Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Vule v prednich poloosach
Právě je pát 29. bře 2024 13:33:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vule v prednich poloosach
PříspěvekNapsal: úte 16. srp 2016 10:49:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Je to takový ten kolísavý zvuk?Jinak takové ty kecy,že je něco normální nebo že se s tím ještě nesetkali používají i ostatní,to buď v klidu. :D Problém je,že si to bohužel nechají zákazníci líbit. :? Jinak to může dělat klidně převodovka,ta moje občas vyluzuje zvuk jako trolejbus,když sjede z výkonu. :D Ne že by to byl nějaký randál,to vůbec ne,nicméně po výměně oleje to téměř zmizelo. ;)

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vule v prednich poloosach
PříspěvekNapsal: úte 16. srp 2016 11:03:47 
Offline

Registrován: čtv 24. led 2013 15:42:36
Příspěvky: 122
Bydliště: Západní Čechy
HonzaC píše:
Zvuk je primo desivy, pokud jsi jej takto dozkazal zaznamenat. Mne se to vetsinou vubec nepovede, uplne se to ztrati v pozadi. Zvuk rozhodne neni normalni projev tohoto auta, se dycky rozcilim, jak mne se*ou autorizaky Citroenu a Peugeotu, jak vyje*avaji se zakazniky. Mozna to tak delaji i jine automabilky, ale ja mam zkusenost jen s nima.

Zvuk bohuzel nevim, jen si myslim, ze by to mohl byt diferencial. Meni se nejak pri konstatni rychlosti na 1 a 2 a kdyz budes zatacet, rytmus toho zvuku? Pokud ne, muzes podle mne vyloucit poloosy a naboje, protoze pri zataceni se bude meni otaceni poloos a naboju, jedna ztrana bude zpomalovat, druha zrychlovat, a pokud ji nebude nasledovat zvuk a rytmus bude porad stejny, tak to poloosy a naboje nebudou.

Spojka to podle mne neni. Jedine co by to jeste mohlo byt - ale na to by snad prisli, jsou krive kotouce.


Zvuk jsem nahral v mobilu na diktafon a pomoci jedhono software v PC jsem ho 2x zesilil, protoze zaznamenat v aute na diktafon nektere zvuky je nerealne :) Udelal jsem to vcera, kdyz jsem jel do kopce a rozjezd na 1 a pak az 2.

Do zatacek tento zvuk napodobit jsem zatim nezmohl, protoze potrebuji velke parkoviste abych mohl navrat urcitou rychlost na 1 - tj. abych mel plny rejd doleva a doprava. Zvuk je nejvice slyset na jedniku pri pridavani rychlosti, na dvojku ani ne, a na 3 temer neslysitelny, spise jako kdyby na kole byla boule - ale to musi byt absolutne rovna silnice a hladky povrch, tam je to nejvice slysitelne. Rytmus se meni v zavislosti na rychlosti.

NO napadalo mne ze bych mel ohnuto lamelu spojky - i kdyz jsem nijak extremne nikdy netlacil na spojku tak aby mohla shoret nebo se pokrivit. Potom nejake synchrony v prevodovce, ale to by asi byl jiny zvuk. Brzdove kotouce muzou vydavat takovy zvuk? Potom jeste mne napadlo lozisko kola nebo ohnuta poloosa :( Nebo prave ten diferencila, ale jak se da oddelat v 60 tisicich diferak na osobaku? Mimochodem, ma nejake lozisko, ze jo? :D

_________________
Citroen C4 2012, 1.6 VTi 120k, Hnědá Hickory
Selection, 09/2012


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vule v prednich poloosach
PříspěvekNapsal: úte 16. srp 2016 11:10:27 
Offline

Registrován: čtv 24. led 2013 15:42:36
Příspěvky: 122
Bydliště: Západní Čechy
Miroslav Lengyel píše:
Je to takový ten kolísavý zvuk?Jinak takové ty kecy,že je něco normální nebo že se s tím ještě nesetkali používají i ostatní,to buď v klidu. :D Problém je,že si to bohužel nechají zákazníci líbit. :? Jinak to může dělat klidně převodovka,ta moje občas vyluzuje zvuk jako trolejbus,když sjede z výkonu. :D Ne že by to byl nějaký randál,to vůbec ne,nicméně po výměně oleje to téměř zmizelo. ;)


Ano kolisavy zvuk, presne tak. Ten neprerusovany, jako kdyz jede trolejbus - na ten uz jsem zvykl, ze to dela pri urdzovani rychlosti na 3 - 4 - 5 lehce nad 2000 otacek. Ale toto je vyslovene nejaka tragedie, a premyslim, jestli to nesouvisi s tema vibracemi.

V Karlovych Varech oficialni autoservis Citroen uz uzavrel. Takze nemam kam jinam jezdit, krome Plzne aby se mi na to podivali primo v Citroenu, i kdyz pochybuji jestli na to vubec prijdou a neskasnou me za uplne jine zbytecnosti.

Ano, v Citroenu se v tom mem aute vozili mechanici a rekli ze neshledavaji v tom zadny problem, ze tento zvuk je normalni a patri to k tomu.

Vcera jsem prochazel youtube a nasel jsem podobny zvuk na manualni prevodovce u Golf IV - https://www.youtube.com/watch?v=pDSBLlTaGgk

_________________
Citroen C4 2012, 1.6 VTi 120k, Hnědá Hickory
Selection, 09/2012


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vule v prednich poloosach
PříspěvekNapsal: úte 16. srp 2016 11:32:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Hodně podobný zvuk jako vyluzuje ten Golf,jsem mělo blahé paměti v Cordobě a bylo v háji ložisko na hlavní hřídeli v převodovce.Protože jsem tehdy pracoval u zdroje,tak cena za opravu nebyla nijak hrůzostrašná,ale oficiálně stála opravárenská sada bratru 17,000,-Kč. :o
Já bych zkusil vyměnit olej v převodovce,byť mi tady spousta lidí tvrdila,že je to zbytečné,tak jsem to udělal a rozhodně nelituji.Už jen proto,že v almaře bylo téměř o 1l :shock: oleje víc než by mělo a co plavalo v tom vypuštěném oleji ani nemluvě. ;)

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vule v prednich poloosach
PříspěvekNapsal: úte 16. srp 2016 12:22:53 
Offline

Registrován: čtv 24. led 2013 15:42:36
Příspěvky: 122
Bydliště: Západní Čechy
Tak ten golf tu inzenzitu ma podobnou jako ja, jenze on to ma kdyz brzdi motorem, a ja kdyz se rozjidim na 1 a 2 :) Poslechni ten zvuk, ktery jsem pridal.

Ja bych olej menil taky, ale prijde mi, ze je hodne blbe vyhazovat penize naslepo pokud neni urcena pricina nebo samotny problem. To bych do toho servisu nacpat hodne penez, kdyby mi postupne vsechno vymenili. Od toho nemam auto od novoty, pokud kvalita aut je tak mizerna, tak rozhodne zadne nove auto uz nikdy nekoupim :D

A tet otazka, jak na prevodovce muze v 60tkm odejit nejake lozisko, kdyz jezdim 50% casu v aute sam a zbytek ve dvou nebo ve 4 :D

_________________
Citroen C4 2012, 1.6 VTi 120k, Hnědá Hickory
Selection, 09/2012


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vule v prednich poloosach
PříspěvekNapsal: úte 16. srp 2016 12:31:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
A kam jsi ho přidal? :shock: A tobě přijde cca 300,-Kč za 2 l oleje takový ranec?Nehledě na to,že vyměnit olej v převodovce po 60.000km rozhodně není od věci.A to ložisko může být klidně třeba špatný kus,nic není nemožné.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vule v prednich poloosach
PříspěvekNapsal: úte 16. srp 2016 13:04:32 
Offline

Registrován: čtv 24. led 2013 15:42:36
Příspěvky: 122
Bydliště: Západní Čechy
Tady, v prispevku o stranku zpet je ten zvuk: http://www.nejautoservis.cz/Hlas002.ogg

No 300,- vskutku nemi hrozne moc (ale je treba pripocitat praci mechanika a cenu oleje v servisu a jsme hned u 1000,-), a jeste pokud secteme prevazovani kol, prohlidky podvozku, geometrie a podobne (a to jeste inverval vymeny oleje v motoru - to samozrejme musim a nepocitam do toho) tak to uz neni tak malo. Navic v prosinci me ceka STK :)

Obecne krome techto problemu tento novy Citrón C4 trpi radou dalsich nedostatku a dobre, ze byl koupen jako novy, protoze v zaruce delali, hned druhy den po vyjeti ze salonu, geometrii a rovnali volant, protoze logo bylo spickou doleva, pokud bych drzel volant tak aby bylo logo rovne tak auto jede doprava, potom v 25tkm menen zadni tlumic, kapota menena, protoze byly puchyre na laku, tesneni za zadnich dverich, ktere stejne po roce zdubovatelo a lak protira dal, cidlo na ventilatoru a k tomu vsemu uz dvoulety boj s vyvazovanim kol + tento divny zvuk neceho :)

Ono se to cele nascita do emoci, potom clovek je takovy negativni. Nicmene chci resit tento problem a hlavne odstranit vibraci volantu, protoze toto je jeste horsi nez telefonovani za volantem, porad to odvadi pozornost, navic na dalnici kde musi byt ridic soustreden prevazne na sledovani provozu ;) Samo auto je pohodlne a dobre jezdi.

Ale chci prijit na pricinu vibrovani kol a divneho zvuku pri rozjedzu na 1. a 2. rychlostni stupen. A zaroven nechci to auto lecit naslepo (zkusit vymenit poloosy, loziska v kolech, silentbloky, tlumice, ulozeni tlumicu, olej v prevodovce, ramena, brzdove kotouce - vzdyt to vse stoji dardu pene), protoze tam se da vymenit ledacos a problem to nevyresi.

Chce to nejakeho mechanika experta, coz bohuzel nedovedu sehnat :(

_________________
Citroen C4 2012, 1.6 VTi 120k, Hnědá Hickory
Selection, 09/2012


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vule v prednich poloosach
PříspěvekNapsal: úte 16. srp 2016 13:52:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Prosím tě nešil,neříkej mi,že někde kolem neseženeš někoho,kdo povolí 1 šroub,vypustí 2 litry oleje do bandy a následně tam jinou dírou 2 litry nového nalije.Olej si můžeš objednat třeba tady. http://www.citroeny.eu/prevodove-oleje/ ... 66277.html Jako tak jak to popisuješ,to je asi fakt opruz a jen doufám,že mě taková překvapení nečekají s novým autem v říjnu. :idea: Velký problém je(byl)asi i v samotném servisu a proto je možná dobře,že skončil. ;) Možná ti na té STK přijdou na něco,co zůstalo těm odborníkům ve značkovém servisu utajeno. :D V tom vašem kraji je to vůbec bída s jakýmkoliv servisem,vím to díky holce,která má C3 a když řešila nějaký problém,tak nebylo v podstatě kde.Pokud chceš,mohu ti sehnat kontakt maníky snad s Františkových Lázní,zeťák tam jezdí s Alteou a holka s citroušem a nedají na ně dopustit.Já jim tedy říkám podkováři a opraváři traktorů,bo měli tendenci holku natáhnout,když jí umřelo v C3 ovládání kabinového ventilátoru.Řekli si za modul 4500,-Kč,ale po mých instrukcích,že stačí vyměnit v modulu transistor za 70,-Kč jim to zeťák musel politicky a didakticky vysvětlit,že takhle tedy nee. :lol: Nejvíc ho vytočilo,když jsem mu sdělil,že ten modul vyjde u Citroenu na cirka 3000,-Kč a na zdejším e-shopu na 1250,-Kč,to vystříkl jak švestkový knedlík. :mrgreen:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vule v prednich poloosach
PříspěvekNapsal: úte 16. srp 2016 14:07:15 
Offline

Registrován: čtv 24. led 2013 15:42:36
Příspěvky: 122
Bydliště: Západní Čechy
Ve Varech nejlevnejsi vymena oleje, ktery donesu, byla za 750,- :) A nejsou to odbornici na Citroen.
Zvazoval jsem jeste kontaktovat znackovy servis Peugeot, prece jen je to PSA koncern, ale nevim zda mi pomuzou a i servis nemaji nijak laciny.

No na STK jeste zbyva dost dlouha doba, az do konce prosince.
Co rikas na ten zvuk pri rozjezdu?

Tak klidne bych dojel i 100km daleko, pokud by udelali odbornou diagnostiku/obhlidku, ale jak rikam, nerad bych menil vse postupne jen proto aby se prislo na pricinu zavady (vibrace kol a ten kolisavy zvuk).

_________________
Citroen C4 2012, 1.6 VTi 120k, Hnědá Hickory
Selection, 09/2012


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vule v prednich poloosach
PříspěvekNapsal: úte 16. srp 2016 14:49:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak to bych jim snad vypíchl oko,já platím za výměnu oleje max. 250,-Kč. ;) Jen pro představu,ve čtvrtek jedu nechat vyměnit manžetu na poloose+zavařit tu prasklinku na svodech.Předběžná cena stanovena na 1000,-Kč.S Peugeotem nevím jak pochodíš,ale já když jsem chtěl po místním P servisu načíst závady,tak mě regulérně poslali do řiti se slovy,že s Citroenem nechtějí nic mít. :lol: Říkáš 100 km,tak se zkus domluvit tady..http://peugeotservis.sweb.cz/
Údajně jsou velmi šikovní,ale osobní zkušenost nemám,bohužel.Nicméně jsem tam svého času posílal někoho ze zdejšího fóra s nějakým problémem a byl myslím spokojen,jak s přístupem,tak cenou.Podle záznamu poznám prdlajs,je to zkreslené,naživo to zní určitě jinak. :?
Teď mě tak napadlo,že je docela divné,že jsi měl na novém autě vyosený volant. :idea: Nechci tady šířit nějaké konspirační teorie,ale klidně se mohlo stát,že při přepravě dostalo auto nějakou ránu na kolo,tak ho vyměnili a nazdar bazar. :oops: Kdo viděl,jak se někdy zachází s auty při přepravě,tak myslím ví o čem mluvím.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vule v prednich poloosach
PříspěvekNapsal: úte 16. srp 2016 17:00:26 
Offline

Registrován: čtv 24. led 2013 15:42:36
Příspěvky: 122
Bydliště: Západní Čechy
Zkusim se s nimi spojit, diky za odkaz.

S tim vyosenym volantem nejsem jediny - na zahranicnich forech se to prubezne resi.

Geometrii mi udelali (pri narovnani volantu), velky rozbeh tam nebyl, zaznam o geometrii mam, ale pochybuji ze delali nejaky zaznam o narovnavani volantu, auto bylo jeste v zaruce a nejake malichernosti tam asi nepisou.

Vibrace pri koupi auta nebyly, po DE dalnici jsem s tim jel od 150 do 190kmh a vse bylo OK, to same pri ceste do Vidne pres D1 tam a zpet taky bylo vse OK.

_________________
Citroen C4 2012, 1.6 VTi 120k, Hnědá Hickory
Selection, 09/2012


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vule v prednich poloosach
PříspěvekNapsal: úte 16. srp 2016 20:27:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak tenhle jev mohu potvrdit,vibrace se projevovali hlavně na našich komunikacích v různých úsecích dálnice D8 nebo na "dálnici" z Varů do Chebu,po vyvážení je klid.Nicméně jsem tenhle jev zaznamenal i u služebních vozů,ale musím se na to opravdu soustředit.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vule v prednich poloosach
PříspěvekNapsal: úte 16. srp 2016 20:46:45 
Offline

Registrován: čtv 24. led 2013 15:42:36
Příspěvky: 122
Bydliště: Západní Čechy
Ne, kdyz auto melo do 1 roku, tak nevibroval volant ani na ceskych silnicich.

_________________
Citroen C4 2012, 1.6 VTi 120k, Hnědá Hickory
Selection, 09/2012


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vule v prednich poloosach
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2016 21:05:24 
Offline

Registrován: čtv 24. led 2013 15:42:36
Příspěvky: 122
Bydliště: Západní Čechy
Opet mi zacal presychat horni linetblok motoru, krupe a vrze na nerovnostech, musel jsem h opromazat.

Pokud odejte, bude to jiz 3 kus za 4 roky provozu (dva meneno v zaruce). nevite jak to resit, co kdyz je to vyrobni vada ulozeni motoru? Prece neni normalni aby tak casto odchazel a za 3+ tisice se mi to nechce kazdy rok menit :(

_________________
Citroen C4 2012, 1.6 VTi 120k, Hnědá Hickory
Selection, 09/2012


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vule v prednich poloosach
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2016 22:34:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
A co zkusit jiného výrobce,pokud existuje. ;) A jen připodotknu,že na nový originální díl je rovněž záruka 2 roky. ;)

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz