Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Firmware update, cena?
Právě je čtv 28. bře 2024 21:43:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Firmware update, cena?
PříspěvekNapsal: ned 28. led 2018 22:09:18 
Offline

Registrován: úte 16. srp 2016 12:35:37
Příspěvky: 12
Zdravím všechny přítomné, nenechával si někdo z Vás dělat update firmwaru řídící jednotky? Blbne mi tempomat a auto hůř startuje za studena a prý to může být starým firmwarem. Diagnostiku jsem zkoušel a ta nic nevypsala. Volal jsem do jednoho Citroen servisu a tam mi řekli, že neví, jak to půjde, ale že to nejspíš nebude víc než 4 000 Kč. To je upřímně dost šílená cena, nemá někdo reálnou zkušenost, kolik to doopravdy stojí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Firmware update, cena?
PříspěvekNapsal: pon 29. led 2018 9:46:42 
Offline

Registrován: stř 21. bře 2012 15:16:23
Příspěvky: 60
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Nazdar Neonyme,

tak update firmwaru řídící jednotky jsem dělal v roce 2016 ze stejných důvodu jako ty, cena byla 1720,- Kč, motor trošičku ožil a snížil spotřebu cca o 0,2 l/100 km jinak to nic nevyřešilo.

- Nevím co máš za motor,v popisu ho nemáš, ale já mám 1,4 benzín a u tohoto motoru se objevuje závada nezávada, že po nastartování a přidání plynu za hladného počasí se auto dusí, je to běžná věc, stačí nechat motor chvilku běžet na volnoběh. Nastartuj a dej si cigáro než vyjedeš ....
- Tempomat zlobí z důvudu oxidace kontaktů na snímači brzových světel, jestli se nepletu, už se to tu řešilo několikrát nafóru, stačí hledat .....

_________________
C4 5 dv.
motor : 1,4i 16V (ET)
výbava : Image (Sx VTR)
do provozu : 7/2008


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Firmware update, cena?
PříspěvekNapsal: pon 29. led 2018 10:21:07 
Offline

Registrován: úte 16. srp 2016 12:35:37
Příspěvky: 12
Diky za odpověď. Jojo, pročítal jsem to tady a někde někdo psal, že by se ta závada snímače měla objevit na diganostice, ale stejně ho zkusím tedy nejdřív vyměnit. Mám 1.6 80 kW a když je teplota kolem nuly a nastartuju, tak se auto namoment zadusí, když je větší zima, tak napoprvé hned chcípne (a při tom chcípnutí na mne právě poprvé vyskočila závada tempomatu, teď už tempomat téměř nejde). To už je jiné téma, každopádně díky info ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz