Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Hlučné stěrače
Právě je úte 14. kvě 2024 9:18:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hlučné stěrače
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer 2012 16:57:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. pro 2009 15:46:01
Příspěvky: 228
U XM je normální, že stěrače jsou strašně hlučné? U ostatních aut co jezdím jsou při jízdě neslyšné, jen felicie trochu bzučí. Ale XM dělá celkem randál, jako kdyby to nestíralo gumou ale kovovým válcem :shock: Jestli to normální není, co s tím? Něco promazat? Jak se k nim dostanu? Musí se oddělat ten černý plast, co je před předním sklem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlučné stěrače
PříspěvekNapsal: pon 18. čer 2012 15:07:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 19:08:18
Příspěvky: 115
Ondro, trosku osvetli co myslis slovem sterace. Steracovy system se sklada z motoru, tahel, dvou osek, dale raminek steracu a nakonec sterace, neboli kompletu gumicky a vodici listy. Takze coze ti huci?
Motorek s tahly?
raminka se steracema po skle?

Motorek muze hucet z nekolika duvodu - lozisko, pripaleny komutator od uhliku (poskozeno tzv stall current) pripadne jina anomalie.
osicky se taky casem vydrou, jsou v kluznych loziscich, nikdo je nemaze a tak muzou casem vaklat ci delat ramus.

Pripominam ale ze stirani v XM musi byt TICHE. Pokud bys chtel, byl by jeden motor+tahla z XM I a jeden z XM II.

pokud bys mel vadny ci hlucny ten motorek, napis na dvz@centrum.cz a muzu ti poslat z jineho XM...

_________________
BX 1.7D <--------> Xantia Break HDi 109
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlučné stěrače
PříspěvekNapsal: úte 19. čer 2012 15:34:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. pro 2009 15:46:01
Příspěvky: 228
Tak jsem to včera rozebral. Stačí odcvaknout dvě krytky lišty před zrcátky, na liště dva šrouby na každém boku a jeden uprostřed. Celé jsem to promazal, hlučný je motorek. Chrčí to jako by v ložisku nebyly kuličky ale kostičky :lol: ale nevím jestli je to ložiskem, to bylo celé pěkně promazané a chodí to plynule. Takže asi uhlíky. Ty stačí nějak vyměnit? Nenašel jsem tam žádnou oddělávací krytku. Je potřeba asi sundat celý motor ze sestavy.

Mám možnost ho vyšroubovat od kolegovo auta na náhradní díly. Jestli do podzimu nekoupím nějaké lepší autí, tak ho předělám. Teď snad tolik pršet nebude :)

Co mě překvapilo, že motor byl celkem orezlý a přímo na něj prší. Byla na něm černá pláštěnka, byla potrhaná a sundáním se poškodila ještě víc. Zpátky jsem ji nedal (jsem na ní zapoměl), tak to snad chvíli vydrží. Navíc se vysvětlilo, proč u toho pekáče nejdou seštelovat trysky ostřikovačů. Drží pevně v podokení liště, která se hýbe dle libosti. :evil:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz