Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - c-elysee - kovovy zvuk z kufra
Právě je ned 16. čer 2024 16:11:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: c-elysee - kovovy zvuk z kufra
PříspěvekNapsal: čtv 17. pro 2015 21:20:28 
Offline

Registrován: čtv 17. pro 2015 21:09:00
Příspěvky: 1
Zdravim, druhy mesiac zabehavam novu elišku, 1,6 HDi 100 konova verzia. Po cca 2000 km mi zacal od kufra pri kazdej nerovnosti na ceste vychadzat kovovy zvuk ako keby bolo nieco uvolnene. Pozeral som, ale nevidim nic uvolnene.

Nemate niekto radu pred tym ako s tym pôjdem do servisu? Mozno je to nejaka banalita, ktora sa da vyriesit promptne doma :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: c-elysee - kovovy zvuk z kufra
PříspěvekNapsal: čtv 17. pro 2015 21:37:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7363
Bydliště: Kolín
vyndej z auta vse od rezervy, naradi, atd a projet to znovu pokud se kovovy zvuk objevuje i po tomto tak zajed do servisu

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: c-elysee - kovovy zvuk z kufra
PříspěvekNapsal: pát 18. pro 2015 13:03:48 
Offline

Registrován: pon 17. srp 2015 16:59:17
Příspěvky: 35
zazil som nieco podobne , trieskalo to na nerovnostiach tak, ako keby pukalo sklo :) Stavil by som sa, ze to mas aj ty :)
kufor je otvarany pomocou dvoch napruzenych pak , medzi nimi je plastovy dielec, ktory zabranuje ich dotykaniu sa, tento ak sa ti vyvlece, resp. zlomi -( nenakladal si do kufra nieco velke ? ), tak pruziny zacnu o seba trieskat.. skontroluj si ich

_________________
C-elysee 1.2 vti Go SAGAN - predany


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: c-elysee - kovovy zvuk z kufra
PříspěvekNapsal: pát 25. bře 2016 18:38:17 
Offline

Registrován: pát 21. srp 2015 7:34:22
Příspěvky: 53
jo , jo taky mi to dělalo,byl jsem z toho naštvanej, poslouchal a každá příčná nerovnost vrzání jak u auta které jsem měl předtím 17let na konci životnosti.....vyndal jsem rezervu vylepil celý prostor folii proti hlučnosti všechno dotáhnul , na konec má pravdu asi tady kolega , tyčky a celý to uchycení v kufru co se hejbe jsem v uzlových bodech stříknul silcalem / silikonový olej a je klid .....zatím....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: c-elysee - kovovy zvuk z kufra
PříspěvekNapsal: pát 29. dub 2016 10:06:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. úno 2014 1:29:44
Příspěvky: 97
Řešil jsem podobný problém, ale na vině bylo světlo!

Někdo mě ťuknul na parkovišti a přitom poškodil zadní světlo. V servisu bylo vyměněno za nové a od té doby při přejezdu nerovností, na kostkách, při zkrutu karoserie (jedno zadní kolo na obrubník atp.) to šíleně vrzalo. Nevěděl jsem co to je - rezerva, plato pod zadním oknem atp. Nakonec z toho vylezlo lehce nakřivo nasazené zadní světlo (nebylo to ale vidět ...) a vrzání těsnění světla o karoserii.
Od seštělování v servisu zase ani zvuk ;-)

_________________
Citroen C4 Technospace (2019) | 2.0 blueHDI 160k AT8

- Citroen C4 Grand Picasso FL (2017) | 2.0 blueHDI 150k AT6
- Citroen C4 GP (2014) | 2.0 blueHDI 150k AT6 |
- Citroen c-elysée | 1.2 VTi 72 k ETG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: c-elysee - kovovy zvuk z kufra
PříspěvekNapsal: ned 05. čer 2016 12:38:12 
Offline

Registrován: pát 21. srp 2015 7:34:22
Příspěvky: 53
Mám ten samej problém už jsem s tím byl v servisu mechanik přede mnou světlo odendal zkontrolovali jsme zda -li je tam těsnění a jal se to utáhnout a utáhl to pořádně kombinačkama ,že to rukou nejde povolit , v zimě to bylo ok jak se udělalo vedro začalo to vrzat tak jsem se vrhl na tohle forum a než se objednávat do citroenu trvá to tak 14dní a při mém stylu práce je to honička dát do kupy nějakej termín....světlo jsem znova vyndal vyčistil dotykové plochy a plasty tam kde do sebe zapadají plus čep ten poslední se šroubem vystříkal silikonovým olejem ,zrovna tak všechny dráty v kufru teda ty co zvedají výko čepy se tomu moc říkat nedá světlo ted po lehkém zatlačení vydává minimum zvuků stejně jako pravé ,zitra jedu do Prahy tak jsem zvědavej co to udělá pokud to ještě malinko vrzne udělám stejně i to pravé ....no budu se modlit aby to bylo Ok, pokud ne vidím to na výměnu světla když jsem byl totiž nedávno v Citroenu prodejně zkoušel jsem lehkým potlačením do boku u Elysáka nového co tam měli v nejvyšší výbavě a světlo si ani nevrzlo ,,,mimochodem sedačky v kůži vypadali parádně ...na ty moje už kupuju potahy protože zvláště u řidiče vypadá jak když mám 100tisíc najeto.....ten matroš sedaček mě nenadchnul. ale celkově spokojenost holt je to DOdo dodělej doma.....jak za totáče. Tak pěkný kiláky pokud možno bez vrzání....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: c-elysee - kovovy zvuk z kufra
PříspěvekNapsal: pon 06. čer 2016 21:57:00 
Offline

Registrován: pát 21. srp 2015 7:34:22
Příspěvky: 53
Tak dnes po včerejší opravě BEZ VRZNUTI a PAZVUKU na 99procent to dělá světlo potom co jsem ho sundal stříknul body kde se upevnuje silkalem olej.... je klid a hlavně utahovat ho RUKOU až ho sundáte bude Vám z konstrukce jasné proč vrže je zasazeno hluboce z boku do karoserie pokud je světlo příliš přetažené tak že ho rukou nepovolíte /ne vše utáhnout jako "kráva" je vždy dobré.....poslední čep je vlastně oplastovaný šroub do kterého zapadá nejužší kus světla /viděno z boku karoserie částečně teplotně a zkrutem karoserie dochází k lupání světla které se přes kastli a kufr jeví jak praskání plexiskla ..zvuk jak u starý káry, dnes po promazání všech zasuvných čepů a i gum co dosedají na kastli a rozumném dotažení né přetažení jsem jel jak po másle světlo neluplo ani přes ty největší příčné nerovnosti ....prostě paráda ještě když jsem měl ten silkal v ruce stříknul jsem všechna táhla od kufru a zlepšil se i odskok kudru...holt kdo maže ten jede ,ne fakt kdo s tím má problémy doporučuju v manualu je sundání světla popsaný a sedí to není to záludnost...když si představím kolik času a možná i peněz bych nechal v servisu ,sice záruka ,ale u nás člověk nikdy neví ,,,,,jsem rád že jsem VRZACí a LUPACí záhadě všichni Elysáci pomocí fora přišli na kloubek ....DĚKUJEME FORU!!!!!! Díky!!!!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz