Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - C5 Hydractive 3+ problém
Právě je čtv 28. bře 2024 20:34:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: C5 Hydractive 3+ problém
PříspěvekNapsal: pon 13. srp 2012 11:49:03 
Offline

Registrován: pon 13. srp 2012 11:32:35
Příspěvky: 1
Ahoj všem,
Citroën C5 2,0 HDi s Hydractive 3+. Po najetí na příčnou nerovnost v 70km/h kdy se od zadní nápravy ozvala velká rána v autorizovaném servisu zjistili únik LDS kapaliny - opravili, vyměnili kapalinu, vše zkontrolovali. Od té doby má auto tvrdší podvozek a jízda není tak pohodlná ani v nastavení "comfort". Když se povede trefit výmol nebo kanál, jsou to podstatně větší rány než předtím a dlažební kostky jsou peklo. Jel jsem znovu do servisu a údajně při opravě změnili nějaké hodnoty nastavení a ještě jednou vše zkontrolují a dají to zpět do základního nastavení. Žádná změna. Absolvovali jsme i nějaké zkušební jízdy, většina lidí připouští že to není ono, ale nikdo neví co s tím. Už jsem byl i v jiném servisu, znovu vše kontrolovali a taky si nevěděli rady. Jezdím často, takže už mě to začíná štvát a následkem toho se objevují ve větší míře různé pazvuky a vrzání interiéru. Na zahraničních fórech jsem našel pár lidí co řeší něco podobného po úniku LDS. Pokud víte o někom v ČR kdo má stejný problém nebo kdo by to v ČR byl schopný dát do původního stavu, hoďte mi to prosím na
c.jarek(zav)centrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 Hydractive 3+ problém
PříspěvekNapsal: pon 20. srp 2012 21:35:09 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 21:05:30
Příspěvky: 100
Bydliště: Písek
Musí to pořádně odvzdušnit. A když se zhoupneš v kufru, houpají obě strany? Nemůže být prasklá membrána v kouli? To je základ, ale na to by měli v servisu přijít hned při kontrole. Ovšem kolegové v autorizovaných... Co neřekne diagnostika, to neví.:roll:

_________________
NOVĚ BX 1.9 r.v.91 ,88kW, 4WD, vytržen hrobníkovi z lopaty
Xantia 2.0HDi Exclusive r.v.99,80kW - prodám díly
XM 2.5TD r.v.95,95kW
BX 1.8D r.v.89,44kW měl poctivých 1 236 000km!
Tak dlouho jsme se hledali, až jsme na sebe zbyli...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 Hydractive 3+ problém
PříspěvekNapsal: pát 14. zář 2012 20:42:35 
Offline

Registrován: pát 14. zář 2012 20:34:15
Příspěvky: 3
dobrý den z největší pravděpodobností to bude ušlým hydraulickým zásobníkem (koulí) to je celkem běžné někde to dokážou i plnit a popřípadě výměna (již zmíněná prasklá membrána) v takovém případě naplnit nejde ... další možností by bylo nesprávné nastavení světlé výšky zadní strany automobilu to se dá celkem lehce zjistit mezi zadní a přední stranou by měl být rozdíl od 5mm do 10mm rozdíl s tím že zadní strana by měla být ve větší výšce ovšem nevím přesně v kolika mm by se výška měla pohybovat takže stačí zjistit do jaké výšky by mělo být auto umístěno při režimu comfort pak stačí zajet na díru či štiř sloupový zvedák a na stabilizítorech nastavit na "táchlech" hydrocolectorů zprávnou výšku ... stačí povolit většinou 11ku hlavu šroubu a otáčet z držákem bývá zhruba u prostřed nápravy (v zadu ve předu jsou pak dva jeden pro režim comfort a druhý pro režim "sport" zčehož pro režim comfort by mělo vést táhlo k hydrocolectoru a pro sport pak do "elektrocolektoru"


hodně štěstí ;-)

PS: omlouvám se za hrubky :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 Hydractive 3+ problém
PříspěvekNapsal: pát 14. zář 2012 20:44:31 
Offline

Registrován: pát 14. zář 2012 20:34:15
Příspěvky: 3
a jinak hydroactive3 má samoodvzdušnovací systém stačí počkat ... a zadní "koule bývají dost zaoxidované v hliníkových pístnicích přeji hodně zdaru ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: C5 Hydractive 3+ problém
PříspěvekNapsal: pát 14. zář 2012 20:46:04 
Offline

Registrován: pát 14. zář 2012 20:34:15
Příspěvky: 3
mimochodem zde jsem našel nějaké výškové nastavení


http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2005031001


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz