavil ten hnusný škrípavý zvuk, ako rozsypané ložisko v ozubených kolieskach.

_________________
C4GP Exclusive 2008, 1.6 HDi 110 FAP (DV6TED4), 1560cm3, BMP6, KEB - LAK NOCCIOLA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: pon 28. srp 2017 11:50:00 
Offline

Registrován: ned 17. led 2016 12:50:04
Příspěvky: 75
Tak mne sa zacalo cukanie zhorsovat.
Deje sa to uz po kazdom studenom starte. Zacne to po cca 10min jazde. Prejavuje sato od cca 3. prevodoveho stupna. najcitelnejsie okolo 50Km/h. S autom trha jak keby vynechaval motor. Pri trhani kolise aj zvuk motora vrm vrm vrm pri kazdom trhnuti raz je to jemnejsie inokedy je to dost razantne. Zvyke sa to prejavit aj pri akceleracii pri stlaceni plynoveho pedalu je akoby diera a zrazu pride skokovy narast vykonu a potrhnutie. Po zahriati motora sa to strati.

Z casu na cas, sa asi raz za cca 1500-3000km
sa stane, ze auto bez zjavnej priciny nejde nastartovat. Jazdim motor moze byt kludne zahriaty, zastavym vypnem motor auto sotji cca 10-15 min nikedy aj menej, nasadnem chcem nastartovat, raz sa pretocia valce a auto cvakne koniec. Opakujem aj 8krat nic. Bez hlasky jak keby sa nic nedialo. pokus opakujem a auto nastaruje na prvy krat bez problemov. Neviem ci to ma suvis. Stalo sa mi to naposledy minuli tyzden rano po nocnom stani, co bola novinka.


Nebol som stym este v servise zatial len pozorujem cez diagnostiku ale na nic as tak nezvicajne som nenatrfil.

EGR ventil funguje, podla priebehovej krivky sa otvara a zatvara korektne akurat ked motor zacne cukat sa mi zda, ze sa zacnu vytvarat na krivke ostre jemne zubky.

Korekcie vstrekovacou su vsetky v norme a maju rovnaky priebeh na vsetkych valcov. Pohybuju sa +- 0,200 za jazdy je to hodnota 1

Jednine na turbe som spozoroval nisii tlak nez bol pozadovany, cisla si nepametam presne ale bolo to nejako, ze pozadovany 360 a aktualny bol 330. Trosku pusta aj olej do sania ked som odsklipol hadicu pred intercoolerom, bol tam olejovy film a male fliacky oleja ktore sa dostali aj na hadicu zvonka jak keby ju zamazali od oleja.

Ma niekto nejake nove poznatky o tom co to sposobuje?

_________________
C4 Grand Picasso, 2.0 BlueHDi, 110Kw, AT6, rv.2016, 88000km


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: úte 05. zář 2017 11:21:30 
Offline

Registrován: ned 17. led 2016 12:50:04
Příspěvky: 75
Prisiel som este na jendu zaujimavost ohladom cukania motora.

Motor necuka ked vonkajsia teplota nepresiahne 20*C cca 17*C.
Ak teplota presiahne 20*C cca 25*C auto zacne za studena cukat.

Takto som siel do prace rano, teplota 17*C vsetko krasne fungovalo bez cukania auto regaovalo hladko na kazdu zmenu plynu.
Ked som sa vracal z prace teplota 27*C jazda po dialnici auto cukalo pri kazdej praci s plynom az do zohriatia.

Nemoze byt zle nejake cidlo co meria teplotu vzduchu v sacom potruby? Len hadam.

_________________
C4 Grand Picasso, 2.0 BlueHDi, 110Kw, AT6, rv.2016, 88000km


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: ned 10. zář 2017 9:25:54 
Offline

Registrován: ned 10. zář 2017 8:17:41
Příspěvky: 2
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Inspektor píše:
Ahoj,

přidávám další kus zkušeností a také prosím o Vaše zkušenosti a rady:

- po cukání motoru a ztrátě výkonu a následném zdechnutí auta a nemožnosti nastarovat jsem ho nechal odtáhnout
- diagnóza byla ucpaný FAP, FAP se vyměnil za nový a dal se i nový pytlík s aditivem (starý byl prázdný, ale počítač nic nehlásil)
- souběžně s tím zkontrolovány všechny vstřiky, jeden ze vstřiků byl jiný, vyměněn za správný, jinak bez závad
- jelikož mi auto žralo olej (1L na 700 km), nechal jsem vyměnit i turbo, ale spotřeba oleje je i tak v podstatě stejná
- týden po této velké opravě auto znovu v kopci zacukalo, nechtělo jet a chcíplo. Po pár minutách jsem nastartoval a vše bylo najednou v pořádku a odjel jsem do servisu
- na diagnostice se hlásil EGR ventil, který jsem tedy nechal vyměnit za nový
- po čtyřech dnech od výměný EGR mi auto opět začalo cukat a mě už začalo cukat oko a koutek :D
- objevily se hlášky "Anti pollution system faulty" a "Risk of particle filter blocking"
- po zvýšení rychlosti nad 60 km a cca 3 km chyby zhasly

Netušíte někdo, co by mohlo tohle cukání a ztrátu výkonu způsobovat i po všech těch výměnách? A proč auto hlásí poruchu systému emisí? Za každou zkušenost radu budu vděčný, díky.

Inspektor


Přílohy:
Poznámka: tak že mám podobný problém ale na 308 SW 1,6 HDI 68 kW

Na Bosch diagnostice to píše tyto chyby :P16A0, P0238 + P3007. jindy zase moc mBar u Fapu a motor se zcela zastaví.

Nejde pak ani po vypnutí a zapnutí zapalování nastartovat, aniž bych vymazal chybu .

V servisu si s tím nikde neví rady.

Jsem od Liberce a zatím jsem nikoho nenašel, kdo by si s tém věděl rady.
Ujedu s tím 15 km do práce a nic a pak mi to celé po cukání chcípne .
Musím se připojit a s chytrou krabičkou resetovat náhodnou chybu a jedu dál.
Už jsem z toho na prášky a hledali jsme i v kabeláži a poslední pokud chci vyměnit čidla : 1920QZ a 1920 PW
Díky za radu


_____________________________________
Peugeot 308 SW 1,6 HDI 68 kW

Chyby.jpg
Chyby.jpg [ 80.22 KiB | Zobrazeno 23192 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: pon 11. zář 2017 9:23:06 
Offline

Registrován: úte 20. led 2015 11:15:41
Příspěvky: 52
Bydliště: Opatovice nad Labem
chceš radu? Dej to pryč. a nebo taky pojistková skříňka nebo taky špatně udělaný FAP,nebo taky znovu vadný EGR atd. Tohle auto je hádanka jsi čekatel na to,kdy se objeví hlášky znovu.Taky jsem to zažíval aa jsem rád,že ted mi nic takového nehrozí.Už jsem zde jednoho přesvědčil,že naftové auto pro domácnost není to pravé.Jen by mě zajímalo,kolik jsi do toho už vrazil.Schválně,jestli mě trhneš:-)

_________________
Citroen C4 Picasso, 1.6HDi,Exclusive 2007,černá metla bývávalo:-)
Toyota Prius 1,8VVT-i 73KW HSD E-CVT


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: pon 11. zář 2017 13:14:43 
Offline

Registrován: ned 10. zář 2017 8:17:41
Příspěvky: 2
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Vlastík píše:
chceš radu? Dej to pryč. a nebo taky pojistková skříňka nebo taky špatně udělaný FAP,nebo taky znovu vadný EGR atd. Tohle auto je hádanka jsi čekatel na to,kdy se objeví hlášky znovu.Taky jsem to zažíval aa jsem rád,že ted mi nic takového nehrozí.Už jsem zde jednoho přesvědčil,že naftové auto pro domácnost není to pravé.Jen by mě zajímalo,kolik jsi do toho už vrazil.Schválně,jestli mě trhneš:-)



Nic, jsem do toho nevrazil a vím, že je to nějaká krávovina, uhnilý kabel, či nalámaný kabel..
Jen bádám, zkouším a laboruji
Jinak to asi bude egr Fap mám zaplněn z 19 % , jelikož si tam dávám to, co ode mne v servisech berou.
Dále najezdím kolem 30 tisíc ročně, ale spíš víc, tak ten diesel potřebuji i k povolání a dojíždění


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: pon 29. črc 2019 17:02:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. zář 2012 22:21:40
Příspěvky: 82
Bydliště: Třebíč
Můj C4 GP dělá totéž - škubání motoru hlavně při vyšší zátěži a hlavně - auto nechce nastartovat,pokud je ve vedrech rozpálený motor. Diag mi vyhodila P0001, což je regulátor tlaku paliva na vysokotlakém čerpadle a zároveň P1471, což je EGR. DRV ventil mám objednaný, EGR poputuje do ultrazvukový pračky a když to nepomůže, koupím nový. Snad to pomůže. A budu se modlit,aby nebylo v hajzlu čerpadlo. Ještě jsem měřil přepady na vstřicích, jeden je stopro K.O. I tím by ty potíže mohly být.

_________________
C4 GP 1.6Hdi/80kW DV6TED4 / 2008


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: pon 29. črc 2019 20:18:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
...egr moc nevyčistíš,pozděj to udělá zas,dej rovnou novej,něco podobného dáááávno udělalo i mě a po výměně egr byl naprostej klid a autí dnes dál jezdí bez problémů.
...s tvrzením že diesel nepatří do domácnosti nesouhlasím, ten kdo jede jenom do práce 3km a nemá starou vranu která jede na friťák z Kauflandu,si zakládá na problém,páč tyto nové motory prostě musej jezdit a né stát v garáži.Roční nájez jak píše kolega 30000km je i u mne a v benzínu bych se nedoplatil se spotřebou.Vše je o tom jak se k autu člověk chová a to jak minulej majitel ,tak i současný.A JSEM ZVĚDAV JAK BUDOU ZA CHVILKU PSÁT O BENZÍNECH ,KDYŽ TAM JIŽ JSOU TY SAMÉ CINGRLÁTKA CO MÁME V DIESELECH - fap,egr,star-stop,vstřikovací rampy atd...,je toho také dost.
Pokud jsem si všimnul,reagoval kolega,,,bejvalej asi,,,který měl v popisku TOYOTU PRIUS,v té jsem párkrát jel s kolegou co ji má na ulici,a řeknu že v tak hlučném autě,,,i majitel to sám přiznává,,,jsem dlouho nejel.Ano Hybrid jako takovej se mě zamlouvá a do budoucna o něm uvažuji,ale musí to bejt takovej co mě město přejede na baterku ,a mimo něj, jedu na motor pokud ještě při plachtění nepomůže elektro,je jedno jestli diesel,nebo benzín.Naštěstí tyto auta už jsou o proti PRIUSU dál a funkční.
Záměrně tu nepíšu o plné elektromobilitě,kterou mám v popisku,ale to je na jiné téma a forum.

Tak a teď mne kamenujte. :lol:

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: stř 31. črc 2019 19:16:03 
Offline

Registrován: pon 07. srp 2017 23:53:14
Příspěvky: 19
Ahojte dočetl sem se tady něco ohledně snímače otáček klikove hřídele poradí někdo kde se nachází a popřípadě číslo této chyby,, diky,, taky mi začal můj C4 grand picaso 1.6 hdi 80kw škubat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: stř 31. črc 2019 20:20:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:30:46
Příspěvky: 723
Bydliště: Sokolovsko
Ahoj jelikož jsem si také prošel některéma porodníma bolestmi tohoto motoru tak vám radim vyčítat na origo počítači a tam se podívat do knihy závad pak se doberete konce jinak asi možná??!! taky ale těch peněz a hrabání v motoru 8-) ;)

_________________
Citroen C4 Picasso 12/2011 2.0 Hdi 150 koníků
Citroen C4 Picasso Grand 4/2008 1.6Hdi 110koníků- Prodáno
Citroen Xsara Picasso 2.0Hdi 2002-Prodáno
Citroen Xsara Combi 2.0Hdi 1999


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: ned 15. zář 2019 21:46:08 
Offline

Registrován: ned 15. zář 2019 21:20:15
Příspěvky: 2
Zdravim vespolek, vlastnim Peugeot 307 1.6HDI a mam stejny problem jiz druhy rok. Motor je to stejny jako v Citronech. V zime ani cuk, jaro a podzim cuka skoro pri kazdem rannim rozjezdu. Dvakrat uz jsem zustal stat, kratka prestavka do 5minut, nahozeni motoru a odjezd. Diagnostika nic nehlasi. Kdyz auto zacuka vyradim a vytocim motor na max otacky cca 10sekund. Je slyset, ze otacky nejsou v poho a dochazi k propadum otacek. Nekdy to pomuze a je klid (do dalsiho ranniho rozjezdu ;-) . Celkem zajimavy nazor ma muj dvorni mechanik, udajne by to mohla delat vlhkost v ridici jednotce. To by odpovidalo tem rocnim obdobim (zima max suchy vzduch, ostatni obdobi srazeni vlhkosti pri zmenach teploty). Zatim jsem nemel prostor mu auto nechat na servis na delsi dobu (opravu RJ by delal nekdo dalsi). V rijnu nebudu auto potrebovat, tak mu ho predam a uvidime.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: ned 15. zář 2019 21:58:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:30:46
Příspěvky: 723
Bydliště: Sokolovsko
Ahoj pokud ti diagnostika nic nehlásí tak ať ti to načte a podívejte se do závad tam se zapíše jaká koliv chyba tam musíš mít něco zapsaný kde je problém nebo co ho spouští :?: :idea: lllp

_________________
Citroen C4 Picasso 12/2011 2.0 Hdi 150 koníků
Citroen C4 Picasso Grand 4/2008 1.6Hdi 110koníků- Prodáno
Citroen Xsara Picasso 2.0Hdi 2002-Prodáno
Citroen Xsara Combi 2.0Hdi 1999


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: pon 16. zář 2019 19:31:02 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Ne. bohužel nemusí. Mně auto už měsíc takhle trápí. Klidně si zdechne a přitom po chybě ani památka. Když mu šlápnu na krk, tak cuká. Už skoro kařdý den jezdím s diag do práce zkouším najít souvislosti. Jedinou chybu co jsem našel byla, že nemám sync mezi klikou a vačkou. Čidlo na klice jsem vyměnil. Od té doby auto sice nechcíplo, ale když šlápnu po zahřátí trochu více, tak mimo to že zrychluje, tak cuká :evil:

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: pon 16. zář 2019 19:54:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:30:46
Příspěvky: 723
Bydliště: Sokolovsko
Ahoj a do deníku jízdy jste koukali tam je všechno včetně prasknutí žárovky a musíte tam najít to kdy ti to chcipalo do toho se dostaneš asi jen originálem :?: :idea:

_________________
Citroen C4 Picasso 12/2011 2.0 Hdi 150 koníků
Citroen C4 Picasso Grand 4/2008 1.6Hdi 110koníků- Prodáno
Citroen Xsara Picasso 2.0Hdi 2002-Prodáno
Citroen Xsara Combi 2.0Hdi 1999


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: pon 16. zář 2019 20:04:53 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Jo, ješte jsem zapomněl dodat, jelikož mne to zastihlo když jsem musel s dětma na týden do lázní, nechal jsem tuo stát v autorizáku. Po týdnu jsem auto obdržel s tím, že v něm nic nenašli. Já opravdu taky nic. Od té doby jezdím a loguju do grafu hodnoty z rúzných čidel a zkouším z toho něco vyvodit :( Bohužel se mi nedaří nic najít.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz