Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - náhodné cukání motoru
Právě je pát 29. bře 2024 10:38:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: stř 29. říj 2014 9:47:58 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 14:14:05
Příspěvky: 125
Inspektor píše:
Ahoj,

přidávám další kus zkušeností a také prosím o Vaše zkušenosti a rady:

- po cukání motoru a ztrátě výkonu a následném zdechnutí auta a nemožnosti nastarovat jsem ho nechal odtáhnout
- diagnóza byla ucpaný FAP, FAP se vyměnil za nový a dal se i nový pytlík s aditivem (starý byl prázdný, ale počítač nic nehlásil)
- souběžně s tím zkontrolovány všechny vstřiky, jeden ze vstřiků byl jiný, vyměněn za správný, jinak bez závad
- jelikož mi auto žralo olej (1L na 700 km), nechal jsem vyměnit i turbo, ale spotřeba oleje je i tak v podstatě stejná
- týden po této velké opravě auto znovu v kopci zacukalo, nechtělo jet a chcíplo. Po pár minutách jsem nastartoval a vše bylo najednou v pořádku a odjel jsem do servisu
- na diagnostice se hlásil EGR ventil, který jsem tedy nechal vyměnit za nový
- po čtyřech dnech od výměný EGR mi auto opět začalo cukat a mě už začalo cukat oko a koutek :D
- objevily se hlášky "Anti pollution system faulty" a "Risk of particle filter blocking"
- po zvýšení rychlosti nad 60 km a cca 3 km chyby zhasly

Netušíte někdo, co by mohlo tohle cukání a ztrátu výkonu způsobovat i po všech těch výměnách? A proč auto hlásí poruchu systému emisí? Za každou zkušenost radu budu vděčný, díky.

Inspektor

Když to tak pročítám a vzpomenu si na svoje problémy tak bych v tomto případě využil chvilky kdy to auto trošku pojede a bude fungovat a šup s tím na výkup do áček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: stř 29. říj 2014 10:53:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. kvě 2014 20:26:03
Příspěvky: 332
Bydliště: Lovosice
Jasně ať si to koupí někdo jiný, že?
Víc takových blbců jako jsi Ty.

_________________
Citroen C4 Picasso 1,6HDI, 80kW, r.v.2010, BMP6 "Stříbrňák"
GeoCacher :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: stř 29. říj 2014 11:20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Inspektor píše:
... Za každou zkušenost a radu budu vděčný ...

Opět případ kompetence autorizovanýho servisu. Jediná rada je, abys nejezdil k nim, když tomu nerozumí, ale navštívil někoho schopnýho. Jinak ti za chvíli vymění celý auto a to bude zlobit taky. Někdy mi to připadá, že to snad musejí dělat schválně, aby zákazníka mohli dojit dýl. Ta diagnostika něco nahlásí a oni se chytnou prvního slovíčka, prvního dílu jmenovanýho v chybových hláškách, který jde vyměnit a hurá do skladu. A zákazník to zaplatí. Když to nepomůže, peníze se nevrací a vymění se něco jinýho. Žere to olej? Vyměníme turbo. Tam se přece olej spaluje. Kouří to? Vyměníme EGR. Ten je tam přece kvůli kouři. Nestartuje? Vyměníme startér. Ten má přece startovat. Děs.
Opravdový opravář opravuje a ne jen vyměňuje. Je potřeba hledat příčiny hlášek a spojovat souvislosti. Takových mechaniků není moc, ale jsou.
Bohužel, protože jste všichni tak tajemní a anonymní a nedokážete si do podpisu zapsat ani bydliště, což absolutně nechápu, tak se dá těžko poradit, kde takovýho mechanika hledat.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: stř 29. říj 2014 12:13:43 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 14:14:05
Příspěvky: 125
cncp píše:
Jasně ať si to koupí někdo jiný, že?
Víc takových blbců jako jsi Ty.

když si dotyčný spočítá kolik do toho dle jeho popisu vrazil se naskýtá otázka jestli to v těch áčkách nemělo být ještě dříve.
Za urážky a sprostoty by jste si zasloužil banána.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: stř 29. říj 2014 13:11:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. kvě 2014 20:26:03
Příspěvky: 332
Bydliště: Lovosice
A co s tím udělají v AAA?
Zřejmě máte na mysli, že ho prodají dále.
A poruchou se bude zabývat další majitel, který bude opět zde na fóru prosit o radu.

Blbec není urážka ani nic sprostého. A po dalším příspěvku myslím že sedí.

_________________
Citroen C4 Picasso 1,6HDI, 80kW, r.v.2010, BMP6 "Stříbrňák"
GeoCacher :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: stř 29. říj 2014 14:51:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. zář 2011 9:57:10
Příspěvky: 11
Pro Mikra:
Jsem z Prahy, za kontakt na takového opraváře budu rád.
Díky.

_________________
C4GP 1.6HDi manuál 2008


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: stř 29. říj 2014 15:28:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Máš SZ.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: úte 18. lis 2014 16:07:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. zář 2011 9:57:10
Příspěvky: 11
Ahoj,
tak nakonec šla hlava dolů a mění se pístní kroužky a gufera ventilů (únik oleje), egr správně nastaven v počítači, čidla tlaků na fapu překontrolována a funkční. Tak snad budu mít pokoj. :-)
Inspektor

_________________
C4GP 1.6HDi manuál 2008


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: úte 18. lis 2014 20:47:11 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Pro Inspektor: prosím tě, kolik už tě to letos stálo? Jinak já nevím, přijde mi divné, aby s tvou spotřebou oleje při tvém nájezdu na tachometru měly něco společného pístní kroužky. Ty gufera ještě možná, ale i tak. Mám najeto 196000 a nežere to olej.

Jinak co jsem četl o vyoké spotřebě u tohoto motoru, byl způsoben tím, že se podělal ventil ve víku ventilů pro odvzdušňování klikové skříně. Prostě přez něj šel olej zpěto do sání eventuelně ven na motor, podle toho jak ti těsní připojení odvětrání klikové skříně.

Jinak co se dá nastavit na EGR ventilu??? v Diagboxu tam je u EGR snad jen jeho test. Já tam nic jiného nevidím :( ale nejsem profík, tak se ptám.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: úte 18. lis 2014 22:30:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. kvě 2014 20:26:03
Příspěvky: 332
Bydliště: Lovosice
V diagnostice je procedura na nastavení EGR ventilu. Vlastně vyresetuje původní hodnoty které má uložené ŘJ v paměti. To je žádaná a skutečná poloha otevření.
A nastaví si nové.
Nevím jak přesně to funguje. Dělal jsem si to asi dvakrát u Renault Megane, ale tady to bude asi to samé.

Vyšle na EGR nějaké napětí, které otevře částečně ventil a naměří kolik je zpětné hlášení napětí přes potenciometr, který je umístěn ve ventilu.
A tak si myslím udělá tři polohy a je to. Jak se zanáší, tak si zřejmě otevírá při určitém napětí jinak.

Pokud se pletu opravte mě.

_________________
Citroen C4 Picasso 1,6HDI, 80kW, r.v.2010, BMP6 "Stříbrňák"
GeoCacher :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: úte 18. lis 2014 22:52:33 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
No podle mne se EGR klapka nataci po kazdem vypnuti motoru nebo po pripojeni baterie.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: stř 19. lis 2014 11:01:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. zář 2011 9:57:10
Příspěvky: 11
Stálo to už moooooc :-)

Evidentně jsem si před třemi lety koupil pěkný kousek, protože dnes ráno mi ze servisu psali, že jsou ohnuté dvě ojnice, je to vidět i na fotce. Takže se shánějí starší dobré. No holt dovnitř člověk nevidí a navenek se to při koupi vše tvářilo v pořádku. Najeli jsme s autem od té doby 50000 km a vše bez potíží, jen se pořád zhoršovala spotřeba oleje.
Jsem s tím už smířený, dám ho do kupy a zase budeme nějaký ten rok jezdit. Co jiného zbývá :-)

_________________
C4GP 1.6HDi manuál 2008


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: stř 19. lis 2014 11:05:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. zář 2011 9:57:10
Příspěvky: 11
HonzaC píše:
Pro Inspektor: prosím tě, kolik už tě to letos stálo? Jinak já nevím, přijde mi divné, aby s tvou spotřebou oleje při tvém nájezdu na tachometru měly něco společného pístní kroužky. Ty gufera ještě možná, ale i tak. Mám najeto 196000 a nežere to olej.

Jinak co jsem četl o vyoké spotřebě u tohoto motoru, byl způsoben tím, že se podělal ventil ve víku ventilů pro odvzdušňování klikové skříně. Prostě přez něj šel olej zpěto do sání eventuelně ven na motor, podle toho jak ti těsní připojení odvětrání klikové skříně.

Jinak co se dá nastavit na EGR ventilu??? v Diagboxu tam je u EGR snad jen jeho test. Já tam nic jiného nevidím :( ale nejsem profík, tak se ptám.


Určitě záleží na tom, jak s tím člověk jezdí. Pokud ho máš nové a jezdíš s tím rozumně, věřím že olej nežere. Já jsem to koupil v ČR jako dovoz z Itálie, takže bůhví co se s tím dělo předtím. Vše bylo ok, olej to nebralo, až po jedné dovolené to začalo brát a zhoršovalo se to. Ale co, stalo se, opraví to a bude se zase frčet :-D

_________________
C4GP 1.6HDi manuál 2008


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: stř 19. lis 2014 12:15:12 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 14:14:05
Příspěvky: 125
Určitě záleží na tom, jak s tím člověk jezdí. Pokud ho máš nové a jezdíš s tím rozumně, věřím že olej nežere. Já jsem to koupil v ČR jako dovoz z Itálie, takže bůhví co se s tím dělo předtím. Vše bylo ok, olej to nebralo, až po jedné dovolené to začalo brát a zhoršovalo se to. Ale co, stalo se, opraví to a bude se zase frčet :-D[/quote]

Pokud po opravě neodejde turbo či egr případně nepřeskočí vytahanej řetěz na vačku pod hlavou a jeli dobrá dvouhmota tak to je celkem spolehlivej motor:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhodné cukání motoru
PříspěvekNapsal: pát 30. led 2015 20:39:10 
Offline

Registrován: pát 30. led 2015 20:20:07
Příspěvky: 6
Bydliště: Broumov 55001
Ahoj, tak jsem taky koupil C4 GP dotaženou z Itálie a doposud to byl a pohoda a myslel jsem si, že bude i nadále. Ale, jednoho dne to zacukalo a zůstalo stát na dálnici. Vůbec na nic nereagovalo, prostě jen zapla přístrojovka a motor netočil, šel jsem dát trojúhelník, klíče jsem měl sebou a zamkl jsem. Příjdu zpět sednu a natočím a jedu. Domu tak 200 km už bez problému. Pak asi týden klid a pak zase cukání, ale jen takové chvilkové, většinou když se snažím motor trochu roztáhnout z 5 na 6. Po nějakém čase opět motor úplně zhasl. Takže jsem jen vystoupil, zamkl, odemkl a jel dál. Ale to cukání je prakticky na denním pořádku a už mě vážně docela štve. Pročítal jsem tady ty příspěvky a vážně se mi nechce dávat v servisech dardy za výměny všeho co napíše počítač. Prosím tedy pánové, kteří jste nad tímto problémem zvítezili, dejte mi vědět co s tím mám dělat ;) Díky moc

_________________
C4 GP 2,0 HDi - 2007


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz