Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Spätné zrkadlá
Právě je čtv 23. kvě 2024 17:18:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spätné zrkadlá
PříspěvekNapsal: stř 20. dub 2011 23:09:20 
Offline

Registrován: pát 04. bře 2011 23:12:13
Příspěvky: 14
Rozoberal už niekto spätné zrkadlá (zrejme ano) ? Potreboval by som úplne rozobrať plasty kvôli striekaniu (Y4) , zatiaľ sa mi podarilo len vybrať zrkadlo. Plasty sú do seba zrejme len nacvaknuté ale bojím sa to poliť aby nepraskli. Dá sa to vôbec rozpoliť bez poškodenia?

_________________
XM 2,5 TD 99
XM 2,5 TD 95
XM 3.0 V6 96
XM 2,1 TD 94
XM 2,0 8V 92
XM 2,1 TD 90


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spätné zrkadlá
PříspěvekNapsal: úte 19. črc 2011 14:31:28 
Offline

Registrován: čtv 22. říj 2009 13:27:58
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
tak po dnesni prihode by me to taky zajimalo, jak je rozebrat. Protijedouci dobrak se na me pri objizdeni stojiciho auta tak natlacil, ze sme se srazili zrcatky. Zrcatko se zohlo, ale uz nefunguje el. ovladani, chtel bych ho teda rozdelat a zkontrolovat, co je spatne.....
Ale jak na to?

_________________
XM 2,5TD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spätné zrkadlá
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě 2012 9:49:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 21:14:08
Příspěvky: 417
Bydliště: střední Čechy
Kdyby to někdo chtěl vědět (zde na foru jsem to nenašel a ani na starém) jak se rozebírají ta zrcátka na Y4, tak jsem to dělal (opravoval na pravém sklopení při zpátečce a levé dával stříkat) a mohu se podělit.

Sklo se vyndavá tak, že se šroubovákem zastrčí "dovnitř" pružinka, která je na spodní straně skla "zevnitř" (je vidět pod sklem při nastavení skla do horní polohy. Sklo by pak mělo jít lehce "vypáčit" nebo by mělo jít vyndat lehce prsty (pokud nejde, je to tam zarostlý a WD či jiná maziva moc nepomohou (spíš kvůli tomu, že to na tu dosedací plochu nesteče, než že by to řádně nemazalo). Je třeba to holt rozebírat opatrněji mírným "páčením" na jednu či druhou stranu.

Plasty se rozebírají hůře, jsou z mizerného materiálu, který rád praská (ale dobře se svařuje :-P ). Je na to třeba najít grif, ale mě se to dobře rozebíralo tak, že jsem "přední" kryt nejdřív odšrouboval (3 torxy T20 v "rameni" zrcátka), a pak se opatrně prsty snažil "rozpůlit" na spodní straně co nejblíže k vozidlu (tedy jednoduššeji řečeno, u místa, kde je v pravém zastrčené čidlo teploty). Jak se to "rozcvakne", tak už se dá to zrcátko "rozpůlit" celkem dobře, ale opatrně u rámečku okolo skla hlavně na vnější straně "co nejdále od auta". Na tom nejmenším rádiusu to fakt celkem rádo praská.

Zpětná montáž celkem jde. Nejdřív se přišroubuje "přední" kryt 3 torxy a pak se nacvakne "rámeček" okolo skla. U skla je dobré tu pružinku a uložení namazat olejem, půjde to tam daleko lépe zasadit a pak i další demontáž i po čase je snazší.

_________________
XeMo Berline SX “exclusive“ 2,1TD rv. 99 “Silver Shadow“ :-P
XeMo Berline Exclusive 3.0 V6 12V r.v. 95 "Deep Blue"
GS Confort Berline 1015 ccm rv.72 “Pekáč“ (probíhá renovace) :-P
Kdo se moc ptá, málo googlí. :-P


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz