Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - 1,2 + ETG5 vs 1,6 + AT
Právě je sob 20. dub 2024 8:00:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 1,2 + ETG5 vs 1,6 + AT
PříspěvekNapsal: pon 15. zář 2014 14:58:57 
Offline

Registrován: sob 25. úno 2012 21:28:29
Příspěvky: 12
Protože se rozhodujeme o koupi našeho prvního auta s automatem, prosím vás o názor, zda jít do 1,2 + ETG5 nebo do 1,6 + AT ?

Díky za váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1,2 + ETG5 vs 1,6 + AT
PříspěvekNapsal: úte 16. zář 2014 9:23:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. úno 2014 1:29:44
Příspěvky: 97
S 1.6 VTi, natož s AT jsem nikdy nejel, ber tedy můj post jen jako sled myšlenek.

Podle aktuálního ceníku fantomasovy volby je mezi auty rozdíl "jen" 35.000 Kč (shodná výbava Exclusive, 1.6 VTi mi to jinak nenabízí). Rozdíl to velkej není. Každopádně jsou do toho započítaný všechny možný fičury, odpočty, bonusy atp. navíc je teoretická šance, že 1.2 VTi s ETG někde najdeš na kolech, zatímco u 1.6 o tom pochybuju a budeš na ní čekat... (tedy budeš hůře hýbat s cenou).

Pro mě byl mimo cenu - měl jsem limit 250.000 Kč a tam bych 1.6 nenatlačil. Všichni si ten motor pochvalujou, jak je živej, báječnej atp. Ale pokud s ním jezdíš, tak žere cca o 2 litry víc, jak 1.2. Určitě jsou lidi, co s ním umí jezdit za 6,5l/100, ale troufám si tvrdit, že pak budou jezdit míň dynamičtěji, než se stejnou spotřebou s 1.2 - a pak je otázka, proč si kupovat výkonnější auto, když chci jezdit max. do 2000 otáček a na spotřebu. O tom, že motor někdy žere dosti svědčí i různé stránky o spotřebě. Potvrdil mi to při výběru i známej z autosalanu.

O většinu parády, kterou s motorem získáš (pokud akceptuješ, že žere víc), obratem přijdeš po spřažení s AT. Je to docela starej kus železa, čtyřstupeň (tzn. převody jsou fakt dloooooooooouuuuuuhýýýýýý). Určitě bude řadit v pohodě, ale těžko to srovnat se současnými automaty. Tzn. na běžnou jízdu bude si myslím skvělej, ale má mít delší reakční dobu, než nové AT atp. Tzn. pokud budeš chtít živej motor a investuješ do 1.6, tak tenhle AT ti ho trochu pokastruje.
Určitě to bude pořád víc parády, než s 1.2 ETG, ale je otázkou o kolik a jestli to za těch 35k plus vyšší spotřeba stojí.

K samotnýmu 1.2 ETG - je to fakt moc příjemná kombinace. Jsem s ním už sžitej, výborně řadí v reakci na plyn atp.
Je samozřejmě otázkou, jak auto používáš. Já ho používám v 90 % na lehčí přesuny ve dvou (víkendy atp.), párkrát do roka ho vytížím ve dvou naplno (moře, hory). A naprosto výjimečně lehčí přesun ve čtyřech :D (někoho vezu na víkend s náma). Pokud budeš vozit čtyřčlenou rodinku, psa a plnej kufr na delší vzdálenost, pak se vyšší výkon 1.6 vyplatí ;-)

Já měl jasno, že chci automat (ve stylu samočinné řazení, tedy řadím sem i ETG). Pokud bys ty AT oželel, tak tě vyjde auto o 20k míň (250k za 1.6 VTi v exclusive).

Spokojenej?

_________________
Citroen C4 Technospace (2019) | 2.0 blueHDI 160k AT8

- Citroen C4 Grand Picasso FL (2017) | 2.0 blueHDI 150k AT6
- Citroen C4 GP (2014) | 2.0 blueHDI 150k AT6 |
- Citroen c-elysée | 1.2 VTi 72 k ETG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1,2 + ETG5 vs 1,6 + AT
PříspěvekNapsal: úte 16. zář 2014 12:11:39 
Offline

Registrován: sob 25. úno 2012 21:28:29
Příspěvky: 12
Díky za názor. Je dobré, když někdo s osobní zkušeností poradí druhému, nebo alespoň mu osvětlí specifické věci.
Náš nájezd je z 90% (poměr dosp + dítě) 2+1. Sem tam ale i 3+1 nebo 4+1 na kratší až střední vzálenosti (do 100km), občas dovolená (do 1000km).
Spotřeba a "živost" motoru hraje také roli, ale jezdíme spíše na pohodu zcela v rámci rychlostních limitů.
A automat je podmínka (jakýkoiv). ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz