Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - zamlžení zadní světla
Právě je úte 19. bře 2024 12:09:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: zamlžení zadní světla
PříspěvekNapsal: pát 14. črc 2017 7:25:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. čer 2014 18:15:47
Příspěvky: 20
Zdravím Vás,

prosím o radu. Lze to nejak opravit, sundat světlo, nechat vyschnout a zalepit (připadně čím zalepit), nebo radši koupit nové ?

předem díky
hezky den všem :)


Přílohy:
IMG_20170714_055145.jpg
IMG_20170714_055145.jpg [ 118.33 KiB | Zobrazeno 21315 krát ]

_________________
Citroën C-Elysée Exclusive 1.2Vti 72k
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zamlžení zadní světla
PříspěvekNapsal: pát 14. črc 2017 13:32:20 
Offline

Registrován: ned 17. srp 2014 18:40:13
Příspěvky: 54
Pokud to máš v záruce tak to reklamuj. Jinak zadní světlo jsem již rozdělával, nic to není. Odendáš zezadu kobereček, odpojíš elektriku a odšroubuješ myslím dvě taková plastová šroubení, potom světlo vysuneš k sobě. Osobně bych světlo pořádně vysušil a pokud nevíš kudy tam teče, tak bych všechny spoje utěsnil transparentním silikonem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zamlžení zadní světla
PříspěvekNapsal: pát 14. črc 2017 14:30:35 
Offline

Registrován: pon 17. srp 2015 16:59:17
Příspěvky: 35
ahoj, urcite ho daj von a pozri sa v akom stave su pliesky vnutri svetla / plosny spoj /...
ja som jedno puknute svetlo nedavno vymienal a boli uplne hrdzave , pricom svetlo bolo na aute cca pol roka iba..

Nahradu som nasiel najlepsie v www.granex.cz , znacka magneti-marelli u za 63 EUR a zatial je OK, prislo dokonca aj so vsetkymi ziarovkami!! ( co potesilo)
PRedchadzajuce svetlo, ktore mi vymienali v citroene tiez stalo za prd , mlzilo sa a nakoniec bolo netesne az tak, ze v nom vznikal bazenik
a voda pretekala az do kufra..

ak to budes lepit, asi by som pouzil nasilie, odtrhol by som ten cerveny plast od zakladne svetla, naniesol dookola silikon priesvitny a nalepil naspat.. / urcite to bude lepsie ako mikro vrstva lepidla, ktorou to zmrdi lepia origo/

_________________
C-elysee 1.2 vti Go SAGAN - predany


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zamlžení zadní světla
PříspěvekNapsal: pát 14. črc 2017 15:26:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. čer 2014 18:15:47
Příspěvky: 20
děkuji za rady :) objednam svetlo, jak psal Maros :)
po poradny kontrole v kufru voda :) ve svetle 3 cm vody.. parada vic nepotrebuji.
jeste jednou diky.

_________________
Citroën C-Elysée Exclusive 1.2Vti 72k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zamlžení zadní světla
PříspěvekNapsal: ned 06. srp 2017 18:22:41 
Offline

Registrován: ned 15. zář 2013 10:08:36
Příspěvky: 8
akurat pred tyzdnom som videl novy Elysee po facelifte. Zasmial som sa nad aroganciou PSA, pretoze aj ten uplne novy kus po facelifte mal akvárium v zadnych svetlach. Pritom bola vyhlasena ticha zvolavacia akcia na vymenu zadnych svetiel este v roku 2015. Samozrejme servisna siet pod taktovokou importera sa do vymen nehrnula ved su to ich dalsie naklady, ale to bolo svedectvo ze davno vedia o probleme zatekajúcich zadnych svetliel. Ale mozno im to tak vyhovuje a na image ci korektnost voci zákazníkom kaslu. Ved ked sa zacne kazit elektrika kvôli skratom tak vytiahnu peniazky z vrecak zákazníka :o Ja som ich dodatocne poziadal o vymenu po zaruke, nakolko ma na to neupozornili pri servisných prehliadkach, ale to sa uz len pod nosom zasmiali, ze uz len za peniaze... :evil:

_________________
Citroen C-Elysee 1,6 VTI/115HP Seduction


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zamlžení zadní světla
PříspěvekNapsal: pát 01. bře 2019 9:49:14 
Offline

Registrován: pát 01. bře 2019 9:26:30
Příspěvky: 2
Tak isto som nasiel vo svetle 3cm vody,a vyskratovanu ziarovku,tak som vymenil ziarovku a na spodku svetla som vyvrtal 2mm dierku,kadial voda vytecie,od vtedy sa vo svetle voda neudrzi a tak isto sa tak nezahmlieva,urcite v buducnosti to svetlo vymenim,lebo je tam vsade hrdza,ale ako docasne riesenie je to zatial ok,a kto nevie,ten si tu dierku ani nevsimne :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zamlžení zadní světla
PříspěvekNapsal: sob 02. bře 2019 14:38:47 
Offline

Registrován: sob 24. lis 2018 16:21:18
Příspěvky: 69
zadné svetlá na Bazoši po cca 20€ . ( položiť do cca 2cm vody , a keď nepúšťaju nahodiť na auto . ak pustia , tak do rúri na cca 5 -8 min pri teplote 180 až 200°C , aby sa rozlepili ..... očistiť od lepidla , natrieť silikonom ( alebo mamutom ) a zalepiť . skontrolovať tesnosť )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zamlžení zadní světla
PříspěvekNapsal: sob 09. bře 2019 10:59:54 
Offline

Registrován: pát 21. srp 2015 7:34:22
Příspěvky: 53
ohledně zadních světel taky se mi jedno lechce mlžílo a protože parkuju venku tak mi do těch mezírek /prolisů /napadal bordel od bříz....a skoro to nejde vyfoukat ani kompresorem....má to asi trochu co dělat i s vrzáním světel jak mi zapojovali kouli tak světla měli vyndané a jedno bylo dotažené hodně na krev no a jak se kastle trochu kroutí tak při přejezdu nerovností to vydávalo příšerné zvuky....tak jsem se díval jak je to uchycené světlo vyndal závěsy a plochu pod nima stříknul silikonem nasadil nazpět a bylo po vrzání zároven jak bylo hodně dotažené tak se začalo trochu mlžit....to už jsem neřešil ....Nedávno v září 2018 se mě dotkl kamion asi 20tuna v tunelu ve Valíku rychlost střetu tak do 5km /h já jel asi 85km on kolem 90km přede mnou AUTO 80KM PŘEDEPSANOU...předjíždělo mě auto a nemohl jsem nikam ...kamion mě políbil zezadu jak v americkým hororu...Zničené víko kufru nárazník a obě světla....Borec dostal 2000kč pokutu za nevěnování se řízení /měli video z tunelu naštěstí jsem se nedotkl brzdy.../ mě z jeho povinného ručení i ze zapůjčením vozidla vyšla oprava na 90tisíc kč ....mám nová světla a světe div se jedno se MLŽÍ !!!!! Trošku jako to před tím ,ale jen na druhé straně.....takže je to asi konstrukční vada ,,,,,světla už mi nevržou ,ale trochu vrže plast pod zadním oknem jak je chladno než se ohřeje ...nebo jak to dostalo prdu....už to neřeším a jezdím dnes už jsou auta prostě spotřebák a bojím se i když si koupím BENTLEY ,že budeš řešit taky nějký detaily ...když se měl wartburga a starou gumu pod světlama tak tam i teklo....prostě bych to neřešil ahoj a hezký kilometry......


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz