Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - C5 vs C6
Právě je čtv 28. bře 2024 10:46:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: C5 vs C6
PříspěvekNapsal: sob 31. říj 2015 16:15:12 
Offline

Registrován: sob 31. říj 2015 16:01:07
Příspěvky: 6
Zdravím všechny. Plánuji koupit starší vůz, (cenově kolem 200k) rozhoduji se mezi novější (08 a výše) C5 nebo C6. Byl jsem dá se říct rozhodnut pro C6, to auto jsem si zamiloval. Nyní ovšem váhám, či do něj jít, nebo raději pouvažovat o C5.

U C6 bych volil motorizaci 2.7HDi, mám ale velké obavy hlavně z automatické převodovky. 2.2 verze sice mají manuály, ale bez Amvaru. (Pokud jsem dobře pochopil).

C5 se mi zamlouvá 2.0 - 2.2HDi, 2.7 jsem snad bez automatu neviděl.

Byl by někdo ochoten poradit mezi těmito vozy? Respektive, mám mít obavy z automatické převodovky? Nerad bych výplaty cpal jen do opravy auta. Nemám teď na mysli běžnou údržbu.

Budu velmi rád za každou reakci. Předem díky a hezký den!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 vs C6
PříspěvekNapsal: sob 31. říj 2015 18:04:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Mezi těma autama je tak obrovský rozdíl, že mi není jasný, co ti brání v rozhodnutí. Buď chceš rodinný auto s poměrně nízkýma provozníma nákladama a relativně lacinýma dílama, nebo chceš luxusní svezení s podstatně vyšším finančním zatížením. Díly na C6 jsou cenově úplně jinde než na C5. Teda ty, který nejsou stejný. Ale stejných je minimum. Jen podvozek s Amwarem je darda, cokoliv na něj pořídit. V6 je taky náročnější na díly oproti čtyřválcům a 2,7 je poruchovější než 3,0 nebo 2,2. U 3,0 je zase u AP snížený krouťák, takže není výkon motoru docela využitý, zato má mnohem větší výdrž. C6 je takřka bez kufru. Teda je tam, samozřejmě, ale jeho určení není zrovna pro rodinný dovolený. C5 je na tom mnohem líp, o Breaku nemluvě. Automat je u všech těch tebou jmenovaných stejný - Aisin. Je výborná, řadí hladce a když ji někdo nezprasečí zanedbanou údržbou, vydrží hodně dlouho.
Já kdybych měl možnost výběru, tak bych pro sebe sáhnul po C6 3,0 HDi s AP, ale protože potřebuju kombi, tak musím mít Breaka. Cokoliv jinýho od C6 pro mě není zajímavý. Ani manuál, ani jiná motorizace, ani jiný podvozek než Amwar bych nepřipustil. Ale je třeba si uvědomit, že to bude chtít silnější financování, případný poruchy můžou být hodně drahý.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 vs C6
PříspěvekNapsal: sob 31. říj 2015 18:42:09 
Offline

Registrován: sob 31. říj 2015 16:01:07
Příspěvky: 6
Moc děkuji za odpověď. 3.0HDi u C6 by bylo fajn, ovšem cenově jsou již dražší. Kufr velký nepotřebuju, kočárky jsem odvozil v Picassu. :-)

Zřejmě se z rozumu, vzhledem k případným provoznám nákladům, přikloním k C5 v kombi. Klasická se mi tolik nelíbí.

Bude dobrá volba 2.2HDi, nebo 2.0HDi? Ty novější dvoulitry již mají slušný výkon....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 vs C6
PříspěvekNapsal: sob 31. říj 2015 19:05:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Pokud mluvíš o těch novějších od roku 2008 (X7), tak tam je i u 2.0 HDi víc možností výkonu. Tenhle motor je podařenej, vyzkoušenej lety v praxi a 120kW je dostatčující i pro tak těžký auto. To u té předchozí generace nebylo, muselo se jít do 2.2 HDi biturbo a to je ještě o kus výkonnější. Hlavně ty dvě turba umí točit motorem už od opravdu nízkých otáček. Jen je ten motor trošilinku složitější na seřízení a má nějak víc dílů než ta klasická 2.0. :D
X7 je tak trochu "německý" auto. Je malinko menší uvnitř oproti předchozímu faceliftovanýmu modelu a má mnohem složitější nápravy. Ty dokážou líp fungovat za jízdy, ale bohužel jsou choulostivější a o dost dražší na servis. Jsou stejný, jako má C6, jen bez Amwaru. Pístnice má X7 taky jiný a zase bohužel choulostivější. Takže pokud půjdeš po ojetině, tak sebou vem opravdovýho odborníka na C5 a pořádně prověř jak nápravy (klepání, vůle, těsnost), tak AP a hlavně, bez diagnostiky takovým odborníkem o C5 X7 ani neuvažuj.
A mimochodem, X7 se dělají i s pružinama bez hydry. Tak od toho ruce pryč. Bez hydry nemá C5 smysl. To si můžeš koupit jakýkoliv jiný auto a budeš na tom líp. Hydra je to, kvůli čemu se C5 kupuje a kvůli čemu se jí odpouští jiný drobný nedostatky. Jo, ještě se taky kupujou proto, že francouzi nemají mezi rádoby odborníkama dobrý jméno a tak jsou ježděnky k sehnání za slušný peníze, narozdíl třeba od Ochcávek a jiných Wágenů, přesto že jsou bezpečnější, komfortnější, zpravidla líp vybavený a hezčí. :D
Dopručuju návštěvu C5clubu, tam se dozvíš o C5 víc a můžeš si tam i dojednat pomoc odborníka právě při prohlídce vybranýho kousku.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 vs C6
PříspěvekNapsal: sob 31. říj 2015 21:07:39 
Offline

Registrován: sob 31. říj 2015 16:01:07
Příspěvky: 6
C5 s klasickými tlumiči nechci. C5 nebo C6 jsem chtěl i díky podvozku. ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 vs C6
PříspěvekNapsal: pon 02. lis 2015 16:03:56 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 23:44:07
Příspěvky: 278
Tu dám za pravdu Mikrovi. Keď už C6, tak jedine s 3.0 HDi alebo potom 2.2 HDi ale už bez AMWARu.

_________________
Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINE Obrázek
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive Obrázek - predané
C3 1.4i 54kW 2002 Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz