Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Příšerně draha hadice
Právě je úte 16. dub 2024 8:02:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Příšerně draha hadice
PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2013 22:15:33 
Offline

Registrován: ned 20. lis 2011 22:41:17
Příspěvky: 8
Ahoj přátelé. Mám zapeklitý problém. Mám stařičkou C5 V6 z roku 2002. Je to miláček. Koupil sem ho v 2007 za 165 tisíc, provezl mne křížem krážem. Taky jsem se o nej snažil dobře starat. Autům nerozumím a tak sem ho co pul roku postavil do autorizovaného servisu at se na nej podivaj. Ale v sobotu zacal vyluzovat divne zvuky, které kopírují otacky motoru. Tak jsem s nim v úterý zajel do servisu Autoport v Praze 10. Dnes mi volali a vůbec mne nepotesili.

Stručně únik maziva z něčeho (čerpadlo ?) u posilovace řízení. Takže to je na výměnu budiž. Ale především je třeba vyměnit nějakou úžasnou tlakovou hadici, která ma stát 25 tisíc a pry se nedělá v druhovyrobě. Takže celkem ta oprava vypadá tak na 40 nebo ještě víc. Což je skoro cena toho 11 let starého auta a vubec se mi do tak nákladně opravy nechce.

Nuže potřebuju radu. Je mozné se s takovou opravou dostat na výrazne přijatelnější peníze ? Pokud ano, kde? Pokud ne, mám do toho jít ? Nebo je to pitomost ? Pokud je to tedy na dopis, je ten vrak nějak prodejny ? Za kolik asi (executive plna palba neznicene). Av neposlední rade v takovem případe co a kde koupit ?

Pomozte zachránit milované auto nebo v nejhorším pomoci najít náplast na zmucenou duši zoufaleho pozustaleho majitele ;)

Jindra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příšerně draha hadice
PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2013 22:34:17 
Offline

Registrován: úte 26. črc 2011 21:16:05
Příspěvky: 193
Zkus to na citroen klub.Jsou tam i servismani z Prahy,třeba někdo dokáže zlepšit cenu.

http://www.citroen-club.cz/

_________________
Citroën XM 2.1TD 98'-pořád je co dělat,než bude Exclusive...
Citroen C5 Break 2.0 HDi/100Kw 05' -full ,není bohužel co dodělávat
Citroen BX,velmi zajímavé vozidlo v provedení 4x4 ,zase bude co ladit :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příšerně draha hadice
PříspěvekNapsal: sob 02. úno 2013 10:56:41 
Offline

Registrován: ned 20. lis 2011 22:41:17
Příspěvky: 8
Zkusím cokoli ;) ale spis jsem doufal v tohle forum, je o dost zivější


Naposledy upravil Havlicek.Lukas dne sob 02. úno 2013 12:33:12, celkově upraveno 1
citace > http://www.citroeny.cz/forum1/viewtopic.php?f=148&t=3067


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příšerně draha hadice
PříspěvekNapsal: sob 02. úno 2013 11:03:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Když chceš živý forum, tak se regni na - http://www.c5club.cz

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příšerně draha hadice
PříspěvekNapsal: stř 06. úno 2013 14:09:19 
Offline

Registrován: ned 20. lis 2011 22:41:17
Příspěvky: 8
Tak jsem dostal typ, ze by se
4014CN VYSOKOTL POTRUBÍ POSIL ŘÍZENÍ za 25 701,61
dala nahradi pomoci 4014EG VYSOKOTL POTRUBÍ POSIL ŘÍZENÍ za 7 991,75

Tak se zeptam jeste v Autoportu. Jinak mohli byste mi poradit servis v Praze, kde by umeli tu hadici prelisovat ?
Nebo mozna vubec doporucit dobry autoservis, mam pocit, ze ten Autoport platim docela vysoko a vzhledem k posledni zkusenosti i zbytecne ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příšerně draha hadice
PříspěvekNapsal: stř 06. úno 2013 18:28:05 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 12:42:59
Příspěvky: 17
Zkus to tady, dokáží si "zařídít" vyrobení jakéko-li hadice (osobní zkušennost)
http://www.autofab.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příšerně draha hadice
PříspěvekNapsal: stř 06. úno 2013 19:14:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Tohle není hadice, ale trubkohadice. Je to dost složitý tvar a hodně špatně se z auta vyndává. A ještě hůř se dává z5. Navíc jsou k sobě přichycený svorkama 3 trubky a musí se to vyndat všechno společně, rozebrat, sundat tu starou hadici a nechat tam namontovat novou. Pokud se nepovede dodržet rozměry, nedáš to zpátky a přijdeš o nervy. Doporučuju, aby ti to udělal někdo, kdo s tím už má zkušenosti. Už jsem to viděl dělat, pomáhal jsem s tím, ale hodně bych se ošíval, kdybych to měl udělat sám.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příšerně draha hadice
PříspěvekNapsal: pon 11. úno 2013 10:48:16 
Offline

Registrován: ned 20. lis 2011 22:41:17
Příspěvky: 8
No je to tak jak pisete. Zatim mi lidicky jen potvrdili, ze ta cena takova skutecne je. Nenasel jsem zatim nikoho, kdo by mi rekl "jasne, tohle jde opravit" nebo "jasne, tohle jde timhle nahradit" a optimalne by mi nabid, ze to udela :).
Zatim 6 servisu a 5 nezavislych mechaniku.

Zacinam se smirovat s tim, ze C5ka pujde na nahradni dily :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příšerně draha hadice
PříspěvekNapsal: pon 11. úno 2013 12:52:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
tak si udelej vylet do brna za Pat&Mat ten ti to opravi tak za polovinu ceny te trubky

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příšerně draha hadice
PříspěvekNapsal: pon 11. úno 2013 13:11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Ono to není moc na počkání. Pokud teda není k dispozici trubkohadice na výměnu. Rozebrat to trvá dost dlouho, ale horší je, když máš firmu, kde jsou schopný na trubku nalisovat novou hadici a do ní na druhým konci ještě šroubení, že to u nich musíš nějakou dobu nechat. Těžko to někdo udělá na počkání. Takže jen tak na výlet to moc nevypadá. Kdybych znal firmu, kde to dělaj, tak bych pomohl. Ale neznám. Jen vím, že existujou. A ceny taky neznám. V podstatě to je o telefonování a zjišťování, která z firem, zabývajících se tlakovýma hadicema, bude ochotná a ještě lepší, když bude mít s hydraulickýma citroenama už nějaký zkušenosti. Tyhle trubkohadice už měly i Xantie a BX, CX,... .

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příšerně draha hadice
PříspěvekNapsal: pon 11. úno 2013 17:54:51 
Offline

Registrován: ned 20. lis 2011 22:41:17
Příspěvky: 8
Havlicek.Lukas píše:
tak si udelej vylet do brna za Pat&Mat ten ti to opravi tak za polovinu ceny te trubky


S touhle zavadou do Brna nejedu :) navic s Patamatem jsem mluvil na jinem foru a napsal mi toto:

Citace:
Tak sem an to koukal a ty tam máš mít skutečně tu drahou trubku, ale od listopadu 2003 se tam dávala trochu jiná trubklohadice a myslím, že by šla klidně použít i na tvoje auto, stálo by to za úvahu.

do listopadu 2003 - 4014CN VYSOKOTL POTRUBÍ POSIL ŘÍZENÍ 25 701,61

od listopadu 2003 - 4014EG VYSOKOTL POTRUBÍ POSIL ŘÍZENÍ 7 991,75

Nebo prostě tu starou vyndat a nechat přelisovat v hydraulikárně novejma hadicema, šikovnej borec ti to za max tisícovku i s matrišem udělá, když ví jak.


ovsem v servisu mne s tou nahradou vyhnali s tim, ze to muze fungovat a at si tu hadici koupim a ze to zkusej :) To neni moc uspokojive reseni to za 10 klacku zkusit :)

No a druha moznost - oprava - na to potrebuju nekoho, kdo to umi vyndat (ja ani nevim kde to hledat, autum nerozumim) a zna nekoho "kdo vi jak" :)

Mikra píše:
Ono to není moc na počkání. Pokud teda není k dispozici trubkohadice na výměnu. Rozebrat to trvá dost dlouho, ale horší je, když máš firmu, kde jsou schopný na trubku nalisovat novou hadici a do ní na druhým konci ještě šroubení, že to u nich musíš nějakou dobu nechat. Těžko to někdo udělá na počkání. Takže jen tak na výlet to moc nevypadá. Kdybych znal firmu, kde to dělaj, tak bych pomohl. Ale neznám. Jen vím, že existujou. A ceny taky neznám. V podstatě to je o telefonování a zjišťování, která z firem, zabývajících se tlakovýma hadicema, bude ochotná a ještě lepší, když bude mít s hydraulickýma citroenama už nějaký zkušenosti. Tyhle trubkohadice už měly i Xantie a BX, CX,... .


Rozumim. Ja to nechci na pockani :) Ale netusim absolutne na koho se obratit. Proto take pisu na fora, protoze doufam, ze nekdo poradi. V autoriazku mi nepomohou :) Ale zkousim. Na rozhodnuti mam jeste necele dva tydny. Pokud nikoho nenajdu, tak to vzdavam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příšerně draha hadice
PříspěvekNapsal: pon 11. úno 2013 22:31:08 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 8:59:56
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 10
Možná zkusit neautorizovaný servis http://autoservis.org/kontakt. S panem Plachým se celkem lze domluvit, pokud tam bude možné namontovat tu levnější variantu (dle návrhu Pata&Mata), určitě ji tam dají. Ten servis je cenově někde uprostřed mezi autorizovaným servisem a levným garážníkem. Citroeny znají, mám pocit, že s nimi začínali, pak rozšířili portfólio. Je to spíš rodinný podnik, p. Plachý dělá se synem a ještě tam mají pomocníka.

Asi by se v Praze našlo i víc podobných servisů.

_________________
Honza K.
___________________
Xantia 2.0 HDi, 80 kW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příšerně draha hadice
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 1:40:48 
Offline

Registrován: ned 20. lis 2011 22:41:17
Příspěvky: 8
diky za typ, no jo :) urcite by se naslo, ale malokde vam reknou "ne, to neumime" takze potrebuju zuzit vyber abych to tam neodvez (s napul zadrenym cerpadlem a prdlou hadici) jen proto aby mi za 3 dny rekli, ze sorry :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příšerně draha hadice
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 11:49:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Já vezl jednu C5 s vypnutým servem až na slovač. Přes 500km. Kromě parkování to docela šlo. Chci říct, že pokud je Pat a Mat ochotný se tím zabývat, tak bys tam dojel taky.
Jen si teď nejsem jistej, jestli máš elektromotor nebo pohon čerpadla řemenem. U elektromotoru se dá čerpadlo vypnout vyndáním pojistky. To proto, aby mi nevytekla všechna LDS a šlo pérování.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz