Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Y3 je slepouš aneb jak zlepšit svícení světel
Právě je sob 27. dub 2024 12:37:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář 2010 18:16:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. pro 2009 15:46:01
Příspěvky: 228
mám H1 100w v dálkovejch, do potkávaček bych je nedal, tam mam nightbreakery 55W+90procent a skla jsou pěkně teplý. ty dálkový se uchladěj na ty mý trasy, zvlášť když to mám na zimu.

jakýkoliv broušení je kravina, zaprvý to není rovná plocha a zadruhý i ty rozptylný drážky mají svůj význam. myslím že Y4 a lepší žárovky jsou uplně super, oproti tomu skomíráčku z Y3

každopádně na xenony bych se vysral, už víc jak rok si toho floidi všímaj:

Citace:
Policejní prezidium ČR
Ředitelství služby dopravní policie

Č.j. --------------------------
Praha 15. dubna 2009



dle rozdělovníku

cestou náměstka policejního prezidenta
pro vnější službu plk. Mgr. Ing. ---------------

Pokyn k usměrnění činnosti - kontrola provozu vozidel s xenonovými světlomety - zaslání

Ředitelství služby dopravní policie PP ČR obdrželo opakované upozornění ze strany veřejnosti na vozidla, která jsou vybavena tzv. xenonovými světlomety a vzhledem k neodborné montáži zejména do světlometů, které nejsou určeny pro plynové výbojkové žárovky, tímto dochází k oslňování ostatních účastníků silničního provozu.
Z tohoto důvodu je nutné se v rámci běžného výkonu služby při dohledu nad bezpečností silničního provozu zaměřit na tato vozidla. Pro názornost sdělujeme, že technické požadavky pro montáž xenonových světel do vozidla upravují předpisy EHK č. 48 a EHK č. 98.
Předpis EHK č. 48 v oddíle 6.2.9 stanoví, že „Potkávací světlomety se zdrojem světla se skutečným světelným tokem přesahujícím 2000 lm jsou přípustné pouze ve spojení s montáží pro čištění světlometu podle předpisu č. 45. Dále platí, že z hlediska svislého sklonu se nepoužijí ustanovení odstavce 6.2.6.2.2.“ (poznámka - ruční ovládání korektoru sklonu světlometů, tzn. automatická regulace nastavení skonu světlometů).
Přestavba halogenových světlometů na xenonové je proto povolena pouze za dodržení předepsaných podmínek předpisu EHK č. 48 a předpisu EHK 98, kdy
Předpis EHK č. 48
(Jednotná ustanovení pro schvalování typu vozidel z hlediska montáže zařízení pro osvětlení a světelnou signalizaci)
Zajištění čištění světlometů
Požadavek čistého světlometu je důležitý obzvláště u xenonových světlometů. Xenonový světlomet vyzařuje velice intenzivní světlo, které se na znečistěném světlometu láme a způsobuje nepříjemné oslňování protijedoucích řidičů.

Zajištění automatické regulace sklonu světlometů
Velká intenzita vyzařovaného světla musí být za jízdy výškově automaticky korigována v hodnotách stanovených výrobcem pro seřízení světlometů. „Ruční“ seřizování světlometů je u xenonových světlometů nedostatečné protože řidič nedovede korigovat světlomety v závislosti na nerovnosti vozovky a způsob jízdy (akcelerace, brzdění). Z tohoto důvodu opět dochází k nepříjemnému oslňování protijedoucích řidičů.

Předpis EHK č. 98
(Jednotné ustanovení pro homologaci světlometů motorových vozidel vybavenými světelnými zdroji s plynovými výbojkami)
Světlomet musí být pro použití xenonových světel homologován. V tomto případě je označen písmenem „D“. Paprsek je u tohoto světlometu zpravidla usměrněn do úzkého pruhu, zatímco při montáži výbojky do světlometu, který není pro tento zdroj světla konstruován, dochází k rozptylu světelného paprsku do širší plochy a tím dochází k nepříjemnému oslňování. Z tohoto důvodu je zakázáno montovat xenonové žárovky do světlometů, které nejsou pro jejich použití homologovány (konstruovány)! Světlomety, které jsou schváleny pro oboje použití (pro halogenové nebo xenonové žárovky) musí mít na rozptylovém skle označení, (popř. zezadu na těle světlometu na lehce přístupném místě), HCR DCR.
Závěrem uvádíme, že montážní sady pro přestavbu xenonových světel, které se objevují na trhu, tyto podmínky vůbec neřeší. Výrobci světelných zařízení, včetně renomovaných firem, nabízejí komplety, které pouhou výměnou světelného zdroje – tedy záměnu žárovky za xenonovou výbojku, přestaví světlomety na xenony.
V případě, že při kontrole vozidla je zjištěno, že vozidlo je vybaveno v rozporu s výše uvedenými technickými předpisy xenonovými světly, lze za podmínek uvedených v ustanovení § 84 odst. 1 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákona o přestupcích“) projednat v blokovém řízení s řidičem přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu na pozemních komunikacích podle ustanovení § 22 odst. 1 písm. l) zákona o přestupcích a uložit mu sankci a to pokutu do výše 2.000,- Kč za porušení ustanovení § 5 odst. 1 písm. a) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů. V případech, kdy bude vozidlo způsobovat oslnění takové intenzity, že bude bezprostředně ohrožena bezpečnost silničního provozu není vyloučeno věc oznámit příslušnému správnímu orgánu obce s rozšířenou působností pro podezření ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu na pozemních komunikacích podle ustanovení § 22 odst. 1 písm. a) bod 3 zákona o přestupcích. V oznámení o přestupku je nutné řádně popsat a zadokumentovat závažný způsob nezpůsobilosti provozu vozidla na pozemních komunikacích, které bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích.

S těmito informace seznamte policisty vykonávající dohled nad bezpečností silničního provozu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář 2010 22:23:33 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 13:55:15
Příspěvky: 117
Bydliště: Ostrava
Tak koukám, že bylo vše popsáno, včetně argumetnací a důkazů, pěkná práce hoši.
Jen bych dodal, že u 100W žárovek odchází patice žárovek, chrom parabol, v Y3 rozptylky, kabeláž a relátka světel.
Poslední jmenované i u stardatní měním minimálně 2x ročně. Kontrolky na palubce svítí a protipiloti na mně přesto blikají. Nejzákeřnější na této situaci je, že kočíruji v dobré víře že svítím, utěšován kontrolkami a přitom přede mnou ještě tmavěji, než kolik stači XM běžně tmou prokousat... Nic nehlásí ani levý displej. Tohle frantíci nedotáhli. A elektriku vůbec. Ale to by byl příspěvek á la román.

_________________
Citroen XM 2,1td r.v.1990


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 10:51:48 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 15:26:47
Příspěvky: 22
K zařazení com.inetpsa.pnr.beans.panier.FacturationLDT@51e85d97 1 521,30 CZK


Objednací číslo Popis Množství Cena b. DPH Cena vč. DPH Celkem vč. DPH Výběr
0000621353 SADA SKEL 1 267,75 CZK 1 521,30 CZK 1 521,30 CZK




Zde je výpis ceny dílu přímo na servru citroen FR který se dá objednat kdekoliv v Citroenu
jedná se o vnitřní plexi cena 1ks



Pro informaci uvádíme maximální doporučené ceny Dílů a Příslušenství ve vaší zemi.
Rozpočet s výhradou demontáže a stavu vozu, bez fakturace nákladů na případnou likvidaci odpadu.
Celkem bez DPH 1 267,75 CZK
Celkem vč. DPH 1 521,30 CZK


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 22:20:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. pro 2009 15:46:01
Příspěvky: 228
za 1200 sem měl nový světla (děkuji kolegovi zde z fora) z Y4 a svítí to uplně super, jako ve dne. nový clonky asi nemá smysl řešit, radši sehnat nový světla Y4


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 22:52:41 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 0:04:22
Příspěvky: 226
Bydliště: Pragl
Nevim, mozna uz jsem tu nekde psal, existuji lidi co umi repasovat paraboly.

Nechal jsem si kdysi delat repasi na Y3. Bylo to delany hlinikovanim. Odraz byl uplne jinej. Jde o to, ze puvodni zrcadlovka se proste ztrati. Ted jsem zrovna menil svatla a puvodni co jsem tam mel jsem vzal takovou prachovkou a uplne bez tlaku jsem tu zrcadlovou plochu setrel. zbytek se mi zdal uz takovej zasedlej. Kdyz jsem se podival bliz zjistil jsem ze ta vrstva skoro chybi.
To co mi tehda chlapek repasnul se nedalo setrit ani prstem, proste to muselo dalsich deset let vydrzet. Taky mi rikal, ze to hlinikovani je lepsi - prej to lip odrazi. Byl to borec odnekud z prahy - zizkova, nebo vinohrad. Kdyz jsem koukal na net, par jsem jich taky nasel.

Co se tyce clonitek - vyhodit a dat skla z Y4, nebo rovnou cely svetla... A stejne to sviti tmu.

_________________
Nyní: XM 2.1TD 12V automat r.v. asi 90? DAM 4988
Nyní: Xantia 1.8i manual r.v. 93
Nyní: BX 1.9RD manual r.v. 89 - 91, bude automat :-) asi ne, nejni casek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 23. úno 2011 23:43:22 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 0:04:22
Příspěvky: 226
Bydliště: Pragl
Myslim, ze jsem to tehda nechaval delat u tohodle cloveka.
Ale ruku do ohne za to nedam, bo je to uz deset let.

_________________
Nyní: XM 2.1TD 12V automat r.v. asi 90? DAM 4988
Nyní: Xantia 1.8i manual r.v. 93
Nyní: BX 1.9RD manual r.v. 89 - 91, bude automat :-) asi ne, nejni casek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 23. úno 2011 23:52:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 10:43:06
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno
pokovit - pochromovat plast, by měl umět každej Galvanizér ... nanese se nějakej uhlík či co na plast a pak měď a chrom ... a je zrcadlo jako nové ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno 2011 0:14:48 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 0:04:22
Příspěvky: 226
Bydliště: Pragl
koule píše:
Myslim, ze jsem to tehda nechaval delat u tohodle cloveka.
Ale ruku do ohne za to nedam, bo je to uz deset let.


Aha, tak jeste odkaz:
http://svetlomety.cz/kontakt.html

_________________
Nyní: XM 2.1TD 12V automat r.v. asi 90? DAM 4988
Nyní: Xantia 1.8i manual r.v. 93
Nyní: BX 1.9RD manual r.v. 89 - 91, bude automat :-) asi ne, nejni casek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz